SafeGroup
SpyShelter Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: SpyShelter Firewall (/thread-4263.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE: SpyShelter Firewall - neon - 14.05.2015

jaki antyvirus do spyshelter firewall ?

mam z emisoft anti malware i mam wrażanie, że niektóre funkcje się dublują.

pozdrawiam


RE: SpyShelter Firewall - nikita - 14.05.2015

Avast? Panda Free? SSF jest ogólnie bogaty w funkcjonalności pomagające utrzymać wysoki poziom zabezpieczeń, więc tradycyjne rozwiązanie AV powinno być optymalnym rozwiązaniem Smile Co do dublowania funkcji SSF z produktem Emsisoftu - tutaj się nie wypowiem, bo nawet nie wiem jakimi aktualnie modułami dysponuje Emsisoft.


RE: SpyShelter Firewall - neon - 14.05.2015

jakoś nie mam przekonania do avast i pandy Smile co nie znaczy, że je neguję Smile


RE: SpyShelter Firewall - Quassar - 14.05.2015

Eam ma obecnie tyle co podstawowy AV: Behavior blokcer oraz skaner
W niczym się nie dubluje chodź behavior też monitoruje aplikacje to jednak nie jest to HIPS czy ANTY-EXE śmiało możesz korzystać z obu produktów.

Jeśli jednak nie Emsi to może AVIRA ?!


RE: SpyShelter Firewall - neon - 14.05.2015

dzięki Smile


RE: SpyShelter Firewall - Tibu 11 - 14.05.2015

Na W10 nie pójdzie bo uniemożliwia uruchomienia systemu (włącza się tryb naprawy). Jakiś sterownik nie siada na ten system.

Jedyna zapora która pójdzie w 100% jest zapora od comodo.


RE: SpyShelter Firewall - neon - 14.05.2015

na win 10 to i eset smart security nie idzie , tzn problemy z hipsem są .


RE: SpyShelter Firewall - Buli - 14.05.2015

Ja osobiście właśnie korzystam z EAM + SSFW. Uważam, że to doskonałe combo.


RE: SpyShelter Firewall - neon - 14.05.2015

ja też tak uważam, ale może jest coś lepszego do spyshelter?


RE: SpyShelter Firewall - Quassar - 14.05.2015

Hmm skanery to skanery nie mniej jednak jak szukasz coś praktycznego to wirtualizacja + restrykcje działają świetnie Smile


RE: SpyShelter Firewall - neon - 14.05.2015

(14.05.2015, 20:40)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Hmm skanery to skanery nie mniej jednak jak szukasz coś praktycznego to wirtualizacja + restrykcje działają świetnie Smile

Masz na myśli sandbox do wirualizacji czy jakiś inny soft?  
Mógłbyś rozwinąć bardziej ?Smile 


RE: SpyShelter Firewall - Quassar - 14.05.2015

Osobiście to wole coś co daje pełną izolacje VMware / Virtualbox
ale może być też częściowa sandboxie czy też shadow defender

A jak chcesz mimo wszystko uzupełnić kontrole/restrykcje SSFW to polecam AppGuard albo NVT ERP choć w tym drugim przypadku to może dublować komunikatami to jednak znakomicie sie uzupełniają.


RE: SpyShelter Firewall - ichito - 15.05.2015

Czy ktoś pracuje na oficjalnej finalnej wersji Windows 10? Pytam, bo to mógłby być powód, że narzekacie na programy nie pracujące prawidłowo na tym systemie. O ile mi wiadomo takiego systemu jeszcze nie ma, więc nie ma się co dziwić, że jedne nie pracują, inne pracują z błędami, a tylko nieliczne na razie błędów nie pokazują.
Czy coś lepszego od SS?...to zależy, na jakich funkcjach chcesz się skupić i na jakich najbardziej zależy. Na pojedynczych maszynach SSFW sprawdzi się na pewno jako dobra ochrona sieciowa (choć mało konfigurowalna w stosunku do bardziej klasycznych zapór), a przy tym zapewni czasem znacznie więcej, niż pozostali konkurenci.


RE: SpyShelter Firewall - neon - 15.05.2015

a VMware / Virtualbox jaka cena ?

ichito masz rację mam drugi taki zestaw na win 10 postawiony i jest już wogóle cienko z funkcjonalnością Smile


RE: SpyShelter Firewall - Quassar - 15.05.2015

neon
Virtualbox / VMware Player jest darmowy VMware workstation cena około 700 zł (400 dla studentów)

ichito:
Sprawdź WinPatrol + WinPrivacy
Na windows 8.1 jeszcze musi minąć trochę czasu zanim programy sie ustabilizują a ty o w10 piszesz Tongue


RE: SpyShelter Firewall - neon - 15.05.2015

ok dzięki sprawdzę Sobie trial i czy mi podchodzi


RE: SpyShelter Firewall - neon - 15.05.2015

Ichito a co myślisz o app guard ? jeśli możesz się wypowiedzieć Smile


RE: SpyShelter Firewall - Buli - 15.05.2015

Panowie to jest dyskusja o SSFW. Neon załóż temat w dziale doboru zestawu zabezpieczającego. Tam będzie można dyskutować, a nie robić śmietnik w tym wątku.


RE: SpyShelter Firewall - neon - 16.05.2015

Buli jaki śmietnik. z tego co rozumuję dotyczy to spffw, a konfiguracja doboru zestawu z tym pakietem to też może być wliczane w ten wątek.


RE: SpyShelter Firewall - nikita - 16.05.2015

Tak Neon, ale mamy osobny dział dotyczący doboru zestawu zabezpieczającego, w którym możesz napisać jakie masz wymagania, co Cię interesuje, możesz zadać pytania i jakoś dopasować oprogramowanie do SSF.

Tutaj piszemy raczej o aktualizacjach, błędach, testach, funkcjonalności, itp. - wszystko w obrębie SpyShelter Firewall.