SafeGroup
SpyShelter Free / Premium - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: SpyShelter Free / Premium (/thread-1947.html)



Re: SpyShelter Free / Premium - ichito - 03.07.2014

To prawda...można dodać foldery plików tymczasowych przeglądarek, ale nie wiem, czy jest sens i czy to dobre rozwiązanie ze względów bezpieczeństwa. Mam podobną opinię, co w podlinkowanych artykułach, więc tym samym ja bym ich nie wykluczył z ochrony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: SpyShelter Free / Premium - Quassar - 03.07.2014

No większość syfu z netu w pierwszej kolejności ląduje w temp z czego następnie próbuje wbić się w system.
Dodanie takich rzeczy do ignorowanych to równie dobrze można z góry odinstalować pakiet zabezpieczający....


Re: SpyShelter Free / Premium - JURCZ91 - 06.07.2014

W jaki sposób dodać regułę aby w przeglądarce mi nie blokowało LastPass?
Sam dodatek działa, ale po kliknięciu w ikonę nie mam możliwości wyszukania zawartości - tak jakby była blokada klawiatury.

Pojawią się takie wpisy za każdym razem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak to odblokować?


Re: SpyShelter Free / Premium - buri - 06.07.2014

Ja mam dodany podpis cyfrowy Mozilla do zaufanych, a cały folder przeglądarki do ograniczona aplikacja i działa to dobrze. Nie wiem tylko czy Palemoon można tak dodać.


Re: SpyShelter Free / Premium - JURCZ91 - 06.07.2014

Niestety nie pomaga. Okienko LastPass wyskakuje ale już wpisanie czegokolwiek tam nic nie daje.


Re: SpyShelter Free / Premium - Quassar - 06.07.2014

Hmm może funkcja szyfrowania klawiszy koliduje sie z lastpass mi w jednej grze czat nie działał do puki nie wykluczyłem gry.
Może spytaj bezpośrednio suport spysheltera zamiast kombinować po forach.


Re: SpyShelter Free / Premium - JURCZ91 - 06.07.2014

Zapytałem. Pierwszą sugestią była włączenie trybu lepszej zgodności - nie pomogło. Wink


Re: SpyShelter Free / Premium - Quassar - 06.07.2014

To odpisz że nie pomogło pewnych spraw nie da sie rozwiązać przy pierwszej próbie Tongue
Jutro sprawdze twój problem na wirtualnym czy też tak sie dzieje...


Re: SpyShelter Free / Premium - buri - 07.07.2014

JURCZ91 napisał(a):Zapytałem. Pierwszą sugestią była włączenie trybu lepszej zgodności - nie pomogło. Wink
Ja mam całkiem wyłączone szyfrowanie bo jednak nie działa z Keepass. Wyłącz na próbę i sprawdź czy dalej jest problem.


Re: SpyShelter Free / Premium - DedalNort - 08.07.2014

Ja nie mam problemów na operze 12.17. Korzystam również z Comodo Dragon i tu już pojawiają się problemy. Pomaga tylko wyłączenie szyfrowania.


Re: SpyShelter Free / Premium - JURCZ91 - 08.07.2014

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wyłączone szyfrowanie klawiszy, a i tak w logu pojawia się, że moduł Anti-Keylogging zablokował działanie.

Czekam na dalsze instrukcje producenta Wink


Re: SpyShelter Free / Premium - buri - 16.11.2014

Zastanawia mnie jedna opcja do ustawienia, obecnie można ustalić oddzielne reguły dla każdego programu. Które z reguł powinno się zablokować od ręki dla takiej przeglądarki? Ostatnio znowu aktywnie na steam działają boty wysyłając link do niby obrazka, jedno kliknięcie i masz czyste konto steam. Zastanawiam się jak można ograniczyć coś takiego?


Re: SpyShelter Free / Premium - Jacenty - 16.11.2014

buri napisał(a):Zastanawia mnie jedna opcja do ustawienia, obecnie można ustalić oddzielne reguły dla każdego programu. Które z reguł powinno się zablokować od ręki dla takiej przeglądarki? Ostatnio znowu aktywnie na steam działają boty wysyłając link do niby obrazka, jedno kliknięcie i masz czyste konto steam. Zastanawiam się jak można ograniczyć coś takiego?

Hejka

dodaj przeglądarkę do ograniczonych i po kłopocie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Pozdrawiam

Jacek


Re: SpyShelter Free / Premium - buri - 16.11.2014

Mam tak zrobione, przeglądarka dana jako zaufana (rozwiązuje mi to problem nie działania często czegoś na stronach oraz zawieszania) i jednocześnie dodana do aplikacji ograniczonych.

Mam tak zrobione z główną przeglądarką tylko. Kiedyś miałem wszystkie łącznie z systemową, ale IE w ograniczonych to problemy z programami, grami które korzystają z niego.


Re: SpyShelter Free / Premium - Jacenty - 16.11.2014

Osobiście nie gram i nie wiem jak to jest z Steam i jak to wygląda z tym czyszczeniem konta. Jaka masz ochronę przeglądarki? Moze spróbuj tego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



dobry dodatek do ochrony przeglądarki warto spróbować może akurat to rozwiąże twój problem. Sam używam i jestem bardzo zadowolony jak do tej pory.

Pozdrawiam

Jacek


Re: SpyShelter Free / Premium - buri - 16.11.2014

Jak znowu pokazały się te boty, to powróciłem do BitDefender Traffic Light jako dodatku. Czuć go jednak w przeglądarce konkretnie jak spowalnia ładowanie. To jest trojan ze zmienionym rozszerzeniem, wyciąga ID z sesji logowania, wystawia wszystko na wymianę do podstawionego konta i zeruje w jednej chwili. Wczoraj podobno sporo antywirusów go nie wykrywało jeszcze, pewnie nowa kompilacja.


Re: SpyShelter Free / Premium - Jacenty - 16.11.2014

@buri

widzisz a taka Web Companion działa jako osobny program nie zależnie od przeglądarki wiec to na pewno jakieś lepsze może nawet rozwiązanie niż Bitdefender Traffic Light a na pewno razem z nim chronić będzie lepiej. Warto wypróbować.

Pozdrawiam

Jacek


Re: SpyShelter Free / Premium - buri - 16.11.2014

Kwestia skąd oni mają bazę, bo jednak baza Bitdefendera jest potężna i już kiedyś mi dupę uratowała. Dobrze reaguje na nowości, a to jest najistotniejsze. Dwa w tym samym czasie to zbędne obciążenie jednak.


Re: SpyShelter Free / Premium - ichito - 17.11.2014

Używam Firefoxa i jego dodałem do listy aplikacji ograniczonych...poza folderem programu domyślnie dodawanym do SS jako folder z dostępem do zapisu, musiałem dołożyć też foldery tymczasowe. One są wymienione w menu ppm przy dodawaniu folderów.


Re: SpyShelter Free / Premium - skeleton - 21.12.2014

Pojawiła się nowa wersja 9.6.
Lista zmian:
– Blocking execution feature for all processes added
– New menu item in General Rules: Block component execution
– Performance optimizations
– Implemented rules templates with save/load feature
– Action alert reorganized and redesigned
– Start SpyShelter by service feature
– Changed default program look