SafeGroup
SpyShelter Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: SpyShelter Firewall (/thread-4263.html)SpyShelter Firewall - ichito - 18.02.2012

Jak pewnie większość już wie, pojawiła się stabilna wersja nowego programu polskiej firmy DATPOL czyli SpyShelter Firewall 1.0 . Ponieważ to całkiem nowy produkt, posiadający nieco inne możliwości, niż anty-logger tej samej firmy, postanowiłem stworzyć osobny wątek o nim. Do tej pory informacje o SS FW były przypięte do wątku ogólnego o

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Lista poszerzonych wobec SS możliwości SS FW
Cytat: SpyShelter Firewall

The SpyShelter Firewall Firewall provides a powerful, easy-to-use and affordable solution for complete protection. It eliminates spam and virus intrusions while safeguarding an organization''s reputation through its high quality protection. SpyShelter Firewall not only a powerful and easy to use product, but it also affordable for everyone.

Quality Features Of SpyShelter Firewall:

Provides incoming/outgoing network requests detection
High quality DDE requests catching
Important COM objects protection
High Extended files/folders protection
Extended registry protection
Extended Inter-process communication protection
Give protection to your program on execution
IPV6 support
Proactive protection are able to detect any virus, spy program, keylogger or trojan attempts to steal your private information
Protect your passwords, chat, and credit card numbers
Proactive protection gives you ability to detect a newly created malicious software that is not detectable by third-party antivirus products
Doesn''t need to check a signature database.
Simple, easy-to-use, intuitive GUI.
Fully compatible with Windows x32/x64.(World first 64 bit anti keylogger)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Program na razie jest "rozgryzany", ale już wiadomo, że test Comodo leak-test zaliczył z wynikiem 340/340 , co jest wynikiem bardzo dobrymSmile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]
Re: SpyShelter Firewall - Konto usunięte - 18.02.2012

ichito napisał(a):Program na razie jest "rozgryzany", ale już wiadomo, że test Comodo leak-test zaliczył z wynikiem 340/340, co jest wynikiem bardzo dobrym Smile


Nie wiem na jakim Windowsie testowali, ale potwierdzam na moim x64 jest komplet punktów w CTL.
Mi bardzo podoba się to, że program stał się nieco bardziej automatyczny i nie pyta np. o połączenie Firefoxa z internetem (zaś w wypadku CTL pyta co chwilę o akcje).


Re: SpyShelter Firewall - tachion - 18.02.2012

na poprzedniej becie też było 340/340 na windows 7 x32


Re: SpyShelter Firewall - bardok206 - 18.02.2012

Nic trzeba czekać na jakiśporządny test firewalli, bo z clt to każdy producent może zrobić specjalne reguły tylko pod tą aplikacje.


Re: SpyShelter Firewall - KaMiL - 18.02.2012

Pytanie do orientujących się: czy na dzień dzisiejszy firewall SpySheltera może zastąpić inną zaporę. np. PC Tools Firewall, czy wbudowaną w AVG?


Re: SpyShelter Firewall - Konto usunięte - 19.02.2012

@kamil10506:
Dlaczego pytanie w temacie o zwykłym SS, skoro jest temat o SSFW? Przeniosłem.Nie wiem jak to wygląda dokładnie, ale przypomniałem sobie zażartą dyskusję na naszym forum z ubiegłego roku, która dotyczyła kontroli raw socket w Comodo.
Sprawdziłem przy pomocy SocketToMe no i SpyShelter wywala monit z informacją, że chodzi o raw socket:

[attachment=0] <!-- ia0 -->spyshelter_raw_socket.png<!-- ia0 -->[/attachment]


Re: SpyShelter Firewall - Houdini - 19.02.2012

Ten firewall jest w pełni konfigurowalny? Własne reguły itd.


Re: SpyShelter Firewall - Konto usunięte - 19.02.2012

W zakładce firewall są wypisane reguły programów, nie znalazłem jednak opcji ich edycji / dodawania / usuwania (wszystko dzieje się przy monicie?).
Jest też zakładka od stref sieciowych.


Re: SpyShelter Firewall - Houdini - 19.02.2012

lukasamd napisał(a):"...nie znalazłem jednak opcji ich edycji / dodawania / usuwania (wszystko dzieje się przy monicie?)..."


To lipa Sad


Re: SpyShelter Firewall - ichito - 20.02.2012

lukasamd napisał(a):W zakładce firewall są wypisane reguły programów, nie znalazłem jednak opcji ich edycji / dodawania / usuwania (wszystko dzieje się przy monicie?).

Muszę przyznać, że również odczuwam brak możliwości edytowania reguł. Niemniej nieco pogmerałem w programie i mam kilka spostrzeżeń:
* czytałem o problemach z zapamiętywaniem regułi decyzji o usuwaniu procesów z listy w zakładce "Firewall"...nie zauważyłem "amnezji" SSFW w tym względzie, a przy tym wydaje mi się, że część takich problemów może wynikać z prostej przyczyny - jeśli chcemy usunąć regułę i pokazuje się nam komunikat o potwierdzenie decyzji, to należy pamiętać , że domyślną decyzją jest "Nie" ...jeśli więc tylko klikniemy na potwierdzenie automatycznie "Enter" na klawiaturze, to reguła nie jest usuwana - trzeba wybrać przycisk "Tak" w oknie komunikatu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]* co do edytowania reguł przydzielonych przez moduł zapory ...w jej oknie nijak ustawić reguły, ale spróbowałem i da się przynajmniej zmienić ją w zakładce "BW listy" - poszukiwaniu reguły można sortować po nazwie procesu, lokalizacji albo wg wpisów w kolumnie "Moduł ochrony"...szukamy "Firewall"...zaznaczamy interesujący nas proces i zwyczajnie zmieniamy przydzieloną regułę na "zezwól" lub "blokuj". Te reguły są zapamiętywane, więc po restarcie mamy wciąż to, co samodzielnie ustaliliśmy...działa na pewno, bo sprawdzałem u siebie Smile
* "odkryłem"...choć może to za dużo powiedziane...że na dole ekranu BW list po zaznaczeniu jakiegoś procesu wyświetlana jest informacja na temat danej reguły, co może być przydatne nie tylko jeśli chodzi o reguły przydzielane przez zaporę, choć w jej przypadku może być istotne - rozróżniane są reguły np. dla próby nasłuchiwania portu, pobrania pakietu z zewnątrz, nawiązania połączenia czy połączenia przychodzącego.
BTW...na obrazku jest reguła dla CCleanera...pamiętacie rozważania o tym czy CCleaner łączy się z siecią czy nie?...wtedy miałem komunikat z OA, teraz SS FW potwierdza moje obserwacjeCool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]
Re: SpyShelter Firewall - bardok206 - 20.02.2012

Mogliby wypuścić tego firewalla z dodatkowym modułem monitorującym połączenia. Co,kiedy , z kim, od ,kogo, statystyki, downloadu, uploadu. O wiele gorsze "szmelce" to posiadają.


Re: SpyShelter Firewall - ichito - 20.02.2012

bardok206 napisał(a):Mogliby wypuścić tego firewalla z dodatkowym modułem monitorującym połączenia. Co,kiedy , z kim, od ,kogo, statystyki, downloadu, uploadu. O wiele gorsze "szmelce" to posiadają.

Nie ma nic prostszego, jak napisać do producenta Smile Tylko tak możemy ewentualnie się spodziewać, że uwzględnią sugestie użytkowników. Napisałem dziś m.in w sprawie edycji reguł, spytałem o jakieś dodatkowe ustawienia...zobaczymy, jaka będzie odpowiedź.
I jeszcze jedna uwaga odnośnie samych licencji...znalazłem informację, że powiadomienia o zakupionych czy upgradowanych licencjach przychodzą za pośrednictwem plimus.coma nie bezpośrednio od Datpolu. Jeśli ktoś oczekuje na swoją licencję, konieczne jest sprawdzenie maila pod kątem takiego adresata
Cytat: Open the email addressed Plimus Sales <[email protected]
and click the link to see your order information online (you need to login with the email address you supplied when purchasing.The serial is shown there.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sprawdzić trzeba nie tylko w "odebranych", ale też w folderze "spam", "wiadomości śmieci" lub coś podobnego.


Re: SpyShelter Firewall - Konto usunięte - 20.02.2012

Warto też zauważyć, że to dopiero wersja 1.0 .
Kto wie, jak ten program będzie wyglądał np. za rok Smile


Re: SpyShelter Firewall - bardok206 - 20.02.2012

Daj znać ichito jaka będzie odpowiedź i czy w ogóle będzie. Pod względem szybkości i jakości odpowiedzi od suppportu w moim rankingu spyshelter jest daleko w tyle.


Re: SpyShelter Firewall - Eru - 20.02.2012

bardok206 napisał(a):Daj znać ichito jaka będzie odpowiedź i czy w ogóle będzie. Pod względem szybkości i jakości odpowiedzi od suppportu w moim rankingu spyshelter jest daleko w tyle.


To chyba tylko u Ciebie Tongue


Re: SpyShelter Firewall - KaMiL - 20.02.2012

U mnie na stosunkowo proste pytanie odpowiedzieli po tygodniu. Mojej wiadomości spamem bym nie nazwał, a bardok chyba nie zmyśla... Coś jest na rzeczy.


Re: SpyShelter Firewall - ReviewsAntivirus - 20.02.2012

Mi odpowiedzieli dopiero jak napisałem drugi raz.


Re: SpyShelter Firewall - ktośtam - 23.02.2012

Właśnie zrobiłem upgrade z wersji Premium do Firewall i oto efekt:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Póki co, zero odzewu z supportuNone2


Re: SpyShelter Firewall - ichito - 23.02.2012

Ktosiu nie rób instalacji nakładkowej...jeśli SS Premium wciąż da się uruchomić, to wyeksportuj wszystkie ustawienia do pliku, odinstaluj bez usuwania zapisanych ustawień i zainstaluj dopiero wtedy SSFW. U mnie w ten sposób poszło gładko i nawet jak pogubiły się jakieś Twoje wcześniejsze reguły to zaimportujesz je z zapisanego pliku. Ja takie "importy" robię raz na 1-2 miesiące na wszelki wypadek.
Poza tym obydwa softy mają odrębne licencjonowanie i z tego powodu tez może być jakiś błąd.


Re: SpyShelter Firewall - ktośtam - 23.02.2012

Kurczę, ale robiłem czystą instalację - najpierw odinstalowałem SS Premium a dopiero instalowałem FW...