SafeGroup
Google Chrome - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Google Chrome (/thread-2006.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


Re: Google Chrome - Konto usunięte - 06.12.2014

Eeee? Grin
Przeglądarka i BSOD? A przy czym to się zdarza?


Re: Google Chrome - Waves - 06.12.2014

Nie mam bladego pojęcia Smile


RE: Google Chrome - Krixos - 20.04.2015

Mam lekki problem z Google Chrome. Od długiego już czasu filmy online klatkują. Przy wolnych scenach widać to najbardziej. Już powoli mam tego dość. Ostatnio instalowałem nowego Windowsa i dalej to samo. Zainstalowałem Flash player i Firefox, noi wydaje się trochę lepiej na tej przeglądarce (choć dalej przycina), ale jednak przyzwyczaiłem się do Chrome. Kiedyś w Chrome mogłem wybrać w pluginach który Flash player chcę używać (czy ten wbudowany czy zainstalowany osobno), ale teraz jest to niemożliwe. Biorę tez pod uwagę że mój netbook może być za słaby (hmm?): MSI U270.
Mam jeszcze w programach AMD Catalyst Control Center, jest tam kilka opcji, ale nie mam pojęcia co mógłbym ustawić i czy to wogóle to.
Sprawdzałem też Dxdiag i wydaje się wszystko wporządku.
Sterowniki najnowsze. System Win 7 Home Premium 64bit.


RE: Google Chrome - Blade - 21.04.2015

Te filmiki oglądasz na youtube? Jeśli tak to może spróbuj ustawić słabszą jakość obrazu


RE: Google Chrome - Krixos - 22.04.2015

Na YT nie, tam za bardzo nic nie oglądam. Np. CDA czy inne serwisy oferujące możliwość oglądania online. Ale to nie to... domyślnie w tych serwisach jest ustawiona najniższa rozdzielczość.

e/
na YT też klatkuje.


RE: Google Chrome - Quassar - 23.04.2015

To cale chrom to jakaś masakra nie wiem co ludzie w tym widzą ale ok przejdźmy do konkretów...

W pliku mms.cfg dopisz polecenie

ProtectedMode=0

(Windows 32bit) C:\Windows\System32\Macromed\Flash
(Windows 64bit) C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash

Co prawda nie widze w wersji beta jakiś zmianach dotyczących chrome, a w wcześniej sporo tego był,
ale sprawdzić najnowszą bete i tak nie zaszkodzi.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Google Chrome - Krixos - 24.04.2015

Dzięki @Quassar, jutro to wypróbuję.
Co do Sbie to jakoś niespecjalnie instaluje wersje Beta. W każdym razie bez Sbie też klatkuje.


RE: Google Chrome - Krixos - 26.04.2015

Nic to jednak nie dało.


RE: Google Chrome - M'cin - 22.09.2015

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Aż odpaliłem Chrome, żeby to sprawdzić. Kapitalne Tongue


RE: Google Chrome - ichito - 23.09.2015

Rzecz jest zabawna, a z komentarzy wynika że przypadłość dotyczy Chrome i klonów na różnych systemach...ciekaw jestem, w jaki sposób można by wykorzystać ten błąd do obejścia wbudowanych zabezpieczeń Chrome...


RE: Google Chrome - preter - 27.09.2015

Ehh, już nie działa...


RE: Google Chrome - casual - 19.06.2016

Potrzebuję zmienić User Agent na Googlebot, w Firefoxie jest Configuration Mania i nie ma problemu, a jak to zrobić w Chrome?.

Znalazłem: User- Agent Switcher  Smile


RE: Google Chrome - neon - 27.08.2016

Witam mam pytanie czy używacie synchronizacji w Chrome ? jak można jej stosować, żeby w miarę bezpiecznie było ?
pozdrawiam


RE: Google Chrome - Konto usunięte - 28.08.2016

Używam i jestem zadowolony.
Aby było bezpieczniej wystarczy w ustawieniach wybrac inne hasło niż te z konta Google. Wtedy nawet dane u nich są zaszyfrowane. Pamiętaj jednak, że jak zapomnisz hasła do synchronizacji, to utracisz te dane.


RE: Google Chrome - neon - 29.08.2016

czy masz włączone te hasło do synchronizacji ? czy nie jest to zbyt "wygórowane" i zwykłe hasło może wystarczy ?

czy jest sens ustawiać oszczędzanie danych w chrome jak w Android 7 w menu jest oszczędzanie danych ? jak to dobrze ustawić, żeby w miarę działało ?


RE: Google Chrome - Konto usunięte - 29.08.2016

(29.08.2016, 09:14)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

czy masz włączone te hasło do synchronizacji ? czy nie jest to zbyt "wygórowane" i zwykłe hasło może wystarczy ?

To nie jest nic wygórowanego. Ot, dodatkowe i to solidne zabezpieczenie. Na stronach Google można znaleźć informacje o tym, z jakimi negatywnymi stronami wiąże się używanie tego hasła - nie działa wtedy np. podpowiadanie w Google Now na podstawie tego co przeglądaliśmy, co sugeruje, że tak zaszyfrowane dane nie są w żaden sposób podglądane przez Google:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z drugiej strony, nie znamy algorytmu szyfrowania, nie wiemy jak jest tworzony klucz i czy firma nie zapisuje czegoś, co może w razie potrzeby posłużyć do uzyskania takich danych (np. na żądanie władz). Moim zdaniem warto to jednak mieć włączone. W szczególności, gdy korzysta się z wbudowanego w Chrome menadżera haseł - w razie ataku na nasze konto Google i udanego dostępu do niego, napastnik musiałby wciaż znać hasło do synchronizacji, aby uzyskać zapisane w tej bazie dane.

(29.08.2016, 09:14)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

czy jest sens ustawiać oszczędzanie danych w chrome jak w Android 7 w menu jest oszczędzanie danych ? jak to dobrze ustawić, żeby w miarę działało ?

To są zupełnie inne opcje. Oszczędzanie w ustawieniach dotyczy działania i transmisji w tle. Np. masz jakąś aplikację, która w tle mocno wykorzystuje pakiet internetowy - w tym miejscu możesz jej to uniemożliwić. Oszczędzanie w Chrome to natomiast kompresja przeglądanych stron, coś podobnego do mechanizmu znanego z Opery (Mini, a w wersjach standardowych mechanizmu Opera Turbo). Z tego co widziałem, działa dobrze, choć obejmuje jedynie strony nieszyfrowane - u mnie dawało tak 40-50% redukcji względem oryginału + na słabych połączeniach jednak szybciej się nieco strony ładowały niż bez tego. Teraz nie wiem jak to wygląda, bo przy AdGuardzie wynik jest chyba przekłamany i wciąż pokazuje 0-1%.


RE: Google Chrome - neon - 29.08.2016

dzięki wielkie Smile
mam pytanie jeszce jak można bo nie mogę dodać innej skrzynki do gmail. pokazuje mi problem z pop3 ? gdzie może być przyczyna. mam włączoną weryfikację dwuetapową wpisuje jak trzeba i dalej nic.


RE: Google Chrome - neon - 29.08.2016

już się udało. problem z hasłem dodatkowym, trzeba było utworzyć nowe


RE: Google Chrome - zord - 02.09.2017

Nadal najgorsza przeglądarka ever! Po odinstalowaniu musiałem szpiegującego updatera wywalać z systemu i innych przeglądarek przez FRST.
Tyle lat i nadal nie można tego normalnie odinstalować.


RE: Google Chrome - zeno06 - 02.09.2017

(02.09.2017, 15:24)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nadal najgorsza przeglądarka ever! Po odinstalowaniu musiałem szpiegującego updatera wywalać z systemu i innych przeglądarek przez FRST.
Tyle lat i nadal nie można tego normalnie odinstalować.

Grin . 
Od lat trzymam i od lat nie używam. A trzymam dla synchronizacji z zakładek z Androidem i żeby od czasu do czasu sprawdzić, co nowego. Nic mi tak nie zżera pamięci w lapku jak kilkanaście otwartych kart w Chrome (swoją drogą to niesamowite, że w Androidzie mogłem mieć otwartych ponad 150 kart w Chrome i mój LG G3 mógł normalnie pracować). 
Faktycznie chyba pora go w końcu odinstalować i ściągnąć wersję portable. Tylko co? - dokładna deinstalacja Chrome za pomocą Revo się nie uda?