SafeGroup
SpyShelter Free / Premium - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: SpyShelter Free / Premium (/thread-1947.html)



Re: SpyShelter Free / Premium - Konto usunięte - 03.05.2013

Ambient napisał(a):• Improved compatibility with third party software


Pracy z Office 2013 niestety nie poprawiono - nadal mam w losowych momentach info o zatrzymaniu procesu Microsoft Office Document Cache. Pomaga to co zasugerował support gdy zgłaszałem problem tj. zmiana ochrony przed hookami na tryb lepszej zgodności.


Re: SpyShelter Free / Premium - facecik - 03.05.2013

No u mnie cały czas ryczy że jest nowa wersja

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



edit:
Przeinstalowałem SS i od razu zrestartowałem jak kazał i teraz wszystko już jest OK.
Widać powstał jakiś błąd, bo przy pierwszej instalacji wersji 8.3 nie zrestartowałem systemu tylko wymusiłem jego uruchomienie .


Re: SpyShelter Free / Premium - DedalNort - 04.05.2013

Najnowsza wersja znowu mi się gryzie z KeePass. Przy próbie użycia funkcji auto-type mam BSOD. Wróciłem do poprzedniej wersji. Jak tak dalej będzie to może w końcu coś skrobnę do supportu.


Re: SpyShelter Free / Premium - ktośtam - 04.05.2013

DedalNort napisał(a):Jak ta dalej będzie to może w końcu coś skrobnę do supportu.

Skoro coś jest nie tak, to napisz do supportu, bo jak mają naprawić cokolwiek nie wiedząc, że coś nie działa tak jak powinno?
Samo z siebie się nie naprawi.


Re: SpyShelter Free / Premium - morfeusz - 15.05.2013

Nie wiem czy w odpowiednim temacie się podpinam. Jak nie to proszę mnie przenieść.
Panowie, zainstalowałem sobie wersję free, ale programik blokuje mi zamknięcie kompa. Na razie odinstalowałem ale chciałbym dalej z niego korzystać. Jest jakiś na to sposób?Wiem że to może jest banalne dla was, ale jestem zwykłym zjadaczem chleba i nie znam się na tym za bardzo. A w ogóle to jakim sposobem robić aby nie blokował programów które chciałbym aby tego nie robił? W opcji biało/czarne listy, programy zaznaczone na czerwono zmieniałem na zielony. Ale i taknic to nie dało.


Re: SpyShelter Free / Premium - ichito - 16.05.2013

Trudno powiedzieć, bo nie wiemy jak ustawiłeś program...nie znamy aplikacji które masz w systemie, bo być może któraś z nich ma konflikt z SS...mogą to być nawet programy, których nie instalowałeś samodzielnie, a takie które już były na nowym kompie od producenta. Jeśli chodzi o zezwolenia dla aplikacji - gdy zgłasza się jakiś proces po raz pierwszy i jeśli to coś czemu ufasz i nie potrzebujesz kontrolować poszczególnych akcji - zaufaj i zastosuj do wszystkich akcji, jeśli nie to zezwól na tę jedną. Możesz dodawać pojedyncze aplikacje oraz całą zawartość folderów (cały program to może być kilka osobnych aplikacji) do wykluczeń, co spowoduje że nie będą monitorowane. Możesz też zmienić/obniżyć poziom ochrony na średni lub na poziom "ufaj programom Microsoft"...to automatycznie przydzieli więcej reguł bez twojej ingerencji.


Re: SpyShelter Free / Premium - morfeusz - 16.05.2013

Zainstalowałem ponownie. Teraz dokładnie czytałem pierwsze pojawiające się okienka, zaznaczałem na zezwól i zastosuj do wszystkich aplikacji i jak na razie nie mam problemów. Jednak co zrobić kiedy np. w pośpiechu źle wybiorę, SpyShelterwrzuci program na listę niezaufanych, będzie go blokował i zaczną się problemy. Jak taki proces odwrócić?Bo zaznaczenie na zezwól (na kolor zielony) nic nie pomogło.

Czy w tych ustawieniach poniżej można byłoby jeszcze coś poprawić? Chodzi mi o zaznaczenie takich opcji aby program zbytnio nie zawracałby mi głowy.


Re: SpyShelter Free / Premium - ktośtam - 16.05.2013

morfeusz napisał(a):Jednak co zrobić kiedy np. w pośpiechu źle wybiorę, SpyShelter wrzuci program na listę niezaufanych, będzie go blokował i zaczną się problemy. Jak taki proces odwrócić? Bo zaznaczenie na zezwól (na kolor zielony) nic nie pomogło.

Najlepiej wtedy usunąć daną regułę i uruchomić zablokowaną aplikację ponownie.


Re: SpyShelter Free / Premium - buri - 16.05.2013

ktośtam napisał(a):Najlepiej wtedy usunąć daną regułę i uruchomić zablokowaną aplikację ponownie.

Dokładnie to jest najlepsze rozwiązanie, patrz czy programy, które otwierasz mają podpis bo zawsze możesz go dodać do zaufanych, pomaga jeśli program sypie alertami, a jest bezpieczny.


Re: SpyShelter Free / Premium - ichito - 17.05.2013

@morfeusz
odnośnie pokazanych screenów, to miałbym takie spostrzeżenia i sugestie:
- zakładka "Główne"...włączyłbym automatyczne czyszczenie reguł
- zakładka "Ochrona"...wyłączyłbym powiadomienia dla AntiNetorkSpy - masz darmową wersję i ten moduł w niej nie działa (zgodnie z tym co widać na tym

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)
- zakładka "Zaawansowane"...włączyłbym "zakończ wszystkie zdarzenia", bo to poza procesami potomnymi zabija wszystkie instancje procesu z tej samej lokalizacji...drugie - masz włączone twarde haki, co w pewnych sytuacjach może powodować konflikty z innym oprogramowaniem zabezpieczającym - jeśli wszystko działa poprawnie razem, to zostaw jak jest...jeśli nie działa OK, to wyłącz twarde haki.


Re: SpyShelter Free / Premium - morfeusz - 17.05.2013

Wielkie dzięki wszystkim, bardzo mi pomogliście.
Czy połączenie SpyShelter''a z KeyScrambler Personal ma sens? O ile wiem programy można włożyć do jednego worka, jednak działają inaczej. Ten pierwszy zapobiega, drugi-jak coś już się dostanie, pokazuje stuknięcie w klawiaturę w sposóbzaszyfrowany.
Tym bardziej taki układ pasuje, że jak na razie programy nie gryzą się i są lekkie.


Re: SpyShelter Free / Premium - ichito - 17.05.2013

Powiem po swojemu odnośnie współpracy SS i KS...SS z założenia jest właśnie "łapaczem" akcji, które wykonuje KS, który w praktyce jest keylogerem przecież. Jest to jednak znany nam i zaufany keyloger, który służy nam w konkretnym celu...dane przechwycone z klawiszy szyfruje w locie i przekazuje dalej do określonego programu (zależy od wersji KS). Jeśli w systemie jest coś (malware), co stara się te dane przechwycić bez naszej kontroli, to w tym momencie stają się one dla niego bezużyteczne...ale mamy jeszcze SS na pokładzie i w takiej sytuacji własnie on powinien wyłapać niechcianą akcję przechwycenia klawiszy. Wygląda więc na to, że blokujemy działanie niechcianego keylogera w dwojaki sposób...raz szyfrując dane, które chce wyłapać oraz wyłapując samą akcję przechwytywania klawiszy. Dla sporej części użytkowników takie połączenie to zbyt dużo...ale nie ma 100% permanentnej ochrony przed jakimkolwiek zagrożeniem, więc wg mnie skoro nie ma konfliktów, to spokojnie można połączyć działanie tych programów...co zresztą sam u siebie stosowałem przez pewien czas.


Re: SpyShelter Free / Premium - zord - 17.05.2013

W ostatnich wersjach SS dodano szyfrowanie wpisywanego textu nie wiem tylko czy w wersji free ta funkcja także jest dostępna.


Re: SpyShelter Free / Premium - ichito - 17.05.2013

zord napisał(a):W ostatnich wersjach SS dodano szyfrowanie wpisywanego textu nie wiem tylko czy w wersji free ta funkcja także jest dostępna.

Niestety nie jest...cytat na temat wymagań systemowych z FAQ...nie ma i nie będzie więc wsparcia dla zamykanego w przyszłym roku XP, nie ma go też w wersji darmowej
Cytat: Keystroke encryption driver requirements
This feature is avaible only in SpyShelter Premium nad SpyShelter Firewall.
It currently supports Windows 7 64 bit and Windows 8 64 bit .
Windows 7 32 bit and Windows 8 32 bit support will be added later.



Re: SpyShelter Free / Premium - morfeusz - 17.05.2013

Żeby było dołączone jednak szyfrowanie, to wydaje mi się, że program nie miałby w swojej klasie konkurencji. Taki mini pakiet a jednak oferujący już dość znaczącą ochronę.


Re: SpyShelter Free / Premium - ktośtam - 17.05.2013

morfeusz napisał(a):Żeby było dołączone jednak szyfrowanie, to wydaje mi się, że program nie miałby w swojej klasie konkurencji. Taki mini pakiet a jednak oferujący już dość znaczącą ochronę.

Ale przecież SS oferuje szyfrowanie, tyle że na x64 i tylko w wersji płatnej.


Re: SpyShelter Free / Premium - Konto usunięte - 17.05.2013

Ja mam wrażenie, że szyfrowanie jest tylko w wersji 64-bitowej, bo one nie mają ochrony kernela.
Zauważcie, że pod 32-bitami jest włączony dodatkowy moduł SpySheltera, to może w zupełności wystarczać. Szyfrowanie pod 64-bitami może być dodatkową ochroną zamiast tamtej, inne podejście do problemu. To oczywiście tylko mój domysł.


Re: SpyShelter Free / Premium - ktośtam - 17.05.2013

Zgodnie z zapewnieniem producenta, szyfrowanie pojawi się również w wersji x86 ale tylko na W7 i W8.


Re: SpyShelter Free / Premium - artoor - 23.05.2013

Mamy oto nową wersję Smile

Cytat: 8.4 version released
  • Keystroke encryption driver now supports 32 bit editions of Windows 7 and 8
  • Improved anti keylogging features for Windows 8×64
  • Improved process execution rules in Installer Mode
  • Implemented new Anti Sound Recording protection for Win8
  • Improved compatibility with 3rd party security software on Windows 8×64
  • Added option for log creation status
  • HIPS module improved: it will now cover more areas of possible security vulnerabilities
  • Minor anti-keylogging improvements
  • Other minor improvements


z szyfrowaniem w systemach 32 bitowych.


Re: SpyShelter Free / Premium - facecik - 23.05.2013

Trzeba przyznać, że po tak długim zastoju, program niesamowicie szybko się rozwija.
Naprawdę Panowie z Olkusza mi imponują, oby tak dalej.