SafeGroup
SpyShelter Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: SpyShelter Firewall (/thread-4263.html)



Re: SpyShelter Firewall - Snajpiq - 18.10.2014

Dzięki!

Wysłane z XT1039


Re: SpyShelter Firewall - ichito - 23.10.2014

Zaskoczył mnie komunikat o nowej wersji...miałem przecież 9.4 czyli ostatnią, ale jest już 9.5 Smile
Cytat:9.5 (23/Oct/2014)

- Fixed rare BSOD on Windows 8.x

- Fixed bug in editing rules window on higher DPI scalling

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: SpyShelter Firewall - Miquell - 25.10.2014

ichito napisał(a):Zaskoczył mnie komunikat o nowej wersji...miałem przecież 9.4 czyli ostatnią, ale jest już 9.5
Ichito, masz rację , również mnie to zaskoczyło, ale jaka to miła niespodzianka - oby więcej takich Cool

ichito napisał(a):- Fixed rare BSOD on Windows 8.x
Zauważyłem ten problem na kilku kompach, ale odniosłem wrażenie, że wersja 9.4 już sobie z tym poradziła.

ichito napisał(a):- Fixed bug in editing rules window on higher DPI scalling
Wreszcie, wreszcie!!Smile
Zgłaszałem to już jakiś czas temu - ten bug często zmuszał mnie do zmiany rozdzielczości, w szczególności w przypadku potrzeby manualnej edycji lub dodawania reguł, choć nie tylko...
Teraz na Full HD skalowanie działa dokładnie tak, jak powinno Smile

BTW: Zauważyliście, że dodawanie/edytowanie reguł nie jest spolszczone? (Chyba, że to tylko u mnie po aktualizacji jest bilingual version) Suspicious

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: SpyShelter Firewall - Gregory88 - 31.10.2014

Miquell napisał(a):BTW: Zauważyliście, że dodawanie/edytowanie reguł nie jest spolszczone? (Chyba, że to tylko u mnie po aktualizacji jest bilingual version) Suspicious
Ja mam to samo. Smile

Nie mniej jednak ja mam nieco inny problem z programem. Od kilku dni go testuję i bardzo mi się on podoba. W zasadzie prawie zdecydowałem się na jego zakup, ale nie potrafię rozszyfrować jednej kwestii. Mianowicie, używam programu S10 Password Vault do centralnego magazynowania haseł w sposób bezpieczny. W Spyshelter Firewall w opcji Szyfrowanie Klawiszy mam ustawioną opcję Nie szyfruj wpisywanego tekstu dla procesów wyszczególnionych poniżej (Zalecane), a proces programu S10 Password Vault dodałem do wyjątków, co widać na poniższym obrazku.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Włączam Google Chrome i kiedy próbuję się zalogować na jakąś stronę, np. banku czy forum, wciskam skrót klawiaturowy zdefiniowany w programie, wpisuję główne hasło do programu S10 Password Vault i z listy wybieram odpowiednią pozycję. Po zatwierdzeniu klawiszem Enter, program we wskazane przeze mnie pola "wstawi" login i hasło. A w zasadzie powinien "wstawić", ale zamiast tego wkleja mi "śmieci" (wygląda na to, jakby tekst pobierany z programu był szyfrowany przez SSF). Najdziwniejsze jest to, że jak włączę np. notatnik, Microsoft Word czy inny program, w którym mogę wkleić tekst, to w nich dane wpisywane są poprawnie. Jak dodam proces chrome.exe do listy wyjątków to wszystko zaczyna działać, ale też nie do końca poprawnie, np. bez szyfrowania po "wklejeniu" danych następuje automatyczne zalogowanie (program kończy operację akceptując ją klawisze Enter).

Nie chciałbym dodawać Google Chrome do listy wyjątków, ponieważ tracę w tym momencie opcję jaką daje mi SSF czyli Anti-Keylogging. Czy jest jakiś inny sposób na rozwiązanie mojego przypadku?


Re: SpyShelter Firewall - Quassar - 31.10.2014

Czy S10 Password Vault nie ma przypadkiem jeszcze innego procesu pochodnego który uruchamia się w tle podczas wykonywanej operacji.


Re: SpyShelter Firewall - Gregory88 - 31.10.2014

Sprawdziłem to Process Monitorem i za wszystkie czynności odpowiada proces S10PasswordVault.exe. Co prawda sam proces zaczytuje jakieś ustawienia z rejestru, ale nawet jak dodałem regedit.exe do wyjątków, to niestety efekt pozostał ten sam.


Re: SpyShelter Firewall - qxu247 - 31.10.2014

A czy ktoś może napisać jak skonfigurować ten program tak jak to jest zrobione na forum z programami konkurencyjnych aplikacji ? Chodzi o taki mały poradnik co włączyć co wyłączyć co pozmieniać.


Re: SpyShelter Firewall - ichito - 31.10.2014

Taka spekulacja mała na temat tej niezgodności:
- sprawdzić chyba trzeba, jakie reguły dozwolone ma proces menadżera haseł...jeśli coś jest z monitorowaniem klawiszy, to trzeba na pewno zezwolić, albo od razu wklikać się w proces w zaawansowane reguły i dać zezwolenie na wszystkie akcje przechwytywania...albo od razu na wszystko
- w module "Szyfrowanie klawiszy" w ustawieniach zaawansowanych można spróbować zmienić na "tryb zgodności" zamiast "ochrony" w części "ochrona przed hakami"
- w ustawieniach ogólnych programu w zakładce "Zaawansowane" można sprawdzić czy są włączone "twarde haki"...to wzmacnia niejako własne haki SS, kiedy jest jakiś konflikt z inną aplikacją zabezpieczającą
- można sprawdzić raz jeszcze sposób dodawania aplikacji do wykluczeń przy szyfrowaniu...może włączyłbym konsolowe?


Re: SpyShelter Firewall - nikita - 05.11.2014

Jeszcze nie do końca obyłem się z SS w wersji Firewall, ale moim oczom często ukazuje się komunikat dotyczący Proxy. W logu wygląda to tak:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat:C:\Windows\System32\taskhost.exe,26,Blocked ;Modyfikacja rejestru (HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyServer)
Co ma taskhost do proxy?


Re: SpyShelter Firewall - tachion - 05.11.2014

Procesy są tu w porządku,ale ciekawostką jest tu ProxySerwer który już pewnie wcześniej został dodany do rejestru i coś próbuje go dalej modyfikować.

Normalnie wpis nie powinien występować w tym kluczu HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings

Sam ProxyEnable powinien mieć wartość dword:00000000 sprawdź czy tak jest.


Re: SpyShelter Firewall - nikita - 06.11.2014

tachion napisał(a):Procesy są tu w porządku,ale ciekawostką jest tu ProxySerwer który już pewnie wcześniej został dodany do rejestru i coś próbuje go dalej modyfikować.

Normalnie wpis nie powinien występować w tym kluczu HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings

Sam ProxyEnable powinien mieć wartość dword:00000000 sprawdź czy tak jest.
Cytat:ProxyServer
192.168.1.107:3128
Case closed. Testowanie Diladele Web Safety do magisterki Wall Dzięki za informacje! Czas mi jakoś tak dziwnie leci, że byłem przekonany, że dokończyłem pisać pracę przed zakupem SSD i postawieniem nowego systemu...


Re: SpyShelter Firewall - oldblues - 13.11.2014

Miał ktoś z Was podobny problem ze SpyShelter Firewal? Od roku go mam i nigdy nie spowodował mi jeszcze Bluescreena. Może ma to związek z pobranymi wczoraj najnowszymi aktualizacjami Windowsa? Jakaś interakcja?
Zrzut z programu WhoCrashed:

Crash Dump Analysis

Crash dump directory: C:\windows\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.

On Thu 2014-11-13 08:14:20 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\windows\Minidump\111314-15584-01.dmp
This was probably caused by the following module: spyshelterwfp.sys (SpyshelterWFP+0x3020)
Bugcheck code: 0x1000007E (0xFFFFFFFFC0000005, 0xFFFFF8800193069F, 0xFFFFF88002FC4848, 0xFFFFF88002FC40A0)
Error: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M
file path: C:\Program Files (x86)\SpyShelter Firewall\SpyshelterWFP.sys
Bug check description: This indicates that a system thread generated an exception which the error handler did not catch.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: spyshelterwfp.sys .
Google query: spyshelterwfp.sys SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M



Conclusion

One crash dump has been found and analyzed. A third party driver has been identified to be causing system crashes on your computer. It is strongly suggested that you check for updates for these drivers on their company websites. Click on the links below to search with Google for updates for these drivers:

spyshelterwfp.sys

If no updates for these drivers are available, try searching with Google on the names of these drivers in combination the errors that have been reported for these drivers and include the brand and model name of your computer as well in the query. This often yields interesting results from discussions from users who have been experiencing similar problems.



Re: SpyShelter Firewall - ichito - 13.11.2014

Chyba powinieneś to zgłosić do producenta...to raczej błąd/konflikt SSFW i jego sterownika sieciowego


Re: SpyShelter Firewall - oldblues - 13.11.2014

Chyba tak zrobię jeśli to się powtórzy. Może to coś incydentalnego?


Re: SpyShelter Firewall - ichito - 13.11.2014

A spróbuj w ustawieniach zapory zmienić sterowniki na TDI...one co prawda są starsze i zasadniczo do XP, ale może tak zaskoczy?


Re: SpyShelter Firewall - Pablo fanatyk - 13.11.2014

Bo prawda jest taka że ten soft jest jak Media Markt-nie dla idiotów. Program wymaga od użytkownikadużej ingerencjii i wiedzy żeby go skonfigurować. Innym słowem-nie znasz się i nie masz czasu a na laptop wchodzisz po pracy na chwile to sobie odpuść ten soft bo brak odpowiedniej konfiguracji wypacza słowo ochrona.


Re: SpyShelter Firewall - nikita - 13.11.2014

Pablo fanatyk napisał(a):Bo prawda jest taka że ten soft jest jak Media Markt-nie dla idiotów. Program wymaga od użytkownika dużej ingerencjii i wiedzy żeby go skonfigurować. Innym słowem-nie znasz się i nie masz czasu a na laptop wchodzisz po pracy na chwile to sobie odpuść ten soft bo brak odpowiedniej konfiguracji wypacza słowo ochrona.
Nie rozumiem... A jak ktoś potrafi skonfigurować produkt, to niebieski ekran cofa kombinacją ctrl + z? Przecież to jakiś konflikt sterowników i znajomość produktu nie ma nic do rzeczy. Czas trzeba poświęcić na stworzenie ticketa ze szczegółami dla helpdesku i poczekać na rozwiązanie problemu, któremu może służyć czasowe wyłączenie programu Smile

Owszem, zgadzam się, że produkt wymaga większej wiedzy niż firewall z większości pakietów IS, ale taka jest domena specjalistycznych programów dedykowanych, czyż nie?


Re: SpyShelter Firewall - Pablo fanatyk - 13.11.2014

Nikita weź pod rozwagę zielonego osła i zaufaj mi że że sobie nie da rady.Program jest konfiguralny dla specy typu Wy co z tego żyjecie i macie czas na to by się bawić w konfigurację. i dla Was to jest prostazajawka.Dla laika już nie.


Re: SpyShelter Firewall - nikita - 13.11.2014

Pablo fanatyk napisał(a):Nikita weź pod rozwagę zielonego osła i zaufaj mi że że sobie nie da rady. Program jest konfiguralny dla specy typu Wy co z tego żyjecie i macie czas na to by się bawić w konfigurację. i dla Was to jest prosta zajawka.Dla laika już nie.
Ale w temacie pojawił się BSOD i ciągle idę w tym kierunku. Nie chodzi mi o polecanie SS laikowi, bo tutaj się zgadzam - jest to oprogramowanie wymagające interakcji z użytkownikiem (pisałem o tym w temacie o wielowarstwowej ochronie systemu Windows), a spora część osób mogłaby sobie nie poradzić z mnogością komunikatów i ich definicjami.


Re: SpyShelter Firewall - oldblues - 13.11.2014

Pablo chciał błysnąć mądrością, ale mu nie wyszło. Mam kumpla dobrego informatyka i jemu niebieskie ekrany też się zdarzają. Kto dużo softów instaluje (jak ja np.)i eksperymentuje, to nieuchronne, że czasem coś takiego wyskoczy.