SafeGroup
SpyShelter Free / Premium - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: SpyShelter Free / Premium (/thread-1947.html)



RE: SpyShelter Free / Premium - buri - 06.05.2017

Auto-wysoki, dodane certyfikaty zaufanych programów, ograniczenia na przeglądarki oraz folder gdzie pobieram pliki. Monitorowanie folderów prywatnych (czasami aż się dziwie co chce tam zajrzeć). Szyfrowanie klawiszy z wyjątkami (same gry dodałem). Przy szyfrowaniu lepszy tryb kompatybilności bo coś mi przeszkadzało.

Ogólnie u mnie cienko, bo ja nic nie instaluje praktycznie, email i tak nikt do mnie nie pisze, a to co robię już mam zainstalowane odpowiednie oprogramowanie lub instaluje przez klienta gry (steam, gog).


RE: SpyShelter Free / Premium - ichito - 06.05.2017

Trudno je pamiętać a ponieważ piszę z telefonu, to będzie może niezbyt dokladnie:
- poziom ochronny na "pytaj użytkownika"
- brak listy własnych zaufanych dostawców
- blokowanie bibliotek DLL z napędów a same zewnętrzne napędy dodane do listy ograniczonych lokalizacji
- ograniczone w uprawnieniach są foldery w których zapisywane są pobierane z sieci pliki - te przejsciowe i te finalne...ale jest ustawiona w nich możliwość zapisu
- ograniczone są również aplikację do przeglądania Internetu i multimediów (w tym PDF)
- mam też włączoną ochronę folderów z własnymi dokumentami
- spod szyfrowania wykluczone są procesy aplikacji zabezpieczajacych - SD, Kerivera, skanerów AV
- włączone jest też automatyczne blokowanie nieznanych akcji.


RE: SpyShelter Free / Premium - neon - 06.05.2017

Dzięki Panowie Smile
Buri a co rozumiesz przez dodane certyfikaty zaufanych programów?


RE: SpyShelter Free / Premium - buri - 06.05.2017

To co @ichito:
- brak listy własnych zaufanych dostawców


RE: SpyShelter Free / Premium - neon - 06.05.2017

ok kumam
dzięki
Pozdrawiam


RE: SpyShelter Free / Premium - neon - 06.05.2017

- brak listy własnych zaufanych dostawców
- blokowanie bibliotek DLL z napędów a same zewnętrzne napędy dodane do listy ograniczonych lokalizacji
- mam też włączoną ochronę folderów z własnymi dokumentami
- włączone jest też automatyczne blokowanie nieznanych akcji.

Ichito a mógłbyś napisać gdzie i jak ww ustawić ??? Smile


RE: SpyShelter Free / Premium - DedalNort - 08.05.2017

@neon
Poradziłeś sobie z ustawieniami?


RE: SpyShelter Free / Premium - neon - 08.05.2017

niby tak ale chciałem porównać czy dobrze ustawiłem Smile


RE: SpyShelter Free / Premium - DedalNort - 08.05.2017

Tak przy okazji to może i ja się czegoś nowego dowiem. Nie ogarniam do czego służy zakładka "Foldery z dostępem zapisu" w "Ograniczone Aplikacje". Informacje w pomocy do Ss nie są zbyt szczegółowe na ten temat. Macie może wiedze jak to działa i jak tego używać?


RE: SpyShelter Free / Premium - neon - 08.05.2017

Z tego co rozumiem jak się doda aplikację do ograniczonych to wtedy nie będzie mogła zapisać nic. A dodając Folder z dostępem zapisu - tu się wskazuje, że może jednak ten zapis dokonać.

Sam dokładnie nie wiem Smile


RE: SpyShelter Free / Premium - ichito - 08.05.2017

(08.05.2017, 17:25)DedalNort napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak przy okazji to może i ja się czegoś nowego dowiem. Nie ogarniam do czego służy zakładka "Foldery z dostępem zapisu" w "Ograniczone Aplikacje". Informacje w pomocy do Ss nie są zbyt szczegółowe na ten temat. Macie może wiedze jak to działa i jak tego używać?
Aplikacje/procesy z restrykcjami, choć mają ograniczony dostęp do zasobów systemu i pewnych akcji, muszą mieć dostęp ze względu na swoje działanie do pewnych określonych lokalizacji w systemie jak np. własne foldery instalacyjne, foldery z zasobami tymczasowymi czy wreszcie do folderów, w których zapisujemy dokumenty. Trudno sobie wyobrazić sytuację, że wpisane do listy ograniczonych
- przeglądarka pdf nie może zapisać otwartego w niej dokumentu na dysku
- aplikacje biurowe typu edytory/arkusze kalkulacyjne nie będą mogły zapisać naszych pism czy zestawień w naszych prywatnych dokumentach
- przeglądarka internetowa nie da rady pobrać z zasobów internetu potrzebnego nam pliku
- napędy zewnętrzne typu "pendrak" damy radę otworzyć, ale nie damy rady nic na nim zapisać...
Po to właśnie jest lista folderów/lokalizacji z dostępem zapisu i dlatego
- przy dodawaniu procesu SS pyta o dopisanie folderu jego lokalizacji
- jest predefiniowana lista lokalizacji (m.in. dla tymczasowych plików) dostępna z menu klawisza myszki
-jest możliwość dodawania własnych lokalizacji.
U siebie mam np. na liście folderów z ograniczonymi uprawnieniami specjalny folder, do którego pobierane są pliki poprzez Firefoxa - pliki wykonywalne tam wstawione nie zostaną dzięki restrykcjom uruchomione, ale...ten sam folder musi być równocześnie na liście folderów z dostępem, bo inaczej niczego w nim nie dałoby się zapisać Smile


RE: SpyShelter Free / Premium - DedalNort - 08.05.2017

Ok dzięki za wyjaśnienie. Myślałem, że tu jakaś większa filozofia się za tym kryje, a tu nic skomplikowanego Wink


RE: SpyShelter Free / Premium - neon - 08.05.2017

Ja też dzięki Smile
C:\Windows\System32\GfxUIEx.exe

u mnie nie wiem czemu ten proces od karty intel jest blokowany ? jak na przykładzie tego exe można go dodać do wyjątków, żeby nie blokował ?


RE: SpyShelter Free / Premium - DedalNort - 08.05.2017

@neon
W zakładce "Reguły" -> Dodaj plik do wykluczeń.
Albo możesz kliknąć bezpośrednio na plik w eksplorerze windows. Pod prawym przyciskiem myszy masz w menu SpyShelter -> Dodaj do listy wyjątków.


RE: SpyShelter Free / Premium - neon - 08.05.2017

dzięki

U Ciebie też explorer.exe w regułach na blokuj jest ?


RE: SpyShelter Free / Premium - DedalNort - 08.05.2017

Zobacz jaką akcje masz zablokowaną. Klikasz dwa razy na regule i będziesz miał podgląd wszystkich reguł. Ogólnie to Ss nic sam nie blokuje, to ty podejmujesz decyzje.


RE: SpyShelter Free / Premium - neon - 08.05.2017

Ja wiem, ale Win10 to dziwny system jeszcze. Niby nic nie blokowałem jeszcze .

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


RE: SpyShelter Free / Premium - DedalNort - 09.05.2017

Może jest to związane z " Blokuj automatycznie podejrzane aplikacje". Nigdy nie korzystałem z tej funkcji i w praktyce nie wiem jak to działa, więc to tylko takie moje gdybanie. Możesz też przejrzeć logi Ss.

Po wejściu w regułę powinieneś zobaczyć coś takiego. Tutaj możesz sprawdzić co dokładnie zostało zablokowane. [Obrazek: 2016-04-11%2013_00_59.png]
Tak już na koniec. Jeśli nie przeczytałeś jeszcze pomocy w Ss to polecam. Na (nie)szczęście nie jest zbyt obszerna Wink


RE: SpyShelter Free / Premium - neon - 10.05.2017

Dzięki dziś wieczorem zerkne n to bardziej dokładnie pozdrawiam

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


RE: SpyShelter Free / Premium - neon - 17.05.2017

Panowie czy możecie mi wytłumaczyć jak działa automatyczne czyszczenie reguł w SSFW ?