SafeGroup
SpyShelter Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: SpyShelter Firewall (/thread-4263.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE: SpyShelter Firewall - nikita - 30.07.2015

W takim razie może instalator wersji 9 nie pytał o to, czy ma zainstalować dla wszystkich i to właśnie robił? Suspicious


RE: SpyShelter Firewall - Konto usunięte - 02.08.2015

SpyShelter na Windows 10 powoduje u mnie brak możliwości korzystania z Microsoft Office 2013 (z Office 365), a także z testowej wersji Office 2016 Preview. Sytuacja ma miejsce na domyślnych ustawieniach. Pakiet działa prawidłowo jeżeli:

​- wyłączę ochronę w SpyShelterze (całość, wyłączanie poszczególnych modułów, nawet wszystkich, nic nie daje)
​- odinstaluję program
​- przełączę SpySheltera na tryb kompatybilności

Zgłosiłem już im, może to ktoś potwierdzić?


RE: SpyShelter Firewall - facecik - 02.08.2015

Niestety to prawda, SS blokuje Office'a także u mnie.


RE: SpyShelter Firewall - wortax - 03.08.2015

U mnie to Emet blokował Offica...po wykasowaniu wszystko zaczęło działać normalnie (tyle że to było na Windows 7). Na Windows 10 nie posiadam Offica. Masz włączoną opcję "Automatycznie blokuj podejrzane aplikacje" ?


RE: SpyShelter Firewall - gravity1287 - 03.08.2015

Co do Office 2013 to wyskakuje mi przy SSF komunikat jak w załączniku, ale wszystko działa. Mam natomiast pytanie o ustawienia SpyShetlera. Z domyślnych ustawień zmieniłem tylko Ustawienia>Główne>zaznaczyłem "Uruchom program przez usługę (wczesny start)". Zastanawiam się jeszcze nad odznaczeniem w tym oknie opcji "Twórz reguły w trybie instalacji" - nie wiem jak ta funkcja działa, czy jak będzie po raz pierwszy raz instalowany program to z automatu da mi wszystko na Zezwól czy będzie pytał o wszystko?
Dodałem jeszcze folder Mozilla Firefox do Listy ograniczonych aplikacji. Czy jeszcze coś muszę wstępnie ustawić, i jakie aplikacje jeszcze warto wrzucić w ograniczony tryb uruchamiania?
PS. Co robić, jak na liście "Naruszenia dostępu do plików" pojawiają się wpisy? Mam tam nVidię i log McAfee Site Advisor jako ścieżka pliku, natomiast procesem jest firefox. Czy zezwolić tym wpisom na zapis, mimo że firefox ma ograniczony dostęp?


RE: SpyShelter Firewall - facecik - 03.08.2015

(03.08.2015, 18:24)wortax napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

U mnie to Emet blokował Offica...po wykasowaniu wszystko zaczęło działać normalnie (tyle że to było na Windows 7). Na Windows 10 nie posiadam Offica. Masz włączoną opcję "Automatycznie blokuj podejrzane aplikacje" ?

Nie , próbowałem chyba wszystkiego i niestety office 2016 nie startuje , a ukazuje się taki komunikat .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: SpyShelter Firewall - Meo - 04.08.2015

Czy jest możliwość wyłączenia powiadomień typu "zezwolono na akcje podpisanego pliku..."? W opcjach nie widzę, ale może po prostu jakoś dziwnie się nazywa.

Z tym już sobie poradziłem, ale mam problem z cs go na win 10. Gdy go odpalam robi się czarny ekran i na nic nie reaguje. Ustawiłem lepszą zgodność w szyfrowaniu i dodałem procesy steam i cs go. Mieliście taki problem?


RE: SpyShelter Firewall - gravity1287 - 05.08.2015

(04.08.2015, 21:30)Meo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy jest możliwość wyłączenia powiadomień typu "zezwolono na akcje podpisanego pliku..."? W opcjach nie widzę, ale może po prostu jakoś dziwnie się nazywa.

Z tym już sobie poradziłem, ale mam problem z cs go na win 10. Gdy go odpalam robi się czarny ekran i na nic nie reaguje. Ustawiłem lepszą zgodność w szyfrowaniu i dodałem procesy steam i cs go. Mieliście taki problem?

CS:GO działa normalnie - spróbuj przełączyć się na pulpit jak masz czarne tło i ponownie przywrócić grę na cały ekran (alt+tab).
Btw. gdzie ustawiłeś brak powiadomień o zezwoleniu akcji? Te o decyzji lub zablokowaniu będą dalej wyświetlane?


RE: SpyShelter Firewall - Meo - 05.08.2015

Decyzje o zablokowaniu nadal są. Ustawienia > System > Powiadomienia i akcje > Powiadomienia z następujących aplikacji


RE: SpyShelter Firewall - gravity1287 - 05.08.2015

(05.08.2015, 21:12)Meo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Decyzje o zablokowaniu nadal są. Ustawienia > System > Powiadomienia i akcje > Powiadomienia z następujących aplikacji
Nie mam czegoś takiego jak Ustawienia > System :/
[attachment=717]


RE: SpyShelter Firewall - Meo - 05.08.2015

Trochę źle się wyraziłem, w ustawieniach Windowsa.


RE: SpyShelter Firewall - gravity1287 - 08.08.2015

(05.08.2015, 23:05)Meo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Trochę źle się wyraziłem, w ustawieniach Windowsa.

Wygląda na to że działa, na razie brak powiadomień o zezwoleniu akcji dla "zaufanych" aplikacji.


RE: SpyShelter Firewall - gravity1287 - 16.08.2015

Cześć,
czy w SpyShetler Firewall można dodać blokadę dla ruchu przychodzącego i wychodzącego na wybranych portach? Chodzi mi o porty 445 i 135, aby je zablokować. Spróbowałem utworzyć regułę, jednak przy jej tworzeniu konieczne jest wskazanie pliku którego ma dotyczyć reguła, a ja chcę aby dotyczyła wszystkich programów (reguła globalna).


RE: SpyShelter Firewall - wortax - 16.08.2015

Można to zrobić tylko dla wybranych plików. Niestety nie wprowadzili reguł globalnych, co dla wielu jest sporym utrudnieniem, bo trzeba się bawić. A tak to reguła globalna załatwiła by problem.


RE: SpyShelter Firewall - juh - 16.08.2015

@up
Poważnie nie ma ustawień globalnych? Właśnie stoję przed wyborem do nowego laptopa samego firewalla. Na PC używam i cenię sobie Emsisoft Internet Security na którym mam poustawiane reguły globalne, ale do laptopa chciałem zaopatrzyć się w samego firewalla i wybór wstępnie padł na SpyShelter. Teraz mam zagwozdkę :/


RE: SpyShelter Firewall - wortax - 17.08.2015

(16.08.2015, 20:52)juh napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@up
Poważnie nie ma ustawień globalnych? Właśnie stoję przed wyborem do nowego laptopa samego firewalla. Na PC używam i cenię sobie Emsisoft Internet Security na którym mam poustawiane reguły globalne, ale do laptopa chciałem zaopatrzyć się w samego firewalla i wybór wstępnie padł na SpyShelter. Teraz mam zagwozdkę :/

No niestety, firma tego nie dodała. Tez miałem taki dylemat i jednak wybrałem Spyware Shelter, pozostając w nadziei że w końcu je dodadzą. W końcu ten program jest płatny i edycja firewall musi posiadać tę podstawową opcję.


RE: SpyShelter Firewall - ichito - 17.08.2015

Ustawienia globalne mogą być ukryte, choć aktywne...podobnie jest przecież z wbudowaną "białą listą" zaufanych dostawców...nie ma do niej dostępu. Nie testowałem SSFW na sprawdzenie otwartych portów, ale można zrobić to samemu na dostępnych w sieci testach. Ponadto można użyć...jeśli system pozwala...Seconfig XP.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: SpyShelter Firewall - gravity1287 - 17.08.2015

(17.08.2015, 13:40)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ustawienia globalne mogą być ukryte, choć aktywne...podobnie jest przecież z wbudowaną "białą listą" zaufanych dostawców...nie ma do niej dostępu.

Zapytałem na pomocy SpyShetlera i dostałem odpowiedź:
Cytat:Witam serdecznie,

Niestety na tą chwilę możliwe jest blokowanie tylko portów wybranych aplikacji.

Odnośnie planów - plany są, a ich lista jest bardzo długa. Ciężko stwierdzić kiedy zostanie to wprowadzone i w jakiej formie - niestety nie jestem w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi na to pytanie. 

Pozdrawiam,
Bogdan Siemienowicz

Czyli na razie nie ma globalnego blokowania wybranego portu, i nie wiadomo dokładnie kiedy zostanie wprowadzona taka funkcja w SpyShetler. Miejmy nadzieję że jak najszybciejSmile


RE: SpyShelter Firewall - Redivivus-Ignis - 20.08.2015

Cześć program SpyShelter firewall blokuje mi działanie firefox (nie uruchamia się interface,w procesach się znajduje) na windows 10. Jedyny log w SpyShelter to jest [firefox.exe 54 firewall] wyłączyłem moduł nr 54 i to nic nie zmieniło. Co może być powodem problemu? Wyłączyłem też całkowicie firewalla w tym programie z zerowym skutkiem. Dopiero wyłączenie wszytkich modułów bezpieczństwa w SpyShelter pozwoliło uruchomić FF. Proszę o jakąś radę.


RE: SpyShelter Firewall - Buli - 20.08.2015

1. Może to wina jakiegoś dodatku w FF.
2. Usuń wszystkie reguły dla FF i spróbuj uruchomić ponownie FF.
3. Usuń (jeśli masz) z ograniczonych aplikacji FF.