SafeGroup
Instalowanie programów na koncie admina - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Instalowanie programów na koncie admina (/thread-3038.html)



Instalowanie programów na koncie admina - Kolos28 - 04.06.2011

Hejka Wszystkim.
Mam do Was niecodzienne pytanie a nawet dość śmieszne. Otóż po instalacji 7demki nie tworzyłem konta z ograniczeniami więc mykam na koncie admina... Chciałbym się dowiedzieć od Was jak powinienem instalować programy zwłaszcza zabezpieczające. Powinienem uruchamiać instalator poprzez kliknięcie prawym myszy i uruchom jako administrator czy poprzez dwuklik na instalator? Wiem że to pytanie trochę ośmieszające ale nie jestem pewien a wolałbym wiedzieć jak to się maTongue

Z góry dziękuję za odpowiedziWink


Re: Instalowanie programów na koncie admina - bardok206 - 04.06.2011

Myślę że to bez znaczenia w tym przypadku.Takie programy bez pewnych prawsię po prostu nie zainstalują. W obu przypadkach wyskoczy ci okienko uac.


Re: Instalowanie programów na koncie admina - Kolos28 - 04.06.2011

no też tak myślę choć mam jakieś dziwne obiekcje gdyż zawsze instalowałem poprzez uruchom jako administratora a ostatnio się zamyśliłem i wszystko poleciało z dwukliku:/


Re: Instalowanie programów na koncie admina - bardok206 - 04.06.2011

Tak jak pisałem, zainstaluje się albo nie. Tylko takie drogi są dla takich programów. Opcja ta w menu kontekstowym moim zdaniem służy do uruchamiania programów które z racji swojego ingerowania w system nie rozwijają swoich skrzydeł ALE "działają". Kliknij prawym na pasek zadań windows i uruchom menadżera zadań.Nie będziesz mieć dostępnych wszystkich procesów. Tak samo miejsce ma w Sysinternals Process Explorer (także nie będziemy widzieć wszystkich danych). W tym przypadku z pomocą przychodzi prawy klik.


Re: Instalowanie programów na koncie admina - Kolos28 - 04.06.2011

np na stronie avast support center znalazłem taką instrukcję
... Najpierw pobierz avast! Internet Security 6.x ze strony avast!, lub skorzystaj z bezpośredniego linka do wielojęzycznej wersji programu:

...i zapisz plik na swoim komputerze w miejscu, gdzie będzie łatwo go znaleźć. Na przykład zapisz plik instalacyjny setup_av_pro.exe na Pulpicie.

Znajdź zapisany przez siebie wcześniej plik instalacyjny setup_av_pro.exe (w zależności od ustawień systemu rozszerzenie pliku może być ukryte), na przykład na Pulpicie. W zależności, którą wersję systemu operacyjnego używasz i jak jesteś zalogowany do systemu

Windows 7 lub Windows Vista jako użytkownik z prawami administratora. Kliknij prawym przyciskiem myszki na pliku instalacyjnym i wybierz ''Uruchom jako Administrator'' z menu kontekstowego...

i sam już nie wiem jak instalowałem go poprzez dwuklik i mam obawy czy na pewno jest wszystko w porządku - wiem najlepiej przeinstalować na nowo ale to nie wchodzi w gre - jedynie przywracanie systemu ale nie mam zbytnio czasu na toTongue


Re: Instalowanie programów na koncie admina - bardok206 - 04.06.2011

w 7 to bez znaczenia ,na koncie gościa jest podobnie sprawdziłem przed chwilą. Może w windows vista tam troszeczkę uac jest innny.


Re: Instalowanie programów na koncie admina - Konto usunięte - 04.06.2011

Nie ma znaczenia - programy który wymagają podniesienie uprawnień, np. w celu zainstalowania mają przy ikonie tarczę sugerującą UAC.
Po ich odpaleniu, gdy faktycznie trzeba wyższych uprawnień, pojawi się monit.
Z prawokliku albo do uruchamiania czegoś, co działa też na standardowym, albo jakieś starsze aplikacje.


Re: Instalowanie programów na koncie admina - tommyklab - 05.06.2011

Dokładnie, nie ma znaczenia, jeśli rzeczywiście program chce pełny dostęp to pojawia się monit. UAC najlepiej zostawić w Win7 na standardowym.


Re: Instalowanie programów na koncie admina - Kolos28 - 05.06.2011

dobra dzięki za odpowiedzi - też tak myślałem ale dla świętego spokoju przywróciłem system i zainstalowałem programy zabezpieczające po przez uruchom jako administratorTongue
Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam.Wink


Re: Instalowanie programów na koncie admina - Eru - 05.06.2011

Nie musisz instalować poprzez PPM - Uruchom jako administrator ponieważ jeżeli program będzie wymagał praw administratora, to wyświetli ci się komunikat UAC, o tym że program chce uzyskać prawa administratora do uruchomienia Wink
No ale to twój wybór w sumie Smile


Re: Instalowanie programów na koncie admina - tommyklab - 05.06.2011

Nie powinno się uruchamiać z prawokliku wszystkich programów jako administrator. Po to jest UAC, że jak jakiś program wymaga praw admina to wtedy wyskakuje monit i decydujesz. Wtedy wiesz czy znasz i jaki program chce prawa admina, na tym to polega. Jak nie znasz to daj NIE i zdiagnozuj wcześniej Smile


Re: Instalowanie programów na koncie admina - Kolos28 - 05.06.2011

W sumieto wiem że nie ma różnicy w tym jak się uruchamia instalatory ale wolałem akurat pakiety zabezpieczające instalować poprzez ppm... No i chciałem usłyszeć Waszą opinię na ten tematSmile


Re: Instalowanie programów na koncie admina - Eugeniusz - 05.06.2011

Jej, PPM służy do podwyższania uprawnień kiedy to konieczne . Dla przykładu w wierszu poleceń możesz użyć dir bez podwyższania uprawnień, ale ipconfig z przełącznikiem /flushdns będzie potrzebował podwyższenia. Wtedy musisz wybrać uruchom jako administrator.
Instalatory będą wymagały uprawnień administracyjnych, więc męczyć się z PPM nie musisz.


Re: Instalowanie programów na koncie admina - tommyklab - 05.06.2011

Są programy, których bez PPM się nie uruchomią wogóle, np. Toolbox od dysku SSD OCZ Smile