SafeGroup
SpyShelter Free / Premium - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: SpyShelter Free / Premium (/thread-1947.html)



Re: SpyShelter Free / Premium - bardok206 - 12.12.2011

Mi na proste pytanie odpowiedzieli po 5 dniach i o godzinie 1:40 ; ]


Re: SpyShelter Free / Premium - Tomasz - 12.12.2011

Mi nie odpowiedzieli. :-]


Re: SpyShelter Free / Premium - zord - 12.12.2011

ja kiedyś pisałem i dość szybko odpowiedzieli


Re: SpyShelter Free / Premium - Ambient - 12.12.2011

Mówicie o supporcie SS, czy Agnitum?


Re: SpyShelter Free / Premium - bardok206 - 12.12.2011

o ss,przecież to temat o ss.


Re: SpyShelter Free / Premium - Ambient - 13.12.2011

bardok206 napisał(a):o ss,przecież to temat o ss.

Ale była też mowa o OFP Smile

Rozwiązuję już problem z Agnitum, bardzo szybko odpisali, SS niestety cisza :/


Re: SpyShelter Free / Premium - Konto usunięte - 13.01.2012

Jest nowa wersja
SpyShelter Premium 6.1 Release Candidate:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Changelog:
Cytat: - small security improvements
- new auto-created rules have additional icon in list
- Small GUI display fixes
- rule creating date is saved and displayed in status bar
- Improved checking signature module
- Changed ''Clenaup Rules'' dialog



Re: SpyShelter Free / Premium - bardok206 - 13.01.2012

Czyli ubdate do 6.1 wyjdzie równomiernie z sh firewall? Ktoś już wie jak firma rozwiąże pojawienie się 3 aplikacji?


Re: SpyShelter Free / Premium - Konto usunięte - 13.01.2012

Możliwe że będzie równocześnie, bo jak widać bety i RC pojawiają się w tym samym czasie.
Z tego co wiem firewall ma być kolejnym produktem obok SS i SS Premium. Osobiście sądzę, że będzie dostępny tylko w płatnej wersji + trial tak jak w Premium i nieco od niego droższy. Może cena SS Premium poleci nieco w dół, kto wie.


Re: SpyShelter Free / Premium - bardok206 - 13.01.2012

lukasamd napisał(a):Możliwe że będzie równocześnie, bo jak widać bety i RC pojawiają się w tym samym czasie.
Z tego co wiem firewall ma być kolejnym produktem obok SS i SS Premium. Osobiście sądzę, że będzie dostępny tylko w płatnej wersji + trial tak jak w Premium i nieco od niego droższy. Może cena SS Premium poleci nieco w dół, kto wie.
Moim zdaniem powinna. wtedy za aktualną cenę niektórzy użytkownicy będą mieć dostęp do firewalla. Ale moim zdaniem nie jest on warty podwyżki...przynajmniej teraz.


Re: SpyShelter Free / Premium - bardok206 - 17.01.2012

Przed chwilą testując unthreat , proces spysheltera (fp w UT) został zabity bez problemów.


Re: SpyShelter Free / Premium - marsellus - 17.01.2012

A masz odznaczone w opcjach "zezwól na zamknięcie procesu SS w menedżerze zadań"?


Re: SpyShelter Free / Premium - bardok206 - 17.01.2012

marsellus napisał(a):A masz odznaczone w opcjach "zezwól na zamknięcie procesu SS w menedżerze zadań"?
Racja, dzięki. Ale czemu ta opcja jest zaznaczona w standardowych ustawieniach ? Moim zdaniem tak nie powinno być.


Re: SpyShelter Free / Premium - marsellus - 17.01.2012

Moim też, ale dlaczego jest zaznaczona...


Re: SpyShelter Free / Premium - Eru - 17.01.2012

Moim zdaniem w ogóle nie powinno być tej opcji - domyślnie nie powinno się dać ubić procesu SS''a w menedżerach zadań... No ale mniejsza najwyraźniej producent uznał, że tak to wykombinuje... Możecie napisać do ich supportu i zapytać co mieli na myśliWink


Re: SpyShelter Free / Premium - bardok206 - 17.01.2012

Poczekam na ubdate który pewnie wyjdzie na dniach, może coś tam zmienili. jak nie to z ciekawości napisze i dam znać na forum.


Re: SpyShelter Free / Premium - ichito - 18.01.2012

Ta opcja jest w sekcji "Security" i pewnie w zamierzeniu jest tylko do użytku awaryjnego przez administratora systemu w sytuacjach np. jakiś konfliktów, konieczności wyłączenia SS całkowicie...podobne rozwiązanie widziałem w kilku chyba programach security w opcjach zaawansowanych lub były one aktywowane dopiero na najwyższych poziomach ochrony...tak rozwiązane to jest np. w Twisterze.


Re: SpyShelter Free / Premium - bardok206 - 18.01.2012

ichito napisał(a):Ta opcja jest w sekcji "Security" i pewnie w zamierzeniu jest tylko do użytku awaryjnego przez administratora systemu w sytuacjach np. jakiś konfliktów, konieczności wyłączenia SS całkowicie...podobne rozwiązanie widziałem w kilku chyba programach security w opcjach zaawansowanych lub były one aktywowane dopiero na najwyższych poziomach ochrony...tak rozwiązane to jest np. w Twisterze.
Ale chodzi o to że jest ona na standardowych ustawianiach włączona. Zaraz po instalacji i można zabijać proces jak się chce. Przed chwilą zainstalowałem na virtualu aby się upewnić. Takie rozwiązanie zmniejszą ochronę. A co to piszesz jest prawdą ,jeśli sobie tą opcje sami zaznaczymy.

edit: Zainstalowałem bete 6.1 Sytuacja się nie zmieniła. Później napisze tiocketa do datpolu z zapytaniem czemu na defie jest zaznaczona ta opcja ubijania procesu spysheltera, zobaczymy co odpiszą. Co do v 6.1 z tego co widzę to spolszczenie wreszcie ruszyło do przodu. To cieszy.


Re: SpyShelter Free / Premium - ichito - 18.01.2012

Używam standardowo konta administratora...nie wiem, czy na koncie z ograniczonymi uprawnieniami tak samo działa. Może ktoś to sprawdzić?


Re: SpyShelter Free / Premium - bardok206 - 18.01.2012

ichito napisał(a):Używam standardowo konta administratora...nie wiem, czy na koncie z ograniczonymi uprawnieniami tak samo działa. Może ktoś to sprawdzić?
Testowałęm najnowsza betę spyshelter firewall,ma on podobne ustawienia jak premium. Jako że miałem go zainstalowanego dla wszystkich, utworzyłem konto gościa ograniczone. Tak samo opcja jest zaznaczona i z menagera można ubić proces. A co do samego programu, czy mi się wydaję czy tak normalnej opcji jak zablokowanie połączenia internetowego dla dowolnego programu....brak ?