SafeGroup
Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Sprzęt (https://safegroup.pl/forum-21.html)
+--- Wątek: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy (/thread-3591.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - preter - 27.07.2013

korbennn napisał(a):A co komu po prędkości powyzej 10? poważnie pytam. Mam 10 od stycznia i nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba.

Fakt, zdecydowanej większości ludzi wystarczyłoby łącze 10 Mbit. Ja posiadam 2 Mbit i nie jest najgorzej. Jedynie do YouTube i usług VOD (FullHD) oraz pobierania/wysyłania większych plików przydałoby się szybsze łącze.

Najgorsze jest to, że dostawcy internetu oferują asynchroniczne łącza. Marzy mi się połączenie 10/10 Mbit Smile
Może za jakiś czas będzie to możliwe. Wszak od kilku tygodni u mnie na wsi kładą światłowody Smile (nie wiadomo tylko kiedy skończą)


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - facecik - 27.07.2013

korbennn napisał(a):A co komu po prędkości powyzej 10? poważnie pytam. Mam 10 od stycznia i nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba.


Niektórzy są piratami , potrzebują dużej prędkości Smile
Poza tym , jak masz w domu wiele urządzeń , które jednocześnie korzystają z łącza to jest lepiej prawda ?
Transmisja dobrej jakości obrazu np.w Skype-ie , przy dodatkowym wykorzystaniu łącza , też wymaga dużej przepustowości, no ale co komu potrzeba.
Ja mam szybko i nie narzekam że za dużo.Nie lubię czekać aż mi się coś załaduje, klikam i leci.
Tym bardziej,że płacę mniej niż niektórzy za 10 Mbit Tongue


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - buri - 27.07.2013

korbennn napisał(a):A co komu po prędkości powyzej 10? poważnie pytam. Mam 10 od stycznia i nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba.

10 Mbit wysyłania jeśli już pytasz, a brakuje tego dość często.


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - Eugeniusz - 27.07.2013

Najbardziej boli asymetryczne łącze Sad


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - Konto usunięte - 27.07.2013

Dokładnie. Ja bym wolał dużo więcej uploadu niż taki skok na downloadzie, no ale i tak będzie 4x szybciej, wiec nie narzekam.

Tapatalk / Nexus 4


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - Waves - 28.07.2013

Czy taki zwykły, szary Kowalski może zasugerować gdzieś do władz miasta np. położenie światłowodu?


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - Eugeniusz - 28.07.2013

Magistrat za to nie odpowiada, to infrastruktura dostawcy (TP, Vectra, UPC...).


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - Konto usunięte - 03.08.2013

Przełączyli na VDSL, jest nowy modem, jest faktyczne 40/4... filmy na yt w 1080p w zasadzie w wielu wypadkach nadal nie do oglądania.
BezcenneCool

(ja wiem, problem nie polega wcale na szybkości łącza do mnie, tylko wpięć orange, no ale musiałem)


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - tommyklab - 03.08.2013

Zapasowe Aero2 512/256kbps z rozłączaniem co godzinę, modem z Playa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Smile


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - Eugeniusz - 28.09.2013

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nowy ruter trzeba sobie sprawić, tak naprawdę jest 60Mb. 170zł na tv, telewizję i telefonię VoIP.


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - chomikos - 04.10.2013

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


23zł Cool


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - tommyklab - 04.10.2013

Ja pierd. to moje łącze jest za murzynami 4down/3up Mbps WIFI (w nocy jest 8-20mbps down) za 90PLN, niestety nie mam lepszego wyboru, chętnie bym jakiś światłowód przygarnął Smile

Ogólnie mi wystarcza, bo mam kompa włączonego prawie 24h/dobę Smile


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - Dusiek - 04.10.2013

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

55PLN


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - tommyklab - 04.10.2013

Jak jest źle i źle i źle to może być potem tylko dobrze, więc czekam na ten dzień, by się pochwalić Grin


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - Miquell - 08.10.2013

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

56 PLN


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - ichito - 06.11.2013

Panowie...od jutra mam mieć z UPC 120 Mb/20 Mbna sekundę, na 5 stanowisk i do tego 3 ichniejsze pakiety IS (chyba oparte na F-secure) za free...to wszystko w cenie 84 zł/m-c bez zobowiązań czyli teoretycznie po 2 miesiącach mogę powiedzieć "bywajcie". Ma ktoś doświadczenia z tą ofertą? Obecnie mam pakiet "Fiber 60" za 72 zł...odczuję jakąś wyraźną zmianę?...zaznaczam, że modem i ruter będą też wymieniane.


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - tommyklab - 06.11.2013

Oczywiście że odczujesz, jeśli dużo "haratasz" Smile
Jeśli tylko odbierasz pocztę i chodzisz po www to będzie bez różnicy.


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - korbennn - 07.11.2013

Propozycja na kolejny rok Neo 10MB - 59PLN i tak już trzeci rok z rzędu.

Aaa mogę się załapać na dvd i tv internetową

tak to jest jak mieszka się poza miastem


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - ichito - 07.11.2013

Korbenn...to fakt...poza dużym miastem reguła jest, że oferta w większości przypadków jest zbyt uboga i zbyt droga. To monopol niestety jeszcze. Mam to szczęście, że jestem w takim dużym mieście i jestem klientem jednego operatora kilka lat, więc mam jakieś tam możliwości wycyganienia czegoś bardziej atrakcyjnego.
Na smutkiBeer
Smile


Re: Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy - Konto usunięte - 07.11.2013

Ja tam mieszkam w małym miasteczku, w sumie monopol jest ze strony Orange a oferta... wyżej macie mojego posta na ten temat Tongue