SafeGroup
BleachBit - czyszczenie systemu i ochrona prywatności - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Inne (https://safegroup.pl/forum-15.html)
+--- Wątek: BleachBit - czyszczenie systemu i ochrona prywatności (/thread-4547.html)



BleachBit - czyszczenie systemu i ochrona prywatności - ktośtam - 12.04.2012

Chciałem Wam przedstawić ciekawe narzędzie, które może nam pomóc w utrzymaniu porządku w systemie i ochronie naszej prywatności: BleachBit .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Za pomocą BleachBit możemy m.in.:

- usunąć cookies
- wyczyścić cache
- wyczyścić historię przeglądanych stron
- usunąć pliki tymczasowe
- usunąć logi

BleachBit obsługuje 90 aplikacji, zaczynając od tych najpopularniejszych jak Firefox, Internet Explorer, Adobe Flash, Google Chrome, Opera, Safari.

Poza samymi opcjami czyszczenia, BleachBit pozwala również na:

- bezpowrotne usuwanie plików z dysku
- wymazywanie wolnej przestrzeni dyskowej
- ukrywanie śladów po plikach usuniętych przez inne aplikacje

Pełna lista funkcji oraz wykaz wspieranych aplikacji znajdują się pod tym adresem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


BleachBit jest programem open source i jest dostępny na platformy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- dostępne do pobrania są zarówno wersje instalacyjne jak i portable.
Interfejs aplikacji jest spolszczony a aplikacja jest darmowa.

Strona producenta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: BleachBit - czyszczenie systemu i ochrona prywatności - Konto usunięte - 12.04.2012

Nie miałem pojęcia, że jest też wersja pod Windows!
Dzięki za info.


Re: BleachBit - czyszczenie systemu i ochrona prywatności - buri - 12.04.2012

Tak wiedziałem, że jest wersja pod Win, ale tam nie potrzeba mi takie odkurzacza. Pod Linuksem sprawuje się wyśmienicie, ale trza uważać aby za dużo nie zaznaczyć.


RE: BleachBit - czyszczenie systemu i ochrona prywatności - bluszcz - 02.03.2018

luty 2018

Cytat:We are pleased to announce BleachBit 2.0, one large step for open source system cleaning software. The latest release brings major improvements to infrastructure, security, stability, and the framework.

Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: BleachBit - czyszczenie systemu i ochrona prywatności - ichito - 04.03.2018

Nigdy nie miałem tego czyściciela u siebie...od lat starczał mi CCleaner i OS Privacy Cleaner. Czytałem różne opinie i jakoś trudno mi się zaufać, bo konsekwencje bywają różne Smile


RE: BleachBit - czyszczenie systemu i ochrona prywatności - bluszcz - 04.03.2018

Ja w zasadzie używam tylko BleachBita do czyszczenia przeglądarek, a do reszty systemu Windows wbudowany cleanmgr.exe. Pewnie mam sporo śmieci przez to, ale trudno.


RE: BleachBit - czyszczenie systemu i ochrona prywatności - Tajny Współpracownik - 05.03.2018

Ten soft na Linuksie może wyrządzić większą krzywdę niż rm -rf / Smile


RE: BleachBit - czyszczenie systemu i ochrona prywatności - bluszcz - 06.03.2018

(05.03.2018, 23:57)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ten soft na Linuksie może wyrządzić większą krzywdę niż rm -rf / Smile

Czyszczenie przeglądarek działało kiedyś nieźle i nie powodowało problemów. Co do reszty opcji to nie sprawdzałem, więc możliwe.