SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - messier - 19.09.2011

dzieki za pomoc


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 19.09.2011

Już mówię.
ichito napisał(a):po co automatyczne, skoro są co 1,2, itd. godzin...a właściwie są automatyczne w ustalonych przedziałach czasowych...a może automatyczne dlatego, że OA automatycznie pobiera najnowszą swoją wersję i aktualizuje/przeinstalowuje się samoczynnie...
Niby nie problem...aktualizacje co godzinę, dwie lub więcej w zupełności są wystarczające...na razie, bo co jeśli sieć opanuje jakaś złośliwa cholera, a OA nie zaktualizuje się na konkretnych maszynach? Automatyczne aktualizacje to dla mnie aktualizacje tylko i zawsze wtedy, jeśli są dostępne lub konieczne (np. po kilkudniowym nieużywaniu komputera) i póki co na razie mam raczej wątpliwości...może ktoś z Was pomoże to wyjaśnić?

Chwila, przecież sam automatyzm aktualizacji polega na tym, że w ustalonym przedziale czasu (co dwie, trzy... godziny) aktualizator wyszukuje dostępne aktualizacje, jeśli są to je instaluje.
Z tego co wiem to aktualizacje w OA Free dotyczą nowych wersji - tak wywnioskowałem z sytuacji w której się znalazłem przed wydaniem wersji finalnej. Kazano mi zainstalować wersję Free i czekać na aktualizację nowej wersji, która nie nastąpiła...
BTW: to samo dzieje się w wersji Premium i ++, też się wybiera co ile godzin ma się aktualizować (ja ustawiam raz dziennie w Premium i co 2 godziny w ++). Oj mieszasz mi w głowie, Ichito Smile


Re: Online Armor Firewall - ichito - 19.09.2011

No właśnie Eugeniusz...dotykamy sedna sprawy...czym jest automatyczna aktualizacja. Ustawienia interwału czasowego (de facto harmonogramu aktualizacji) powoduje, że program sprawdza dostępność aktualizacji TYLKO w określonych momentach wyznaczonych przez UŻYTKOWNIKA czyli co 1 godzinę, 2, 6 i tak dalej. Niektóre sprawdzenia będą puste, bo nie będzie aktualizacji a innym razem będzie ściągał może dwie, trzy lub więcej. I tak ma właściwie...i miał we wcześniejszej wersji...OA Free. I Emsi nazywa to aktualizacje automatyczne...
A teraz popatrzmy na np. Avasta...ma aktualizacje automatyczne i robi to tylko wtedy, kiedy są one dostępne na serwerze...nie ważne czy co 15 minut, pół godziny czy 3 godziny...dostaje "sygnał" z serwera o nowej dostępnej aktualizacji i ją pobiera automatycznie. Nie ma "pustych" sprawdzeń. Pewnie każdy program rozwiązuje to inaczej, a ja się czepiam jak "rzep do d***y", ale wg mnie nazywanie tego automatem to określenie na wyrost. Smile


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 19.09.2011

Ale z drugiej jednak strony, aktualizacje następują automatycznie, bez ingerencji użytkownika.
Nie wydaje mi się żeby to serwer dbał o to, by klient posiadał najnowsze bazy. Z tego co wiem w Avaście da się ustawić co ile godzin ma sprawdzać dostępność aktualizacji. Idąc twoim tokiem myślenia, Avast też nie ma automatycznych aktualizacji. Drążąc dalej temat dojdziemy do wniosku że żaden program antywirusowy nie ma automatycznych aktualizacji!

Poza tym... wyobraźmy sobie sytuację w której Avast wydaje nową wersję baz sygnatur antywirusowych i wysyła owy "sygnał". Niech będzie że 50 mln komputerów rozpocznie pobieranie aktualizacji, której rozmiar wynosi powiedzmy 200KB. To daje lekką reką 10 terabajtów danych! Łącza tego nie wytrzymają. Czyż nie lepiej pozbawić się "automatycznych aktualizacji" i rozłożyć to w czasie? Tongue

Emsisoftowi chodzi o to w kwestii automatycznych aktualizacji, że od teraz jeśli zostanie wydana wersja 1332, to OA Free zostanie zaktualizowany do tej wersji od razu, zaraz po pojawieniu się plików na serwerze. Poprzednio użytkownik wersji Free musiał sam zadbać o aktualizację, tj. konieczne było pobranie instalatora i zaaplikowanie go.
A tak nawiasem mówiąc, to wersja Free została pozbawiona OASIS... chyba że mi się przewidziało.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 19.09.2011

No jasne...ale nie wszystkie instancje Avasta są równocześnie uruchomione...żadnego programu to nie dotyczy...poza tym nie wszyscy mają aktualizacje z automatu i nie ważne czy mówimy o o tym AV czy o innym programie. W sumie i tak nie wiemy do końca jaki jest mechanizm aktualizacji i trzeba by po prostu śledzić ruch sieciowy i logi z zapór lub z tych programów.już z innej beczki - Emsi pisze nie o aktualizacjach silnika/programu ale o aktualizacjach list B/W i nazywa to "dużą poprawą". Kurde...i wyszło na to, że czepiam się zapory, którą mam i którą nota bene bardzo lubię i szanuję...chyba jestem zakręcony jakiśFacepalm
Co do OASIS to chyba wciąż jest...wydaje mi się, że zauważyłem "dymki" po połączeniach i jest chyba nawet opcja do odhaczenia...ale sprawdzę, bo piszę teraz z innego komputera.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 19.09.2011

Wróćmy do rzeczywistości - OA rozwija tylko jedna osoba, a Anti-Malware/Mamutu co najmniej kilka (plus kilku designerów). Wcześniej czy później to się odbije na jakości zapory... zapamiętajcie moje słowa :/
B/W - blacklisty i whitelisty? Z tego co pamiętam to podczas betatestów wprowadzono jakieś poprawki odnośnie certyfikatów, ma to swoje odniesienie w ustawieniach Program Guarda i w plikach OA - plik a2whlist.dat czy coś takiego.
O, i teraz mamy jako taką całość. "Automatyczne" aktualizacje OA (Tongue) Free dotyczą nowych wersji programu (świadczy o tym moja opowieść o oczekiwaniu na nowy build...) oraz baz certyfikatów/bezpiecznych programów (white/black listy).
ichito napisał(a):A taj na marginesie sprowadziłeś rzecz do absurdu z tą automatyką aktualizacji...ale lubię takie dyskusje Grin

To nie ja zacząłem Grin


Re: Online Armor Firewall - ichito - 19.09.2011

OASIS wciąż jest, jak myślałem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 19.09.2011

A więc mi się przewidziało. Zwróć uwagę na dwie opcje: Automatically trust programs that Emsisoft deems trustworthy oraz In addiction automatically trust programs signed with valid... - dlatego Emsisoft zdecydował się udostępnić automatyczne ( Tongue ) aktualizacje.
BTW: pożegnamy się z konikami w Emsisofcie Smile


Re: Online Armor Firewall - ichito - 20.09.2011

Chyba masz rację z tymi dwiema opcjami...w poprzedniej wersji na pewno ich nie było

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na Wildersach dyskusja na temat tych aktualizacji skończyła się raczej na "wymądrzaniu" niektórych...tak to odebrałem...i nikt nie wspomniał o tych nowych, dodatkowych opcjach. Jakie są tego powody - nie będę wnikałSmile


Online Armor ++ ...koniec programu - ichito - 29.09.2011

Emsisoft oficjalnie opublikował informację na temat rozwoju Onlina Armor ++.Komunikat oficjalny informuje, że
- od jakiegoś czasu OA ++ nie jest już na głównej stronie Emsi , ponieważ
- w planach jest połączenie obydwu działów zajmujących się Anti-Malware oraz Online Armorw celu koordynacji działań i stworzenia nowego, wspólnego dla obu linii kodu, w związku z tym...
- aby uniknąć równoległego rozwoju dwóch osobnych komponentów AV zdecydowano o zaprzestaniu rozwoju OA ++ oraz dalszych prac nad wdrożeniem do niego nowego silnika EAM w wersji 6.0
- Emsi proponuje w zamian dostępny już na stronie pakiet pod nazwą Emsisoft Internet Security Pack

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



- Online Armor + + jest nadal dostępny - ale zastrzega się, że tymczasowo- na stronie internetowej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i zaleca się wszystkim użytkownikom wybór pakietu Internet Security, ponieważ właściwie zdecydowano już, że w nieokreślonej przyszłości produkt zakończy swój żywot
- Emsi proponuje wszystkim użytkownikom OA ++ przejście na licencję pakietu IS darmowo

Oryginalny komunikat
Cytat: Posted Today, 07:38 AM
As some of you already noticed, we have removed Online Armor ++ from the

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

website.

This is our current roadmap for Online Armor++:

Our long term goal is to merge our product development departments of Online Armor and Anti-Malware to create a new common code base for both. That''s required for best coordination of the products.

Emsisoft offers a bundle of Anti-Malware and Online Armor Premium which is now called "Emsisoft Internet Security Pack". It''s the best choice for overall protection as it combines the advanced antivirus/antimalware scanning features of Anti-Malware with the awarded firewall and HIPS features of Online Amor.

To avoid redundant development of antivirus components, we have decided to not continue development of Online Armor++. That means we''ll not implement the new optimized Emsisoft Anti-Malware 6.0 scan engine and not extend the antivirus scanner capabilities in Online Armor++.

Online Armor++ is still available on the

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

website for a while, but we recommend all users to choose the Internet Security Pack over Online Armor++ because it''s expected that the product lifecycle ends on the long run.

Emsisoft offers all Online Armor ++ customers to switch their license to the Internet Security Pack for free! Please contact our customer support if you want to do so.
Best regards,

Christian Mairoll [CEO]

Źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wciąż...póki co...aktywne jeszcze pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Strona

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - preter - 29.09.2011

Wspaniała wiadomośćCool
Teraz czekamy na pełnoprawny pakiet IS od Emsisoftu. Może za rok już z nami będzieCool


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 29.09.2011

Takiego cudaka ciężko nazwać pakietem internet security. Raz że trzeba zainstalować dwa osobne programy, dwa antywirus i firewall to nie jest pełny internet security. Bardziej pasuje tu "Emsisoft Anti-Malware + Firewall".
Rany boskieFacepalm


Dodano: 29 wrz 2011, 20:42

Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(połączone instalatory OA Premium i Anti-Malware).


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 29.09.2011

kolejna fajna firma kupiona przez jakiegoś cudaka idzie w zapomnienie
wolałem OA wcześniejsze.


Re: Online Armor Firewall - facecik - 29.09.2011

Dokładnie, coś czuję, że OA zostanie zmarnowane przez Emsisofta.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 30.09.2011

Sam nie wiem, czy sie cieszyć z takiej zmiany czy martwić...z jednej strony dobrze, że Emsi rozwija przejęte programy...z drugiej strony nie ma się im co dziwić, że mając swoje plany (jako aktualni właściciele), samodzielnie decydują czy dany soft jest opłacalny czy nie (tylko oni w końcu mają statystyki finansowe i wiedzą, co się sprzedaje)...z trzeciej strony pozostaje ogromny sentyment i przywiązanie wielu użytkowników do pewnych programów i rozwiązań i zawsze informacja o zaprzestaniu ich rozwoju będzie budzić niesmak i obawy.
Jak tak czytam rożne wątki w tym temacie to opinie są od skrajnie entuzjastycznych po skrajnie pesymistyczne i trudno mi jakoś przyłączyć się do konkretnej grupy. Online Armor ++ miałem, używałem, ale i tak jakoś bardziej przywiązany byłem do wersji Free ewentualnie Premium.


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 30.09.2011

EMsi jedno wie że ludzie będą używać OA niż ich produkt
Lepiej się im kojarzy, dlatego też chcą go wyeliminować


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 30.09.2011

Moim zdaniem samo porzucenie OA++ było dobrym pomysłem. Rozwijanie programu którego koncepcja jest ułomna (skaner działający tylko przy uruchamianiu, bez kwarantanny etc.) to bezsens, zwłaszcza gdy Anti-Malware rozwija grupka osób a OA tylko jedna, może dwie.

Poza tym czuję w kościach pzepisanie OA od nowa...


Re: Online Armor Firewall - Andy - 30.09.2011

Eugeniusz napisał(a):Poza tym czuję w kościach przepisanie OA od nowa...
Tylko czy wyjdzie to na dobre tej zaporze? I co w takim przypadku z Polskim interfejsem? Będzie trzeba tłumaczyć go od nowa?
polak900 napisał(a):Lepiej się im kojarzy, dlatego też chcą go wyeliminować

Być może ale Polak900 nie wydaje Ci się że zniszczenie OA przez Emisisoft byłoby dla nich bardzo niekorzystne zwłaszcza od strony finansowej? OA to solidny produkt i rozpoznawalna marka na rynku. Dlatego i zyski z jego sprzedaży raczej dla firmy są duże, a może i większe niż z samej sprzedaży Anti-Malware.


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 30.09.2011

a może chcą promować swoje a zniszczyć stare rozwiązania


Re: Online Armor Firewall - Andy - 30.09.2011

polak900 napisał(a):a może chcą promować swoje a zniszczyć stare rozwiązania
Mam nadzieję, że się tak nie stanie bo zaporę OA lubię i jestem do niej przyzwyczajony.
Bo co ja mógłbym wybrać zamiast OA, hmmm... Zaporę firmy Agnitum ale Outpost nie ma takiego mocnego HIPS''a, COMODO ale za dużo naczytałem się opinii zwolenników i przeciwników, choć w wersji 2 albo 1 (już nie pamiętam) bardzo ją lubiłem i byłem z niej zadowolony, no i pozostaje jeszcze Look ''n'' Stop ale ona nie ma HIPS''a choć jako zapora jest całkiem niezła.