SafeGroup
SpyShelter Free / Premium - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: SpyShelter Free / Premium (/thread-1947.html)



Re: SpyShelter Free / Premium - Eru - 19.01.2011

Houdini napisał(a):Da się powiekszyć/zmaksymalizować okno SpyShelter''a czy to ja tylko byłem jakiś zakręcony że nie mogłem tego zrobić?


Nie da się


Re: SpyShelter Free / Premium - asg - 19.01.2011

Eru napisał(a):
facecik napisał(a):Na x64 te dwie funkcje nie działają .


No i nie będą działać przez ograniczenia jakie x64 narzuca - było już o tym jakiś czas temu gdzie?Tongue

Odpowiedź info: SpyShelter ma zablokowane te moduły dla systemów 64 bitowych.
Bez dalszych wyjaśnień.


Re: SpyShelter Free / Premium - Konto usunięte - 19.01.2011

ichito napisał(a):No i chyba słusznie...czytałem, że ten mechanizm już obchodzili ze 2-3 lata temu i nie jest to żadną rewolucją...nie przejmuję się więc również Smile


Wiadomo że można obejść, ale to nie zmniejsza wcale rzeczywistego problemu - dlaczego nie ma jeszcze GW czy DW na Win x64? Stety-niestety ten niedoskonały mechanizm jest poważną barierą dla antywirów, hipsów itp. bo producent nie może łamać zabezpieczeń systemu. Tłumaczenie że to w celu lepszej ochrony chyba nie zostanie przyjęte inaczej, niż wyśmianiem Grin

BTW. Offtopa robimy, jakby co to można oddzielny temat zrobić o PatchGuard, albo wydzielić to co jest tu.

BTW2. Zgłoszony post poleciał do kosza, bo sam nie prezentował niczego poza tym co sam wymieniał.


Re: SpyShelter Free / Premium - kamaz222 - 21.01.2011

Moze juz była odpowiedz na pytanie, ale troche sporo jest stron do przegladania.
czy SpyShelter Free ( na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w czasie rzeczywistym) bedzie wspołpracowac z Kaspersky Internet Security 2009??


Re: SpyShelter Free / Premium - Eru - 25.01.2011

Nowa wersja 5.03:

Cytat: 25 Jan 2011

5.03 version released

- Fixed bug in Cleanup function under 64 bit systems
- Solved problem with double program instances on task bar
- Fixed security leak with shell extension library
- Small bug fixes with GUI
- Spanish language update


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: SpyShelter Free / Premium - ichito - 25.01.2011

Eru napisał(a):- Fixed security leak with shell extension library

I to chyba najważniejsza poprawka, co ma związek niewątpliwie z dyskusją na Wildersach i luce wykrytej przez Didiera oraz przesłaniu o tym informacji do producenta. Faktem jest, że zadziałali bardzo szybko, bo trwało to raptem kilka dni, kiedy zaczęto o tym mówić i już poprawka jest.


Re: SpyShelter Free / Premium - Konto usunięte - 25.01.2011

Dalej na Viście / Sevenie zdarza się miganie okienka z pytaniem o akcję lub wysłanie na virustotal?
Pytam, bo pomimo zapisu w sigu nie mam go obecnie (z kompa korzysta inna osoba a nie do wszystkiego są reguły, więc sobie odpuściłem).


Re: SpyShelter Free / Premium - ugedej77 - 25.01.2011

Zapytam z ciekawości i może też dla wiedzy , czy ten SpyShelter jest taki dobry czy panuje jakaś moda na niego bo jest polskiej produkcji? Z tego co tu piszecie można wywnioskować , że wielu forumowiczów go używa. A jak się ma np. do Zemana Antilogger?


Re: SpyShelter Free / Premium - morphiusz - 25.01.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jest b. dobry.
I darmowa wersja jest dobra.


Re: SpyShelter Free / Premium - ichito - 07.02.2011

Nowa wersja od dziś 5.04
Lista zmian
"- Added GUI skins support
- Added support for VirusTotal.com scanning files in BWList and shell context menu
- Small improvements"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I faktycznie mamy teraz do wyboru kilka skórek...ale zostałem przy tradycyjnej Smile Poza tym w zakładce "Czarne/Białe Listy" pojawiła się ikonka VT i po zaznaczeniu wybranego pliku z listy można go przeskanować...do tej pory była tylko możliwość skanowania procesu z okna komunikatu o jego akcji. Z widocznych zmian mamy dodane do PPM menu SS:
dla folderów:
- dodaj do listy ograniczonych
- dodaj do listy wyjątków
dla plikówjeszcze dwa dodatkowe polecenia:
- uruchom jako ograniczony
- sprawdź na VirusTotal
Widać SS się rozbudowuje coraz bardziej...i dobrze, byleby nie stracił na lekkościWink


Re: SpyShelter Free / Premium - Eru - 07.02.2011

Tak dodali skórki ale nie łudźmy się najlepsza jest standardowa Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: SpyShelter Free / Premium - polak900 - 07.02.2011

mnie się podoba ala mac, chociaż jeszcze daleko do macaGrin
poza tym update dobry, ciekawe przydatne dodatki


Re: SpyShelter Free / Premium - Konto usunięte - 19.02.2011

No i znowu nie wiedzieć czemu nie mogę zaznaczać plików kombinacjami CTRL / SHIFT + LMB... po wyłączeniu SpySheltera problemu nie maWall


Re: SpyShelter Free / Premium - Eru - 19.02.2011

Dziwne u mnie nigdy taki problem nie wystąpił - najlepiej będzie jak napiszesz do supportu po prostu i zapytasz...


Re: SpyShelter Free / Premium - ichito - 19.02.2011

Lukas...gdzie te pliki zaznaczasz? W menadżerze plików? Może daj regułę dla niego "zezwól na wszystko"? U mnie przy takim zaznaczaniu nie ma żadnych problemów.


Re: SpyShelter Free / Premium - polak900 - 19.02.2011

u mnie też nie ma takiego problemu


Re: SpyShelter Free / Premium - Konto usunięte - 20.02.2011

ichito napisał(a):Lukas...gdzie te pliki zaznaczasz? W menadżerze plików? Może daj regułę dla niego "zezwól na wszystko"? U mnie przy takim zaznaczaniu nie ma żadnych problemów.


Tzn. mam dać wszystko dozwolone na explorer.exe?


Re: SpyShelter Free / Premium - ichito - 21.02.2011

Poczekaj...to Ty to chcesz robić w systemowym menadżerze? Nie wiem...raczej niewskazane, żeby przydzielać taką regułę dla explorer.exe bo to przecież powłoka systemu, pulpit, pasek, menu...nie możesz korzystać z jakiegoś menadżera? Wtedy miałbyś większą kontrolę nad operacjami na plikach poprzez przydzielanie potrzebnych reguł i nie potrzebowałbyś przydzielać hurtem zezwolenia na wszystko. U mnie na liście w SS explorer.exe ma indywidualne reguły wg tego, co wyskakiwało w komunikatach.


Re: SpyShelter Free / Premium - Konto usunięte - 21.02.2011

No u mnie też, dlatego nie chcę mu dawać na wszystko (sprawdziłem, to i tak nic nie dało). Niemniej moduł antyloggera blokuje tak niebezpieczne akcje jak zaznaczanie kilku plików w widoku folderu, czy nawet pulpitu!
Wyłączenie tego modułu problem rozwiązuje, ale jest lepszy cyrk - odpisali mi, aby w takiej sytuacji sprawdzać akcje antyloggera po kolei. Wyłączone wszystkie (czyli antylogger włączony, ale nie monitorujący niczego), problem nadal jest... eee?


Re: SpyShelter Free / Premium - ichito - 21.02.2011

Kurna...sam już zgłupiałemWall Pomyślałem o sprawdzeniu kodu akcji, który się wyświetla w komunikacie, ale nawet wyłączenie tej akcji w opcjach niczego przecież nie zmieni, bo nie będzie w tym miejscu ochrony...hmmm...a może tak, choć pewnie będzie upierdliwe - skasuj wszystkie reguły aplikacji (wyczyść listę) i ustaw ochronę na poziomie "zezwól aplikacjom Microsoftu"...może wtedy odpowiednia reguła sam się ustali?