SafeGroup
Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Dobór zestawu zabezpieczającego (https://safegroup.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) (/thread-5548.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - Quonirath - 20.09.2012

System operacyjny:
Windows 7 Professional 64bit


Zastosowanie:
na pierwszym miejscu gry fps online(steam, origin), bankowość, poczta elektroniczna, surfowanie po sieci,etc


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Core i7 950, 12GB ram, dysk ssd intel 520 120GB


Jako że jestem nowyna forum to najpierw się przywitam więc
Witam wszystkich

Zacznę o tego że od kilku lat używam pakietu kis który nigdy mnie nie zawiódł no ale może pora na zmiany w związku z tym chciałem zapytać was jakie pakiet IS byście mi polecili płatny oczywiście. Nie interesująmnie zestaw typu osobno program av + zapora do których jeszcze trzeba instalować jakieś dodatki do przeglądarek etc a czytając forum sporo takich się poleca ale to nie dla mnie. Byłem skłonny kupić kis 2013 ale poczytałem tu trochę i wszyscy narzekają na zamulanie i szkodliwość dla dyski ssd Question Dzięki za pomoc i pozdrawiam


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - KaMiL - 20.09.2012

Na Twoim sprzęcie KIS 2013 powinien śmigać jak szalony. Wersja 2013 13.0.1.4190 jest naprawdę lekka. Zawsze możesz pobrać wersję testową i sprawdzić, jak działa.


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - grzechu1999 - 20.09.2012

Poczytaj najnowsze posty o KIS 2013. Od kilku lat go uzywasz a chcesz sie go pozbyc akurat w momencie, gdy poprawiono ta jego wieczna mułowatość? ;p


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - Miquell - 20.09.2012

Przy takiej konfiguracji sprzętu i jego zasobach Kaspersky nie tylko nie powinien rozrabiać, ale wręcz grzecznie i w pełnej harmonii pilnować bezpieczeństwa systemu i dysku Wink
Jeśli znasz ten pakiet i do tej pory byłeś zadowolony, to na Twoim miejscu przynajmniej w chwili obecnej zostałbym przy wersji 2013.
KIS jaki jest, taki jest, no może teraz trochę lżejszy niż byłWink


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - Quonirath - 22.10.2012

grzechu1999 napisał(a):Poczytaj najnowsze posty o KIS 2013. Od kilku lat go uzywasz a chcesz sie go pozbyc akurat w momencie, gdy poprawiono ta jego wieczna mułowatość? ;p


pomysł na zmianębardziej wywołany był chęcią spróbowania może czegoś innego ale skoro kis się poprawił na lepsze w stosunku do poprzednich wersji ( choć jakoś chyba nigdy nie odczułem tego że poprzednie wersje muliły Smile


dzięki wszystkim za pomoc
pozdrawiam


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - Quonirath - 26.10.2012

Odświeżę trochę temat bo sporo się info pokazuje że KIS nadal muli w taki razie czy coś lżejszego a tak samo skutecznego możecie zaproponować? co myślicie o NIS 2013? skuteczny ? dodam że u siebie w sieci posiadam zewnętrzne ip jeśli oczywiście ma to jakieś znaczenie przy wyborze

dzięki i pozdrawiam

PS. przepraszam adminów za post pod postemSmile


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - McAlex - 26.10.2012

Kaspersky nie jest mistrzem lekkości ito żadna tajemnica. Poprawił się jednak mocno i jeśli masz dobry komputer to dzięki jakości ochrony jaką oferuje można bez wątpienia w niego zainwestować. Przy czym Norton wcale nie ujmuje KISowi w kwestii bezpieczeństwa systemu, a do tego jest bardzo lekki. Oba pakiety są specyficzne, mają dużo zwolenników jak i przeciwników. Proponuję wypróbować NortonaSmile


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - narcissistic - 26.10.2012

Norton, albo F-Secure IS: Ma bardzo dobre wyniki, mały apetyt na zasoby, działa lekko i nie opóźnia startu. Smile


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - asg - 26.10.2012

Dobór pod względem lekkości

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Skuteczność:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ja "pożeniłem" problem lekkości ze skutecznością instalując Webroota z MBAM Pro.
Zauważ, że testujący programy AV sprawdzają ich działanie skanując na koniec MBAM lub Hitmanem


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - Fester - 26.10.2012

Sprawdź możliwość F-Secure, będziesz zaskoczony lekkością tego softu.
Najpierw wypróbuj wersję testową, nie śpiesz się z zakupem licki. U mnie sprawdza się bardzo dobrze, jeśli faktycznie zależy Ci przede wszystkim na lekkości to myślę, że szybko się przekonaszTongue


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - Quonirath - 26.10.2012

McAlex napisał(a):Kaspersky nie jest mistrzem lekkości ito żadna tajemnica. Poprawił się jednak mocno i jeśli masz dobry komputer to dzięki jakości ochrony jaką oferuje można bez wątpienia w niego zainwestować.


Konfig mojego kompa bez problemuporadzi sobie z kasperskym Smile. Generalnie nadal na pierwszym miejscu stawiam skuteczność i bezpieczeństwo pakietu a na drugim jego lekkość.


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - ktośtam - 27.10.2012

Quonirath napisał(a):z laptopem mojej żony ( i3 m330 2.13GHz 4Gb ram, windows 7 home) nie wiem czy będzie tak kolorowo i płynnie

Myślę, że laptop żony powinien dźwignąć KIS-a bez większych problemów.


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - Quonirath - 28.10.2012

Panowie i Panie a co uważacie za bardziej skuteczne rozwiązanie całościowy pakiet IS czy osobno av+ zapora Question
Pytanko do użytkowników NIS2013 czy posiada on funkcję blokowania banerów/reklam tak jak kis Question


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - Eugeniusz - 28.10.2012

Quonirath napisał(a):bardziej skuteczne rozwiązanie całościowy pakiet IS czy osobno av+ zapora?

Moim zdaniem lepiej rozbić te funkcje na dwa programy:
1) Firewall w programie IS jest najczęściej dość ograniczony. Wyjątkiem jest np. Outpost (świetny firewall, trochę gorszy antywirus), ale to efekt innego podejścia do kwestii ochrony proaktywnej.
2) Masz dwa programy zabezpieczające, jeśli jeden ulegnie awarii w wyniku ataku (raczej to będzie antywirus) to pozostaje Ci jeszcze jedna linia obrony.
Są jednak i wady:
1) Większe zużycie zasobów
2) Jeśli wolisz płatne programy, koszt av+fw jest wyższy od is.


Dodano: 28 paź 2012, 13:43

Quonirath napisał(a):Pytanko do użytkowników NIS2013 czy posiada on funkcję blokowania banerów/reklam tak jak kis Question

Nie.


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - Quonirath - 28.10.2012

A jak ma się sprawa skanera w nis2013 bo tu na forum pisano że w wersji 2012 nie było najlepszy? A czy do blokowania reklam są jakieś osobne programiki?


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - Eugeniusz - 28.10.2012

Quonirath napisał(a):A czy do blokowania reklam są jakieś osobne programiki?

Raczej wtyczki do przeglądarek (Firefox, Chrome, Opera). Są osobne programy, najciekawsze to AdFender (darmowy) i AdMuncher (płatny).


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - Street - 28.10.2012

Quonirath napisał(a):Pytanko do użytkowników NIS2013 czy posiada on funkcję blokowania banerów/reklam tak jak kis


OD blokowania reklam jest adblock z dobrymi filtrami Smile

Quonirath napisał(a):A jak ma się sprawa skanera w nis2013 bo tu na forum pisano że w wersji 2012 nie było najlepszy?


Na paczkach podczas skanu nortyon zawsze wypadał słabiej.. nadrabia natomiast sonarem Smile

Od siebie mogę polecić właśnie nortona lub f-secure... lekko a dobrze.
Dostępne jest jeszcze promo na f-secure za darmo na pół roku jak i na nortonie da się pojechać przez 3 miesiące za darmo Smile W razie czego pisz o linki do promo


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - tom.eo - 28.10.2012

Ja bym się na Twoim miejscu zbyt wiele nie zastanawiał, tylko wrzucił tego F-Secure.Street ma rację, jest lekki a przy tym dobryWink


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - Quonirath - 28.10.2012

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie przy wyborze pakietu is ale zapomniałem dodać że posiadam zewnętrzne ipSmile


Re: Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki) - Quonirath - 26.03.2015

Quonirath napisał(a): System operacyjny:
Windows 7 Professional 64bit


Zastosowanie:
na pierwszym miejscu gry fps online(steam, origin), bankowość, poczta elektroniczna, surfowanie po sieci,etc


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Core i7 4930k, 16GB ram, dysk ssd intel 520 120GB

Witam,
żeby nie zakładać kolejnego tematu to dopiszę sobie w tym Smile
W moim sprzęcie zmienił się proc i ilość ramu,był kis 2013 a ostatni KIS multi device 2014 na który zaraz kończy się licencja i teraz tak czy przedłużać licencje i brać dalej multi-device 2015czy lepiej KIS 2015 choć z tym drugim problem bo na sklepie pl kasperkyego brak KIS 2015Sad czy może iść w jakiś inny pakiet Internet Secutity ?

PS: a właściwie to jest jakaś różnica między KIS 2015 a KIS multi-device?