SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - morphiusz - 07.09.2011

Rozumiem, że to nie ma integracji z powłoką i tylko via okno OA można wysyłać?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 07.09.2011

Tak, tylko przez okno OA.
Sad


Re: Online Armor Firewall - morphiusz - 07.09.2011

No to trochę mało użyteczne.. chociaż zawsze Smile
A gdzie sprawdzany jest ten pliczek?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 07.09.2011

W sieci Anti-Malware Network, myślę że przez skaner EAM.
Sad


Re: Online Armor Firewall - morphiusz - 07.09.2011

EAM?
No to pięknie.No i gratki za poprawę wydajność i znalezieniu buga, a aktualizacja na dp pojawi się pewnie za miesiąc.:crazy:
I co z Ciebie taki sumtas? Tongue


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 07.09.2011

Mi się rozwój OA nie podoba. Jestem wściekły, bo program wciąż konkretnie lubi obciążyć mój komputer, a w porównaniu z PrivateFirewallem mam dla niego jedno określenie: bugware.
OA zapewnia świetną ochronę (jako HIPS), ale jeśli w wersji 6. nie zostaną przebudowane funkcje... nie chcę złorzeczyć ale w przyszłości OA straci jeszcze bardziej na jakości.
Czego to jest wina? Emsisoftu... po co kupowali OA Wall . Gdyby tego nie zrobili, mielibyśmy już dawno polski interfejs, a sam program działałby znacznie lepiej.
Chcę powrotu emu do OA Sad


Re: Online Armor Firewall - korbennn - 08.09.2011

Bez EMU to już nie to samo... ale przynajmniej mamy 5.1. Też myślę, że OA może stracić. Choćby nas.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 08.09.2011

No jestem zaskoczony...zmiany są dla mnie, jako konkretnego użytkownika "rewolucyjne"Facepalm
Właściwie jedna zauważalna zmiana, to skanowanie z menu ppm...no może te usprawnienia w ustalanie WL...reszta jest nieistotna. Faktycznie OA jakoś dziwnie się rozwija i może faktycznie absolutnie nie należało go sprzedawać do Emsi? Na razie nie oceniam inaczej i dokładniej, bo póki co używam PFW, ale przyznam że oczekiwałem nieco bardziej radykalnych zmian...nie wspomnę o polskiej wersji już Smile


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 08.09.2011

To tylko wydanie punktowe x.1, więc radykalny zmian być nie może, najwyżej w 6.0.


Re: Online Armor Firewall - korbennn - 10.09.2011

Co ja znowu narobiłem...
Wrzuciłem wczoraj najnowszą v OA po uprzednim odinstalowaniu starej wersji.
I mam wrażenie, że jest...lepiej, płynniej, oczywiście Web Shield nadal musi być OFF przy Operze inaczej aż żal patrzeć jak one nie współgrają, ale ja nie o tym...

Patrze do FW Status a tu ZERO wieści i komunikat: there are no active interfaces i już nie monituje mi internetu.
Coś wyłączyłem z głupoty?


Re: Online Armor Firewall - preter - 10.09.2011

Czy ktoś się może orientuje, czy moduł antywirusa w Online Armor++ zostanie zaktualizowany na tego z EAM 6 po jego premierze?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 10.09.2011

korbennn napisał(a):Patrze do FW Status a tu ZERO wieści i komunikat: there are no active interfaces i już nie monituje mi internetu.Coś wyłączyłem z głupoty?

Musisz usunąć Online Armor, zrestartować, zrestartować jeszcze raz i zainstalować ponownie.


Dodano: 10 wrz 2011, 11:53

preter_m napisał(a):Czy ktoś się może orientuje, czy moduł antywirusa w Online Armor++ zostanie zaktualizowany na tego z EAM 6 po jego premierze?

Nie, tego raczej nie będzie. Ostatnia aktualizacja silnika w ++ została przeprowadzona prz 5.0.


Re: Online Armor Firewall - korbennn - 10.09.2011

^takie samo rozwiazanie znalazłem w sieci, znaczy powinno zadziałać, dzięki.


Re: Online Armor Firewall - preter - 10.09.2011

preter_m napisał(a):Czy ktoś się może orientuje, czy moduł antywirusa w Online Armor++ zostanie zaktualizowany na tego z EAM 6 po jego premierze?
Nie, tego raczej nie będzie. Ostatnia aktualizacja silnika w ++ została przeprowadzona prz 5.0.


Idąc śladem twej wypowiedzi wnioskuję, że kolejna aktualizacja silnika OA++ będzie dopiero w wersji 6-tej tegoż programu.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 10.09.2011

Pewnie tak zrobią Smile
Szczerze mówiąc na miejscu Emsi porzuciłbym wersję ++ -> niewiele osób z niej korzysta, a sama koncepcja antywirusa działającego przy uruchamianiu plików jest bezsensowna.
OA++ kosztuje prawie 100zł, a zestaw Anti-Malware+OA Premium jakieś 8 dych...
NonsensFacepalm


Re: Online Armor Firewall - preter - 10.09.2011

Eugeniusz napisał(a):a sama koncepcja antywirusa działającego przy uruchamianiu plików jest bezsensowna.

Skoro działa w taki sposób, to rzeczywiście bezsensu. Gdyby w wersji ++ dodali pełnoprawnego antywirusa byłby to jeden z najlepszych pakietów ochronnychSmile


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 10.09.2011

Dlatego ja czekam na Emsisoft Internet SecurityCool


Re: Online Armor Firewall - ichito - 19.09.2011

Jak wiemy ostatnio pokazała się najnowsza wersja, w której zapowiadano sporo zmian. Jedną z nich miały być automatyczne aktualizacje, o czym Emsisoft powiadamia na swojej stronie w jednym z newsletterów
Cytat: Automatic updates now available in the Freeware version : Users of the Freeware version can also take advantage of automatic updates. This is a major enhancement as the blacklists and whitelists are updated on a daily basis.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Problem w tym, że albo coś się pochrzaniło przy instalacji OA Free u mnie (mało możliwe, a raczej wręcz w ogóle), albo Emsi wyszło przed szereg i pisze o zmianach, których jeszcze nie zaimplementowało...albo informacja to niezbyt uczciwa kampania zapory (mało w to wierzę). A w czym rzecz?...tych automatycznych aktualizacji wciąż nie ma w darmowej wersji.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



problem próbuje się tłumaczyć na Wildersach tym, że np. po co automatyczne, skoro są co 1,2, itd. godzin...a właściwie są automatyczne w ustalonych przedziałach czasowych...a może automatyczne dlatego, że OA automatycznie pobiera najnowszą swoją wersję i aktualizuje/przeinstalowuje się samoczynnie...
Niby nie problem...aktualizacje co godzinę, dwie lub więcej w zupełności są wystarczające...na razie, bo co jeśli sieć opanuje jakaś złośliwa cholera, a OA nie zaktualizuje się na konkretnych maszynach? Automatyczne aktualizacje to dla mnie aktualizacje tylko i zawsze wtedy, jeśli są dostępne lub konieczne(np. po kilkudniowym nieużywaniu komputera) i póki co na razie mam raczej wątpliwości...może ktoś z Was pomoże to wyjaśnić?


Re: Online Armor Firewall - messier - 19.09.2011

"New Online Malware Scan: New and unknown files can now be checked using the new Online Malware Scan feature. This function can be directly accessed by right-clicking on the file to be checked" Jak ozywać tej funkcji bo nie mogę poszukać?


Re: Online Armor Firewall - ichito - 19.09.2011

Ta opcja jest dostępna tylko w panelu "Programs"...kliknięcie ppm i dostajesz menu, w którym masz to polecenie. Kilkanaście sekund analizy i dostajesz małe okienko z informacją czy program/proces jest bezpieczny.