SafeGroup
Malwarebytes Anti-Malware - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Programy antimalware (https://safegroup.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Malwarebytes Anti-Malware (/thread-4543.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Re: Malwarebytes Anti-Malware - kojotte - 28.03.2014

Hallo!

Czy można bez obaw usunąć parę robali które znajdują się w kwarantannie?
Czy lepiej je tam zostawić?
Pytam ponieważ jak dotąd używałem Emsisoft Anti-Malware i nie mam doświadczenia z tym że programem...


Re: Malwarebytes Anti-Malware - Apocalypse - 28.03.2014

A po co je chcesz tam zostawiac? Bedziesz hodowal :-)? Jak to wirusy to kasuj wszystko jak leci no chyba ze sa tam jakies wazne zainfekowane pliki. Jak nie to lecimy...


Re: Malwarebytes Anti-Malware - kojotte - 29.03.2014

Nie no hodowcą nie mam zamiaru być więc robale usunięte .... Wink


Re: Malwarebytes Anti-Malware - JURCZ91 - 29.03.2014

facecik napisał(a):
lukasamd napisał(a):Przy okazji nowej wersji pojawiła się też pewna niezbyt przyjemna zmiana.
Nie ma do kupienia licencji lifetime. Jest 1 rok 3 pc w tej samej cenie, co wcześniej 1 pc lifetime, no chyba, że ktoś to u nich na stronie znajdzie.

Widać kto kupił za starej wersji to ma, kto nie to nie... Nie dziwię się im, podobnie ostatnio zrobił SpyShelter (spora podwyżka ceny na lifetime), po prostu ten model na taki soft się nie opłaca. User kupi raz i ma gdzieś.


Jeszcze można kupić

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dzięki! Zostało już lekko ponad 4 tysiące.


Re: Malwarebytes Anti-Malware - Snajpiq - 30.03.2014

Zakupiłem kiedyś licencję lifetime w dobrej cenie. Zawsze może się przydać. Jeżeli ktoś używa MBAM PREMIUM realtime samego lub z innym antywirusem to proszę o opinie. U mnie podczas pracy w realtime zużywa on około 100 mega ramu i wydaje się być odczuwalny. Jednakże poprzednia wersja potrafiła mi podczas skanowania przywiesić system, a w tej wszystko działa szybko i płynnie.


Re: Malwarebytes Anti-Malware - JURCZ91 - 31.03.2014

Po paru dniach używania muszę to powiedzieć - okropny jest ten nowy wygląd. Nie dość, że okno wielkie to przyciski na styl banerów. Na pewnym forum padło porównanie, że wygląda jak ransomware.


Re: Malwarebytes Anti-Malware - Konto usunięte - 02.04.2014

Nie wiem o co chodzi, ale mam premium i odznaczonestartowanie z systemem.. a on i tak startuje.
Nie podoba mi się ta nowa wersja, póki co wylatuje:/


Re: Malwarebytes Anti-Malware - Snajpiq - 03.04.2014

lukasamd napisał(a):Nie wiem o co chodzi, ale mam premium i odznaczonestartowanie z systemem.. a on i tak startuje.
Nie podoba mi się ta nowa wersja, póki co wylatuje:/

Odznacz sobie również opcję "Włącz ochronę przeciw malware gdy Malwarebytes Anti-Malware jest uruchamiany" oraz opcję "Włącz ochronę przeciw szkodliwym stronom internetowym gdy Malwarebytes Anti-Malware jest uruchamiany." Znajdują się one poniżej opcji od uruchamiania ze startem systemu. Powinno pomóc, jednakże program może Cię dręczyć komunikatem o wyłączonej ochronie.


Re: Malwarebytes Anti-Malware - Konto usunięte - 03.04.2014

No to mu podziękuję, wrzucę, jeśli faktycznie zajdzie taka potrzeba.


Re: Malwarebytes Anti-Malware - preter - 03.04.2014

lukasamd napisał(a):No to mu podziękuję, wrzucę, jeśli faktycznie zajdzie taka potrzeba.

Zawsze można nie wpisywać klucza licencyjnego i zostawić wersję free jako sam skaner na żądanie.
Naprawią błąd - wpiszesz klucz i tyle.


Re: Malwarebytes Anti-Malware - wojek - 03.04.2014

Pod wpływem uwag forumowiczów Malwarebytes,
niebawem będzie trochę zmian, w tym estetycznych:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Malwarebytes Anti-Malware - facecik - 03.04.2014

Snajpiq napisał(a):Odznacz sobie również opcję "Włącz ochronę przeciw malware gdy Malwarebytes Anti-Malware jest uruchamiany" oraz opcję "Włącz ochronę przeciw szkodliwym stronom internetowym gdy Malwarebytes Anti-Malware jest uruchamiany." Znajdują się one poniżej opcji od uruchamiania ze startem systemu. Powinno pomóc, jednakże program może Cię dręczyć komunikatem o wyłączonej ochronie.

U mnie po odznaczeniu obydwu opcji (ochrony oraz startu z systemem) nadal się uruchamiał.


Re: Malwarebytes Anti-Malware - Apocalypse - 03.04.2014

Bedzie sie uruchamial bo ma aktualizacje w harmonogramie i one powoduja odpalenie calego programu. Jak skasowalem obie pozycje w harmonogramie to nie uruchomil sie sam nigdy.


Re: Malwarebytes Anti-Malware - Konto usunięte - 03.04.2014

Ale to i tak bez sensu, poprzednia wersja miała oddzielny proces który w tle aktualizował, nawet nie musiał startować całego softu, a był jednak aktualny. Oj zepsuli mbama w tej wersji, definitywnie.


Re: Malwarebytes Anti-Malware - Apocalypse - 04.04.2014

Poszli bardziej w kierunku antywirusa. Trudno dyskutowac, ktore rozwiazanie jest lepsze. Jak ktos uzywa wersji Premium jako dodatkowego antywira to ma na biezaco aktualizacje. Jesli ktos tak jak ja uzywa na zadanie to rozwiazanie obecne jest lepsze. W starej wersji wlasnie proces aktualizacji mi wisial chociaz nawet nie mialem zamiaru Mbamemnic skanowac. Teraz uruchamiam program, aktualizuje, skanuje i zamykam. Dla mnie teraz jest lepiej bo nie wisi zaden proces z programu, ktorego akurat nie uzywam...


Re: Malwarebytes Anti-Malware - zbc - 04.04.2014

lukasamd napisał(a):Nie wiem o co chodzi, ale mam premium i odznaczonestartowanie z systemem.. a on i tak startuje.
Nie podoba mi się ta nowa wersja, póki co wylatuje:/

To samo było w becie i jest dalej.


Re: Malwarebytes Anti-Malware - Apocalypse - 05.04.2014

Winowajca jest aktualizator. Pisalem o tym wyzej.


Re: Malwarebytes Anti-Malware - Anonymous Network - 05.04.2014

Hi !

Malware bytes Anti-Malware 2.0.1.1004

Cytat: Improvements :
1. Database is now updated automatically after installation
2. Notifications are no longer displayed if the Dashboard is in focus to reduce redundant information
3. Significantly reduced the size of all tray notifications
4. Reduced the intensity of the colors used for tray notifications and status banners in the Dashboard
5. Database out of date and scan has never been run notifications now reduced in severity to orange instead of red

Issues Fixed :
1. All scheduled scans should now run without popping up the main UI so that users are not interrupted


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Malwarebytes Anti-Malware - ollek22 - 05.04.2014

Mam pyt. co daje ta możliwość "Moduł samoobrony" i "wczesny start samoobrony"?


Re: Malwarebytes Anti-Malware - zbc - 06.04.2014

ollek22 napisał(a):Mam pyt. co daje ta możliwość "Moduł samoobrony" i "wczesny start samoobrony"?

To, że jakby jakiś program chciałby zrobić coś z MBAM''EM (usunąć, zakończyć proces), to nie może tego zrobić Wink