SafeGroup
Norton Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Norton Security (/thread-465.html)



Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Eru - 10.09.2011

Tak ale na x64 jest też wersja x86 IE Tongue


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Konto usunięte - 10.09.2011

Mam wrażenie, że od wersji 2012 jest też coś jeszcze - znacznie szybsze reakcje na wysyłane do analizy zagrożenia. Mam 3 paczki pobrane na dysk, Norton sporo zostawił, ale duuuużo wysłał do analizy. Co kilkadziesiąt minut jest komunikat, że coś usuwa. Według historii w większości wypadków nie są to żadne dokładnie oznaczone sygnatury, ale po prostu: Suspicious.Cloud . Wcześniej używając N360 a przez jakiś czas NIS 2011 nie spotkałem się z na tyle szybkimi reakcjami.

BTW. U mnie na IE x64 żaden dodatek Nortona nie jest dostępny, tylko na x86.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - szulcu - 10.09.2011

Czy Wam też dodatek Norton Confidential często wiesza Chrome albo całkiem się wykrzacza?


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Eru - 10.09.2011

Nie? Tongue


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - bardok206 - 10.09.2011

szulcu napisał(a):Czy Wam też dodatek Norton Confidential często wiesza Chrome albo całkiem się wykrzacza?
Raz na bacie 14 i ani razu na stabilnej.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - ktośtam - 10.09.2011

szulcu napisał(a):Czy Wam też dodatek Norton Confidential często wiesza Chrome albo całkiem się wykrzacza?

U mnie 2 razy na stabilnej.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Eru - 10.09.2011

U mnie na stabilnej ani razu się to nie zdarzyło Tongue


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - facecik - 10.09.2011

No używam x64 ale jak pisał Eru , na tej wersji sa dwa IE9 i mówię właśnie o wersji x86 , że działały dodatki , potem zniknęły , mam wrażenie, że stało to się kiedy pierwszy raz zainstalowałem NIS 2012 OEM , i jak powróciłem do NIS 2011 nadal ich nie było.
Myślałem że jak wyjdzie finalna 2012 to coś się zmieni .
Na FF dodatki działają normalnie.
Napiszę może do supportu to coś doradzą Smile


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - PascalHP - 10.09.2011

ktostam napisał(a):
szulcu napisał(a):Czy Wam też dodatek Norton Confidential często wiesza Chrome albo całkiem się wykrzacza?

U mnie 2 razy na stabilnej.

Wykrzacza się na stabilnej wersji Chrome rzadko, a na kurniku cały czas.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - PascalHP - 12.09.2011

Właśnie zauważyłem, że Norton po wróceniu do pracy na komputerze, dalej traktował to jako bezczynność, zablokowałem ekran i wznowiłem, i zaczął ponownie uważać jako obecność przy komputerze.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - ktośtam - 14.09.2011

Wrócę jeszcze do wątku porażki NIS 2012 w teście Languy''a.
Na Norton Community jest

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, z której możemy się dowiedzieć, że Symantec już pracuje nad rozwiązaniem problemu.
Uaktualniony zostanie także Norton Power Eraser, dzięki czemu będzie on w stanie całkowicie usunąć rootkita z systemu.
Całość możemy więc podsumować cytatem z wypowiedzi innego członka Norton Community:
Cytat: Say whatever..The fact is that Norton failed and languy99 will be responsible for making NIS 2012 an even better product than it wasbefore his test.

Wink


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Konto usunięte - 14.09.2011

Drugie dno tej sprawy (zajrzałem na ten temat na Norton Community) - Comodo na swojej stronie na Facebooku zalinkowało do tego filmu dajac wyraźnie znać o wyższości CIS nad Nortonem. Jak dla mnie zagrywka godna politowania... to użytkownicy oceniają aplikacje, a nie producentWall Oni nie mogą stwierdzić, że ich program jest idealny, zapewne są sytuacje, że SONAR coś wyłapie a CIS przepuścić pomimo kilku warstw.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - ktośtam - 14.09.2011

Może test był "na zamówienie"?


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Konto usunięte - 14.09.2011

Nie wiem, na Norton Community jest też retest tego samego zagrożenia:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Norton nie zostaje w nim ubity, sam za to ubija SONARem zagrożenie (choć chwilę mu to zajmuje).


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - polak900 - 14.09.2011

jeżeli to ściema Comodo to bardzo chamska zagrywka, ale z drugiej strony retest jest po czasie kiedy już mogli naprawić swój program.
Obecnie nie dojdziemy co i jak.
Dla mnie to jest podejrzane z obu stron


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - bardok206 - 21.09.2011

Zainstalowała się komuś już nowa wersja? Czy jednak symantec będzie lecieć w kulki i polscy użytkownicy będą dostawać aktualizacje z opóźnieniem.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - morphiusz - 21.09.2011

kochani, jaka zagrywka i test?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


tutaj jest to samo.

Zresztą na facebooku ktoś umieścił test z pytaniem "Norton Anti Virus Review. (Did it Protect or Not?)"

Więc zostawione do oceny przez użytkoników. Znowu panikujecie? Smile

Co do wyższości CIS na Nortonem - w sprawie tego rootkita taka jest i nie widzę powodu, aby Comodo miało dokonać samobiczowania z powodu porażki NISa oraz wpłacić 1 mln $ na pomoc przy rozwiązaniu tego problemu Wink.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - facecik - 21.09.2011

U mnie nie, a jaka jest nowa wersja ?


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - bardok206 - 21.09.2011

facecik napisał(a):U mnie nie, a jaka jest nowa wersja ?

19.1.1.3 contains only minor changes. These changes are focused around our Online Platform and Norton Confidential/Norton Toolbar and include:
- Corrected an issue where Product Name/Version was not properly passed through when navigating online help.
- Correct an issue with "Failed to login to your Norton Account" may display erroneously.
- Improved Norton Toolbar/NCO Functionality with Google Chrome.
- Fixed Sync issues with Norton Management and the Norton Product.
- Corrected an issue where Identity Safe may force you to change your password after an elapsed period of time.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - facecik - 21.09.2011

Jest już aktualizacja, wymusiłem ręcznie update i zaktualizowało do wersji jak wyżej.