SafeGroup
SpyShelter Free / Premium - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: SpyShelter Free / Premium (/thread-1947.html)



Re: SpyShelter Free / Premium - ichito - 21.12.2014

Dzięki Skeleton za info.
Zmiany są interesujące i pokusiłem się o deinstalację OA, żeby zainstalować SS...niestety, ale:-
- program nie potrafi zaimportować zapisanych reguł zarówno w wersji SS jak i SSFW...wersja 9.5 robi to poprawnie...możliwe, że to jakiś "ficzer" związany z wbudowanymi schematami reguł (nie dotarłem do czegoś takiego)
- miałem małe bugi w interfejsie związane z wyświetlaniem ikon poleceń
- uproszczenie komunikatu...jakoś na razie do mnie nie przemawia
Wniosek na teraz...zostaję przy 9.5 na razie...jakoś musi się to wszystko we mnie przetrawić.


Re: SpyShelter Free / Premium - buri - 21.12.2014

Rozsypał mi się w czasie ponownego uruchomienia, waląc ciągle błędami. Na instalowałem 9.5 i na razie się wstrzymuje z aktualizacją. Jeśli nie wczytuje starych reguł to nie chce mi się nawet robić czystej instalki - za dużo ustawiania tam mam.


Re: SpyShelter Free / Premium - Jacenty - 21.12.2014

Witam,

zainstalowałem nowa wersje SSFW i poza ostrzeżeniem systemowym ze komputer jest chroniony przez Windows nic się nie dzieje,wszystko pracuje dobrze.


Re: SpyShelter Free / Premium - Buli - 21.12.2014

Potwierdzam, syf na maxa. Po uruchomieniu non stop access violation. Usunęło reguły. Ikonki w UI przy przechodzeniu między zakładkami też się rozsypują. Okno z pytaniami o akcję też dziwne np. nie mieści się tekst z opisem zagrożenia, adres ip 1::::, i inne kwiatki Sad
Najgorsze, że nadpisałem instalkę 9.5 i teraz nie mogę wrócić do starej wersji.


Re: SpyShelter Free / Premium - buri - 21.12.2014

Buli napisał(a):Potwierdzam, syf na maxa. Po uruchomieniu non stop access violation. Usunęło reguły. Ikonki w UI przy przechodzeniu między zakładkami też się rozsypują. Okno z pytaniami o akcję też dziwne np. nie mieści się tekst z opisem zagrożenia, adres ip 1::::, i inne kwiatki Sad
Najgorsze, że nadpisałem instalkę 9.5 i teraz nie mogę wrócić do starej wersji.
Dziwne, bo ja też normalnie nadpisałem, tylko u mnie SS nie mógł się odpalić to może dlatego reguł nie usunął. Ponownie zainstalowałem SS 9.5 nawet nie zamykając okna z błędem.


Re: SpyShelter Free / Premium - zord - 21.12.2014

U mnie po aktualizacji całkowicie zablokował możliwość pisania na klawiaturze.


Re: SpyShelter Free / Premium - Buli - 21.12.2014

Pododawałem reguły, ustawiłem start przez usługęi zrobiłem dwa profilaktyczne restarty systemu i jakby się "uspokoił". Nie sypie błędami, ikonki w UI się nie rozsypują. Może te restarty pomogły.


Re: SpyShelter Free / Premium - Krystian1982 - 21.12.2014

U mnie też klawiatura przestała reagować. Dodatkowo poza ostatnia aktualizacją zauważyłem, że dodanie firefoxa do ograniczonych powodowało ciągłe błędy z działaniem Flash Playera. Po wyłączeniu SpySheltera wszystko działa.


Re: SpyShelter Free / Premium - zord - 21.12.2014

Po wyłączeniu szyfrowania można już pisać ale tak czy siak program jest zbugowany i trzeba czekać na poprawioną wersje.


Re: SpyShelter Free / Premium - Jacenty - 21.12.2014

Ja odinstalowałem i zainstalowałem nowa wersje, nie robiłem update z poziomu programu. Nie mogę stwierdzić żadnego z błędów występujących u was.


Re: SpyShelter Free / Premium - Krystian1982 - 21.12.2014

Odinstalowanie i ponowna instalacja do końca nie pomogła. Rozwiązała problem z Flash Playerem natomiast klawiatura od razu się zablokowała. Faktycznie pomaga wyłączenie szyfrowania.


Re: SpyShelter Free / Premium - Jacenty - 21.12.2014

Powinienem dodać ze ja mam SpyShelter Firewall i u mnie jest zapora Windows całkowicie wyłączona.


Re: SpyShelter Free / Premium - danor - 21.12.2014

Ja u siebie też mam SSF, z włączonym firewallem systemowym oraz Windows Defenderem - po aktualizacji brak problemów.


Re: SpyShelter Free / Premium - Krystian1982 - 21.12.2014

Zaporę systemową mam wyłączoną.


Re: SpyShelter Free / Premium - Konto usunięte - 21.12.2014

Ja nadpisałem wersję 9.5 i śmiga bez najmniejszych problemów.


Re: SpyShelter Free / Premium - Konto usunięte - 22.12.2014

Cytat:We have fixed a critical bug with Keystroke Encryption driver on 32 bit systems.
Please update your SpyShelter to 9.6.1 as soon as possible.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: SpyShelter Free / Premium - Elektron - 22.12.2014

Śmiga wszystko ok, ale dopiero po zainstalowaniu najnowszej 9.6.1

Alert nowy jest świetny, bez przeładowania niepotrzebnymi informacjami 3xbardziej czytelny.


Re: SpyShelter Free / Premium - Konto usunięte - 22.12.2014

Mi również nowy alert baaaardzo przypadł do gustu. Za wiele softu się przez mój komputer przewala i wcześniejsze powiadomienia były mocno nieczytelne. Teraz zerkam i wiem z miejsca o wiele więcej, choć niby jest mniej informacji...
Ja rozumiem, że to HIPS i powinienem mieć do niego inne podejście niż do np. zautomatyzowanych pakietów IS, no ale życie codzienne pokazuje, że to soft ma pracować dla mnie, a nie ja dla softu. Ta zmiana bardzo mi się podoba, choć jednocześnie uważam, że w opcjach powinien być wybór typu "pokazuj szczegółowe komunikaty" jako coś opcjonalnego.


Re: SpyShelter Free / Premium - ichito - 22.12.2014

Widzę, że macie pozytywne odczucia...ja niestety wciąż nie. Nowa wersja dla mnie nie wprowadziła dobrych zmian i stała się mało zrozumiała
- może faktycznie komunikaty są bardziej czytelne i "ładniej" skonstruowane, i może nawet byłbym w stanie się do nich przekonać,
- irytuje mnie jednak fakt, że wciąż nie mogę wczytać swoich zapisanych reguł, choć taka opcja istnieje...kiedy to robię, na liście nie pojawia mi się, żadna nowa reguła,
- niezrozumiały jest dla mnie ten nowy system związany ze schematami reguł...nie wiem, czy na pewno, ale obawiam się, że stworzono dodatkową wewnętrzną listę zezwoleń dla wybranych procesów i ich akcji, co zmniejsza ilość alertów, tym samym reguł automatycznych, ale najgorsze, że dzieje się tak nawet w trybie "pytaj użytkownika", kiedy nie powinny działać żadne predefiniowane zezwolenia z białych list...niektóre uruchamiane programy w tym trybie ochrony i przy braku reguł dawały alerty i reguły na liście, a inne nie i nie dopisywały reguł...brak zrozumienia tego mechanizmu, jakiś jasnych informacji czy wskazówek niestety powoduje rezygnację z instalacji SS,
- to powyższe ma dla mnie o tyle znaczenie, że brak alertów dotyczy aplikacji podatnych jakimi są składniki MS Office...takie m.in. zauważyłem...trudno przewidzieć, jakich jeszcze może to dotyczyć, a to nie jest ani komfortowe ani bezpieczne,
- oczywiście jeden użytkownik w skali wszystkich tysięcy pewnie niczego nie zmienia, a ktoś może powiedzieć, że wszystko działa OK tylko ja demonizuję...ale SS po ostatnich zmianach m.in. w tworzeniu reguł był nawet określany jako następca sławnego HIPSa - System Safety Monitor - co cieszyło wielu użytkowników, ale teraz ta droga raczej nie wiedzie ku ewolucji w tym kierunku.


Re: SpyShelter Free / Premium - Elektron - 22.12.2014

lukasamd napisał(a):Ta zmiana bardzo mi się podoba, choć jednocześnie uważam, że w opcjach powinien być wybór typu "pokazuj szczegółowe komunikaty" jako coś opcjonalnego.

Jest tyle samo informacji tylko lepiej poukładaneSmile na dole jest coś a''la status bar tam jest techinfo, moduł i action code.
PID jest w ''hincie'' na hover przy ikonie programu którego alert dotyczy.
Sa te same informacje tylko pochowane przeorganizowane i wylada przez to na odchudzony.
Skore wole jednak starą default_old