SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - morphiusz - 08.02.2012

Fajniutka ta nowa wersja Beer


Re: Online Armor Firewall - byku81 - 08.02.2012

A wiadomo coś na temat tej chmury?Na jakiej zasadzie ona działa?

Czy skanuje pliki podczas pobierania czy tylko mozna skanowac w zakładce programs?


Re: Online Armor Firewall - korbennn - 09.02.2012

Jeśli już musi odejsć stare i nadejść nowe - jest czym zastąpić ten moduł OA, który daje podgląd na działanie sieci w trayu? Niebywale przydatne dla mnie i moich znajomych.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 09.02.2012

korbennn napisał(a):jest czym zastąpić ten moduł OA, który daje podgląd na działanie sieci w trayu? Niebywale przydatne dla mnie i moich znajomych.

Dla mnie również...czym zastąpić?
- fajne uniwersalne narzędzie System Explorer - moduły Networking (graficznie) i Połączenia (procesy, PID, od/do, typ protokołu, status: nieaktywny/nasłuchiwanie/ustanowiony oraz dodatkowo sprawdzanie procesu przez Google czy skanerami VT i Jotti)
- Kingsoft PC Doctor z narzędziem monitora połączeń (podział podobnie jak w OA na wszystkie, tylko bezpośrednie do maszyny i opcje pozwalające na zabicie procesu czy ustawienie transferu dla wybranego połączenia)
- albo coś np. z tych narzędzi...jest ich setki Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - korbennn - 09.02.2012

Kingsoft zupełnie mi nie spasował swoim zachowaniem [doinstalowaniem modułu, za każdym razm chowa się do traya, skąd musi być wywoływany, dużo kiknięć]

System Explorer Portable - fajowski , gdyby jeszcze miał możność zakilowania procesu jak w OA i raczej ten mega wygodny podgląd ma wyłącznie na zasoby systemu [?]

Myślałem, że macie jakieś sprawdzone narzędzie mogące w pełni zastąpić to z OA, no nic bd szukał dalej.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 09.02.2012

Wygląda na to, że OA cały czas jest w chmurze. Dzisiaj Fabian na Wildersach napisał, że dzięki tej nowej sieci/chmurze całość działa zdecydowanie szybciej, bo wcześniej OA każdorazowo wysyłał zapytania do OASIS. I faktycznie OA zyskał na szybkości i lekkości.
Poza tym chmura ma również przyspieszać działanie samego kreatora ustawień.
Cytat: This is mainly due to the switch from OASIS to the Emsisoft Anti-Malware Network. The later is roughly 1000 times as fast when answering queries while OASIS often took up to 10 seconds to answer requests. During that time the system was essentially stalled not doing anything. You should also notice that the Safety Check Wizard takes a lot less time to complete now for the very same reason.

Poza tym w wersji darmowej uczestnictwo w chmurze jest obligatoryjne
Cytat: That is correct. The participation in the Emsisoft Anti-Malware Network is no longer optional for Free users.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - morphiusz - 09.02.2012

ichito napisał(a):Poza tym w wersji darmowej uczestnictwo w chmurze jest obligatoryjne


Z ciekawości tylko: dlaczego?


Re: Online Armor Firewall - ichito - 09.02.2012

Zapytam...może się dowiem...mogę się jedynie domyślać, że spowodować to ma stałą ochronę chmuryQuestion
Można się spierać, czy to konieczne...sam mam wątpliwości...ma to jednak i dobre i złe strony. Dobre, bo niby ograniczamy wtedy "głupoty", które mogą robić użytkownicy...złe - nie lubię, jak chyba każdy, kto w miarę świadomie coś instaluje (a zwłaszcza takie programy), jak coś dziej się poza plecami.
Zobaczymy na oficjalne stanowisko, bo na razie to tylko spekulacje.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 09.02.2012

Gdyby ktoś miał problemy z aktualizacji, niech wpisze swój klucz licencyjny jeszcze raz.


Re: Online Armor Firewall - bardok206 - 10.02.2012

Mam problem w oa. Chodzi o ikonkę statusu firewalla koło zegara w prawym dolnym rogu. Ustawiam "pokaż ikonę i powiadomienia" a jednak po każdym restarcie ikona się chowa. Status zmienia się na "pokazuj tylko powiadomienia". Jest może jakiś sposób na to abym za każdym razem nie musiał tego przestawiać?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - ichito - 11.02.2012

morphiusz napisał(a):Z ciekawości tylko: dlaczego?

Jest odpowiedź...wynika z niej, że opcja będzie nieblokowana już niedługo. Czy przekonują argumenty Fabiana...właściwie tak i zacytuję je w całości
Cytat: Quote:
Originally Posted by ichito
Why is it obligatory only for free users? Is it some concrete purpose?
I t was intended to be the way free users contribute to the further development and improvement of our products. But we will make it optional for Free users again in the next build scheduled for today.

Quote:
Originally Posted by ichito
And next - how kinds of information are sended to cloud and what kind are given?
There are 2 kinds of requests: Queries and reports.

Queries are sent whenever Online Armor encounters an unknown application. So if you download a program and there are no rules for that program and it isn''t included in the shipped white or black lists either, Online Armor will send a query to the Emsisoft Anti-Malware Network to see if the cloud knows how to handle that program. Queries contain a set of file hashes only.

Reports are sent whenever Online Armor encounters a file that is unknown within the cloud and whenever you allow or block a certain program or behavior. It contains:

Generic file information like file name, creation and modification time stamps and file size.
Set of hashes.
The machine key of the system. The machine key is essentially an irreversible hash of certain system information. It is used by the licensing system to track license usage and is used by the Emsisoft Anti-Malware Network as one method to prevent data poisoning.
List of behaviors that Online Armor observed during the programs execution.
Whether or not you decided to trust the application.
Whether or not you decided to allow a specific behavior.
The file''s version information.
The file''s digital certificate information.
The file''s imported and exported DLL functions.
If the file is an installer the report will include list of installed files (file names only).



Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 11.02.2012

bardok206 napisał(a):Mam problem w oa. Chodzi o ikonkę statusu firewalla koło zegara w prawym dolnym rogu. Ustawiam "pokaż ikonę i powiadomienia" a jednak po każdym restarcie ikona się chowa. Status zmienia się na "pokazuj tylko powiadomienia". Jest może jakiś sposób na to abym za każdym razem nie musiał tego przestawiać?

To błąd Windows 7 - obie ikonki OA są obsługiwane przez jeden proces OA, przez co Windows głupieje. Na razie nie da się tego naprawić.


Re: Online Armor Firewall - nikita - 11.02.2012

W wersji 5.5.0.1557można już wyłączyć pole Contact Anti-Malware Network in realtime


Re: Online Armor Firewall - bardok206 - 11.02.2012

nikitagorbaczow napisał(a):W wersji 5.5.0.1557można już wyłączyć pole Contact Anti-Malware Network in realtime
Zmienili coś jeszcze?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 11.02.2012

W select license w boksie automatycznie pojawia się używany klucz.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 11.02.2012

nikitagorbaczow napisał(a):W wersji 5.5.0.1557 można już wyłączyć pole Contact Anti-Malware Network in realtime

To jest to, co wczoraj Fabian zapowiadał...nie powiem - sprawił się Smile
Cytat: But we will make it optional for Free users again in the next build scheduled for today.



Re: Online Armor Firewall - nikita - 11.02.2012

Ja po ostatnim automatycznym updacie do wersji 5.5 mam takie kwaitki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i leży.

Oczywiście to dwie części panelu OA połączone w jedną całość.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 11.02.2012

Eugeniusz napisał(a):Gdyby ktoś miał problemy z aktualizacji, niech wpisze swój klucz licencyjny jeszcze raz.

Nikita, spróbuj tego Wink lub pobierz najnowszą wersję i zaktualizuj OA z pobranego instalatora (perform upgrade).


Re: Online Armor Firewall - nikita - 11.02.2012

Przeoczyłem. Dziękuję.


Re: Online Armor Firewall - byku81 - 11.02.2012

Też w połowie aktualizacji wyskakiwało OA disconected ale poczytałem tutaj wpisałem key jeszcze raz i pomogło,dzięki panowie