SafeGroup
SpyShelter Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: SpyShelter Firewall (/thread-4263.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE: SpyShelter Firewall - wortax - 11.10.2015

W zasadzie to na chwilę obecną spokojnie wystarczy SpyShelter Premium + firewall w Windows 7-10 (+ nakładka np. TinyWall). Takie rozwiązanie jest nawet rozsądniejsze ze względu na większe możliwości konfiguracji zapory Smile Miejmy nadzieję że coś się w tej kwestii zmieni.


RE: SpyShelter Firewall - neon - 12.10.2015

(30.09.2015, 06:31)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ichito,

a warto dodać tiny wall do spyshelter firewall?



RE: SpyShelter Firewall - ichito - 12.10.2015

Moduł zapory w SSFW oraz TinyWall to nakładki na zaporę systemową...nie ma potrzeby mieć tyle programów robiących to samo.


RE: SpyShelter Firewall - Kot_Pocztowy - 12.10.2015

(30.09.2015, 13:35)nikita napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(30.09.2015, 13:29)Kot_Pocztowy napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak działa program od zawsze, reguły dla tej akcji nie są tworzone i nie będą, istnieje duże ryzyko zawieszeń zamrożeń itp ze względu na specyfikę.
Planujemy w przyszłości wprowadzanie wyjątków (filtrowanie procesów dla akcji 33) 
Na tą chwilę pozostaje jej wyłączenie całkowite jedynie na liście monitorowanych...

Hej! Dzięki za odpowiedź w temacie. Skoro tak mówisz, to pewnie tak jest, aczkolwiek z automatycznymi aktualizacjami Opery aż do wersji 31 nie było problemu; 32 już nie chce wskoczyć. Dopiero z SSF od wersji 10.1-3 widzę taki problem.

W 10.4 można już temu zaradzić, dlatego że tworzenie reguł jest niedostępne dla tej akcji, jest inne rozwiązanie 
Ustawienia ==> Ochrona ==> Processes excluded from AntiNetworkSpy module.

Tutaj można dodać listę procesów, które będą pomijane przez ten moduł, bez potrzeby wyłączania monitorowania dla wszystkich procesów.
ps. tłumaczenie aktualne polskie za chwilę można będzie pobrać stąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: SpyShelter Firewall - ichito - 12.10.2015

No i super...zgodnie z tradycją jeszcze tylko info o zmianach ze strony programu Smile
Cytat:SpyShelter Premium 10.4 and SpyShelter Firewall 10.4 now allows to build a list of processes which are going to be ignored by AntiNetworkSpy Module.
This option is available in Settings>Security tab.
On top of that we have fixed a rare SpyShelter Firewall bug which caused high CPU usage. Users should no longer encounter this issue.
10.4 (12/Oct/2015)
– Extended configuration options for AntiNetworkSpy feature
– Fixed rare bug in Firewall WFP driver which caused very high CPU usage

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: SpyShelter Firewall - gravity1287 - 12.10.2015

Hej, zapomniałem o tym napisać, ale od dwóch aktualizacji, łącznie z dzisiejszą, SSFW nie pokazuje mi nic w Firewall>Aktywność sieciowa. Dodatkowo korzystam z EIS, ale tam sprawdzałem reguły zapory i SSFW ma Zezwolony Dostęp do wszystkiego (nie jest w EIS blokowany), więc powinien notować zachowania ruchu sieciowego. Jak to naprawić?


RE: SpyShelter Firewall - Krixos - 18.10.2015

(12.10.2015, 21:05)gravity1287 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Hej, zapomniałem o tym napisać, ale od dwóch aktualizacji, łącznie z dzisiejszą, SSFW nie pokazuje mi nic w Firewall>Aktywność sieciowa. Dodatkowo korzystam z EIS, ale tam sprawdzałem reguły zapory i SSFW ma Zezwolony Dostęp do wszystkiego (nie jest w EIS blokowany), więc powinien notować zachowania ruchu sieciowego. Jak to naprawić?

Mam tak samo, od wersji bodajże 10.3
Zapewne w następnej aktualizacji poprawią.


RE: SpyShelter Firewall - wortax - 21.10.2015

Wersja 10.4 jest wyjątkowo niestabilna. Wielokrotnie nie mogłem się zalogować na żadne konto użytkownika, po prostu był napis "Zapraszamy" i tyle, lub niebieski ekran i "critical error". Pomaga usunięcie programu i instalacja na nowo, ale co z tego jak ten problem zdarza się może co 2 dni....Nie jest to kwestia ustawień, bo:

1. Wywalałem wszystkie reguły i zmieniałem ustawienia z różnymi kombinacjami
2. Na identycznych ustawieniach i regułach program działa po samej reinstalacji (czyli w tym drugim wypadku nie czyściłem żadnych reguł, tylko po prostu przeinstalowałem spysheltera i system ruszył)

Czyli nie jest to kwestia ustawień, a pewnie sterownika SpySheltera co się wysypuje. Probem ten występuje u mnie tylko na wersji 10.4, system Windows 10x64.

I teraz mam pytanie. Ma ktoś wersję 10.3 ??? Na niej żadnym problemów nie było, a na stronie producenta jest tylko wersja 10.4.

Prosiłbym o wrzucenie na jakiś upload wersji 10.3, bo niestety nie mam jej na kompie i muszę się męczyć z wersją 10.4.


RE: SpyShelter Firewall - Quassar - 21.10.2015

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: SpyShelter Firewall - wortax - 21.10.2015

Wielkie dzięki Smile


RE: SpyShelter Firewall - wortax - 24.10.2015

Dzisiaj ten problem powrócił na wersji 10.3. Odinstalowałem CyberGhost VPN i problem zniknął. Wynika z tego że te oba programy się jakoś gryzą pomiędzy sobą. Bo albo odinstalowanie SS albo CyberGhost rozwiązuje problem. Oczywiście problem nie występował cały czas tylko np. jednego dnia wszystko było OK, a drugiego już nie można było się zalogować i wyskakiwał niebieski ekran i "Critical proces died".


RE: SpyShelter Firewall - ichito - 27.10.2015

Może to przez szyfrowanie?...w końcu oba chcą to robić z tą samą informacją...


RE: SpyShelter Firewall - wortax - 27.10.2015

Nie mam pojęcia. Problem ten nie pojawiał się zawsze, tylko od czasu do czasu. Jednak po wywaleniu któregoś z programu (SS lub CyberGhost) od razu ustępuje. Od momentu wywalenia CyberGhosta problem jak narazie się nie pojawił Smile Wcześniej problem pojawiał się nawet jak wyłączałem SS ze startu z systemem. Można wywnioskować że to na poziomie sterowników lub usług te programy się gryzą.

Ale to nie pierwszy raz były problemy z VPNami Smile Wcześniej był problem z ZPN, który jak już wcześniej pisałem jakoś rozwiązałem Smile


RE: SpyShelter Firewall - ichito - 05.11.2015

Info za Wildersami

Cytat:SpyShelter version 10.5 brings reinvented Rules list, decreased number of false positive alerts, support for Windows 10 insider build 10565 and few other usability improvements.

Alternative view for Rules list lists all components that have rules associated to them. When you click on a component, all the rules of the given component will be displayed in a window below. You can switch to Alternative view in Rules tab by pressing the blue arrow icon in the top left corner.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


We have also made some adjustments in order to maximize the compatibility with gaming platforms such as Steam and Origin. Users should no longer experience issues with SpyShelter installed.

You can upgrade to SpyShelter 10.5 by downloading the installer from our website or simply by enabling automatic updates in your SpyShelter settings (SpyShelter will begin to update after system restart).

SpyShelter 10.5 (5/Nov/2015):

– Implemented Alternative View for Rules list
– Compatibility improvements for gaming platforms client applications
– Added support for Windows 10 insider build 10565
– Decreased number of false positive alerts on Windows 10
– Added program icons on App Exec Control tab
– Usability improvements
 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: SpyShelter Firewall - Buli - 07.11.2015

Wyszła właśnie mała aktualizacja 10.5.1. Z tego co patrzyłem na blogu to uaktualniony support nowszego buildu W10.


RE: SpyShelter Firewall - ichito - 09.11.2015

Warto rozwinąć nieco temat nowej opcji czyli "widoku alternatywnego" - jestem od lat przywiązany do widoku standardowego na liście reguł, ale zaczynam doceniać nowy widok reguł. Mamy w nim dwa okna w układzie pionowym - w górnym nazwę procesu, ścieżkę i hash...poniżej listę wszystkich reguł stworzonych do zaznaczonego w górnym oknie procesu.
Jak widać na porównaniu widoku klasycznego i alternatywnego - screeny poniżej - w nowym mamy dodatkowy komentarz i tym samym więcej informacji na temat stworzonej reguły. Myślę, że nowy widok jednak ułatwia przeglądanie reguł, ich łatwiejsze uporządkowanie oraz edycję reguł zaawansowanych dla wybranego procesu.
Poszczególne widoki przełączamy skrajną prawą ikonką (w obwódce)...na obrazkach reguły dla menadżera plików FreeCommander.

Widok klasyczny

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Widok alternatywny

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: SpyShelter Firewall - Elektron - 09.11.2015

(09.11.2015, 09:48)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warto rozwinąć nieco temat nowej opcji czyli "widoku alternatywnego" - jestem od lat przywiązany do widoku standardowego na liście reguł, ale zaczynam doceniać nowy widok reguł. Mamy w nim dwa okna w układzie pionowym - w górnym nazwę procesu, ścieżkę i hash...poniżej listę wszystkich reguł stworzonych do zaznaczonego w górnym oknie procesu.
Jak widać na porównaniu widoku klasycznego i alternatywnego - screeny poniżej - w nowym mamy dodatkowy komentarz i tym samym więcej informacji na temat stworzonej reguły. Myślę, że nowy widok jednak ułatwia przeglądanie reguł, ich łatwiejsze uporządkowanie oraz edycję reguł zaawansowanych dla wybranego procesu.
Poszczególne widoki przełączamy skrajną prawą ikonką (w obwódce)...na obrazkach reguły dla menadżera plików FreeCommander.

Świetna sprawa, wprowadza to porządek i przejrzystość, no i chyba najważniejsza rzecz: kolumna z ikonkami programów przez co dużo łatwiej odnaleść plik wizualnie.


RE: SpyShelter Firewall - gravity1287 - 14.11.2015

Hej,
mam problem ze SpyShelter, ponieważ nie mam NIC w zakładce Firewall - jest pusta. Z tego co kojarzę zawsze tam były wpisy aplikacji które aktywnie korzystały z połączenia i można było wykluczyć dane połączenie aplikacji z wymienionym tam adresem IP. Wersja SSFW aktualna. Jak to naprawić?


RE: SpyShelter Firewall - neon - 14.11.2015

(14.11.2015, 16:46)gravity1287 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Hej,
mam problem ze SpyShelter, ponieważ nie mam NIC w zakładce Firewall - jest pusta. Z tego co kojarzę zawsze tam były wpisy aplikacji które aktywnie korzystały z połączenia i można było wykluczyć dane połączenie aplikacji z wymienionym tam adresem IP. Wersja SSFW aktualna. Jak to naprawić?

zaktualizuj do najnowszej wersji, dziś wyszła nowa.


RE: SpyShelter Firewall - gravity1287 - 14.11.2015

(14.11.2015, 17:08)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zaktualizuj do najnowszej wersji, dziś wyszła nowa.

Napisałem że: "Wersja SSFW aktualna.". Mam go w wersji Firewall v10.5.2. Spróbowałem usunąć też wszystkie reguły, ale nic nie pomogło. Nie wiem, może trzeba będzie go przeinstalować?