SafeGroup
SpyShelter Free / Premium - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: SpyShelter Free / Premium (/thread-1947.html)



Re: SpyShelter Free / Premium - Meo - 08.02.2015

Niestety dodanie wszystkich procesów steam i csgo nie pomogło. Ponowne uruchomienie i wyłączenie spysheltera pomaga, ale to nie jest rozwiązanie.


Re: SpyShelter Free / Premium - buri - 08.02.2015

Dodaj certyfikat Valve do zaufanych to każdy proces steam będzie z automatu odblokowany. Szyfrowanie klawiszy już dawno nie używam bo miałem sporo problemów z grami. Możesz spróbować szyfrować wybrane aplikacje, a nie wszystkie.


Re: SpyShelter Free / Premium - Meo - 08.02.2015

Całkowite wyłączanie szyfrowania nic nie dało, więc to nie jest problemem. Mógłbyś mi napisać skąd wziąć plik podpisany certyfikatem?


Re: SpyShelter Free / Premium - F4z - 08.02.2015

To może spróbuj oprócz wyłączenia szyfrowania ustawić lepszy tryb zgodności w zakładce Szyfrowanie Klawiszy > Zaawansowane > Ochrona przed hakami (możliwe, że jest potrzebny restart żeby to zadziałało).
Ogólnie mi SpyShelter sprawiał spore problemy z platformami do gier (Steam, Origin, Uplay) i właśnie z tego powodu z niego zrezygnowałem, bardziej przeszkadzał niż pomagał.
Testowałem to na dwóch różnych komputerach i trzech systemach Windows 7, 8, 8.1 (wszystkie 64 bit) i na każdym miałem ten sam problem, zgłaszałem do pomocy technicznej jeszcze w 2012 roku (w skrócie: nie potrafili mi pomóc), i do tejpory u mnie dzieje się to samo.
Ze Steamem pamiętam, że sobie jakoś poradziłem (chyba tak jak to opisałem w pierwszym zdaniu).
Z Originem był problem taki, że po włączeniu nakładki nie dało się nic pisać.
W Uplay nie dało się uruchomić żadnej gry, dopóki nie wyłączyło się nakładki.
W przypadku dwóch ostatnich platform nawet zupełne wyłączenie SpySheltera nie pomagało, dopiero odinstalowanie.

Może też ktoś miał podobne problemy i wie jak je rozwiązać?


Re: SpyShelter Free / Premium - Buli - 08.02.2015

Potwierdzam. Mam to samo na steam. Nakładka działa ale nie można pisać na czacie. Dopiero dodanie do listy wyjątków gry przy szyfrowaniu pomaga. Całe szczęście, że mam zainstalowane tylko kilka gier jednocześnie, więc dodanie ich do wyjątków nie jest bardzo uciążliwe.


Re: SpyShelter Free / Premium - buri - 08.02.2015

Meo napisał(a):Całkowite wyłączanie szyfrowania nic nie dało, więc to nie jest problemem. Mógłbyś mi napisać skąd wziąć plik podpisany certyfikatem?
Ustawienia->Ochrona->Zdefiniowana przez użytkownika lista podpisów cyfrowych->wskazujesz plik steam.exe
albo z listy:
Reguły->wybierasz steam.exe->prawym z menu Szczegóły pliku i tam możesz dodać podpis

Warto sobie dodać podpis zaufanych aplikacji, bo jednak czasami pomaga przy regułach.

Odnośnie platform, mam każdą z nich, ale ja nie korzystam z tych nakładek oprócz tej steamowej i nie mam problemów.
Jeszcze jedna mała uwaga odnośnie GIER ja starsze tytuły bez wyjątku daje wszystkie uprawnienia, bo one sprawiały czasami dziwne problemy.


Re: SpyShelter Free / Premium - Meo - 08.02.2015

Dziękuję za odpowiedzi. Lepszy tryb zgodności rozwiązał problem, ale mam problem z podpisem. Po wybraniu pliku steam.exe wyświetla się komunikat, że plik nie jest poprawnie podpisany.


Re: SpyShelter Free / Premium - Quassar - 09.02.2015

Ja korzystam również z Syshelter Firewall i u mnie wszystko działą normalnie prawie wszystko, jedynie to nie mogłem pisać na czacie w steam do puki nie wyłączyłem szyforwania dla procesu dota

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A jak jestem po za grą to moge pisać bez dodania wyjątków.


Re: SpyShelter Free / Premium - ichito - 11.02.2015

Mogę polecić wątek s Wildersów na temat SS/SSFW, gdzie można znaleźć sporo interesujących informacji i sugestii odnośnie ustawień programu...te ze strony 6 na samym dole są dość ciekawe Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: SpyShelter Free / Premium - buri - 19.02.2015

Nowa wersja, może to odpowiedź na ostatnie wyniki testów?
Kod:
9.6.5 (18/Feb/2015)

– Self defense enhanced
– Com protection improved
– General protection improvements



Re: SpyShelter Free / Premium - ichito - 19.02.2015

Przeskok w numeracji sugeruje skok jakościowy...poprawiono błędy w samoobronie SS (jego procesu zapewne, bo dał się zabijać niektórymi aplikacjami...a niektórymi faktycznie nie), a te "główne/ważne" usprawnienia w ochronie?...sam nie wiem, trzeba sprawdzić Smile Może to wynika z ostatnich testów na kryptolokerach?


Re: SpyShelter Free / Premium - Konto usunięte - 19.02.2015

Wszystko w kierunku zwiększania ochrony... chyba znowu go zainstaluję Grin


Re: SpyShelter Free / Premium - Buli - 07.03.2015

Jakiś czas nie zaglądałem na stronę SS i miłe zaskoczenie, bo jest polska wersja strony Smile


Re: SpyShelter Free / Premium - Quassar - 07.03.2015

Tak zgadza się a dokładniej już od 2 tygodni nawet został wydzielony polski suport dla polaków wiem bo często z niego korzystam i mi napisali żebym już korzystał z polskiej strony Grin


Re: SpyShelter Free / Premium - facecik - 13.03.2015

Pojawiła się nowa wersja tego zacnego softu.

This changelog includes all the changes of SpyShelter Free, SpyShelter Premium, and SpyShelter Firewall.

Changelog:

9.7.0 (11/Mar/2015)

– Fixed hook issues and improved compatibility
– Added new Autoupdate feature
– GUI: Sorting feature implemented for Restricted tabs, KED, Process Execution
– Added new feature to block network traffic
– Minor fixes


Re: SpyShelter Free / Premium - Quassar - 13.03.2015

już pisałem ale w innym topiku Smile


RE: SpyShelter Free / Premium - zord - 23.04.2015

Jeśli ktoś używa systemu w wersji azjatyckiej (chiński, japoński, koreański) może przetestować wersje programu SpyShelter 9.9 beta.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: SpyShelter Free / Premium - Elektron - 29.07.2015

Jest już 10, no i działa!


RE: SpyShelter Free / Premium - sajko.pl - 11.08.2015

Witam serdecznie.Czy któryś z użytkowników SpyShelter Premium używa również VirtualBox na Windows 8.1 64bit? Nie mogę uruchomić maszyny wirtualnej,próbowałem dodawać wyjątki i podpis cyfrowy Oracle w SpyShelter,jedynie odinstalowanie SpyShelter pomaga.Może ktoś sobie z tym poradził. Pozdrawiam


RE: SpyShelter Free / Premium - Quassar - 11.08.2015

Hmm może to nie HIPS tylko Szyfrowanie koliduje sie z Virtualboxem