SafeGroup
Szkoła z Technikum do Liceum - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Szkoła z Technikum do Liceum (/thread-1726.html)

Strony: 1 2 3


Szkoła z Technikum do Liceum - baldys15 - 03.01.2010

Jestem w 2 klasie Technikum elektronicznego i chciałbym przenieść się z Technikum do Liceum na 2 półrocze mam więc pytanie czy muszę wszystko nadrabiać jak mam np matmę 2 x w tygodniu i zakres podstawowy?,chciałbym pójść na studia zaoczne,bo raczej na dzienne mnie nie przyjmą z takimi ocenamiSad,może się coś zmieni chciałbym iść na weterynarię czyli żeby się dostać muszę mieć dobre oceny z bioli i chemii,może z czegoś jeszcze?
Możecie coś napisać o tych studiach zaocznych,czy są naprawde gorsze i jakie oceny trzeba mieć i oczywiście punkty z matury żeby się dostać?


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - Eru - 03.01.2010

baldys15 napisał(a):Jestem w 2 klasie Technikum elektronicznego i chciałbym przenieść się z Technikum do Liceum na 2 półrocze mam więc pytanie czy muszę wszystko nadrabiać jak mam np matmę 2 x w tygodniu i zakres podstawowy?,chciałbym pójść na studia zaoczne,bo raczej na dzienne mnie nie przyjmą z takimi ocenamiSad,może się coś zmieni chciałbym iść na weterynarię czyli żeby się dostać muszę mieć dobre oceny z bioli i chemii,może z czegoś jeszcze?
Możecie coś napisać o tych studiach zaocznych,czy są naprawde gorsze i jakie oceny trzeba mieć i oczywiście punkty z matury żeby się dostać?


Po cholerę żeś szedł do elektronicznego jak chcesz na weterynarię iść - normalnie bez komentarza Grin


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - baldys15 - 03.01.2010

no wiem myślałem,ze będzie łatwo jakoś będzie,ale nauka z elekrotechniki mi nie idzie.....w taką pułapkę wpada wielu z mojej klasy 1 odszedł bo elektronika go nie interesowała i poszedł do LO


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - lunaticdreams - 03.01.2010

studia zaoczne to tak naprawdę ściema,działa to na takiej zasadzie(u mnie tak jest bynajmniej)Płaciszi masz,dobra gadka i przechodzisz,wiadomo coś tam się musisz nauczyć ale o wiele mniej.Kasa rządzi..


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - Eru - 03.01.2010

baldys15 napisał(a):no wiem myślałem,ze będzie łatwo jakoś będzie,ale nauka z elekrotechniki mi nie idzie.....w taką pułapkę wpada wielu z mojej klasy 1 odszedł bo elektronika go nie interesowała i poszedł do LO


U mnie w 1 klasie 4 osoby się przeniosły - w 2 - kolejne 5 (nie zdało - albo się przeniosło) i tak z 29 zostało nas w klasie 3 tylko 20 Grin


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - Śrubka - 03.01.2010

Gdy ja chodzilem do szkoly to bylo dobrze. Uczniowe lepiej sie uczyli, nie to co teraz , telefony co chwie dzwonia, a piosenek 3 wymiaru (taka grupa rapowa) to ja znam chyba z 5, tylko przez to że moje dziecko sobie takie ustawilo. W ogole widzialem tegoroczna mature w internecie, z j.polskiego to pestka w porownaniu do matury z lat 80. A mowia ze teraz jest lepiej.


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - baldys15 - 03.01.2010

u nas podobnie było chyba 26 a zostało 17.


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - Eru - 03.01.2010

Śrubka napisał(a):Gdy ja chodzilem do szkoly to bylo dobrze. Uczniowe lepiej sie uczyli, nie to co teraz , telefony co chwie dzwonia, a piosenek 3 wymiaru (taka grupa rapowa) to ja znam chyba z 5, tylko przez to że moje dziecko sobie takie ustawilo. W ogole widzialem tegoroczna mature w internecie, z j.polskiego to pestka w porownaniu do matury z lat 80. A mowia ze teraz jest lepiej.


Daj spokój jak nam babka od majmy pokazała kilka przykładów z próbnej matury z majmy to zwątpiłem bo niektóre przykłady były na poziomie podstawówki/gimnazjum Grin


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - Śrubka - 03.01.2010

To ciekawe Eru. W takim razie napisz, dlaczego w czasach demokracji ludowej ilosc obywateli majacych wysokie wyksztalcenie wahala sie ok.3 %, mimo to wszyscy pracowali, poniewaz praca byla?


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - Meir - 03.01.2010

Nie bzdurkaj Eru...kiedyś był o wiele wyższy poziom w szkołach...


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - baldys15 - 03.01.2010

bo była komuna i tyle wszyscy byli równi,każdy miał pracę,samochód,dom,ale gospodarka była lipna bo nie było konkurencji i była cenzura mediów,gdyby nie II wojna światowa i stan wojenny to byśmy byli takim państwem jak Niemcy,dobra nie odbiegajmy od tematu.


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - Meir - 03.01.2010

baldys15 napisał(a):bo była komuna i tyle wszyscy byli równi,każdy miał pracę,samochód,dom,ale gospodarka była lipna bo nie było konkurencji i była cenzura mediów,gdyby nie II wojna światowa i stan wojenny to byśmy byli takim państwem jak Niemcy,dobra nie odbiegajmy od tematu.

Pracę-tak...ale samochód i dom? Pierwszy raz słyszęSmile
A z drugą częścią wypowiedzi zgadzam się w 100%Smile


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - Eru - 03.01.2010

I taka jest prawda, gdyby nie ZSRR oraz politycy, którzy się bali przeciwstawić ZSRR - moglibyśmy być potęgą gospodarczą teraz:

"Koniec wojny Stany Zjednoczone z powodu zrujnowanej konfliktem konkurencji witały jako największa potęga polityczna i przemysłowa na świecie; kolejni prezydenci starali się tę pozycję utrzymać. Prezydenturę objął Harry Truman, zmniejszył armię do pół miliona w 1950. Ogłosił program Sprawiedliwy Ład (Fair Deal), którego celem było objęcie opieką państwową najsłabszych społecznie i ekonomicznie obywateli, jednak nie udało mu się go zrealizować. Przeciwstawiał się rosnącej agresywności ZSRR ogłaszając w 1947 tzw. doktrynę Trumana – politykę powstrzymywania komunizmu. Stany Zjednoczone postanowiły udzielić w 1947 pomocy finansowej odbudowującej się ze zniszczeń Europie (plan Marshalla). Jednak ZSRR, a wraz z nim pozostałe kraje komunistyczne, nie przyjął tej pomocy.Zaczęła się tzw. zimna wojna. W 1949 z inspiracji USA zawiązano pakty wojskowe NATO w Europie, w 1951 ANZUS na Pacyfiku i w 1954 SEATO w Azji Południowo-Wschodniej."

Żródło: Wikipedia Grin


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - LikwidatoR - 03.01.2010

Meir napisał(a):Nie bzdurkaj Eru...kiedyś był o wiele wyższy poziom w szkołach...


To samo mi rodzicemówili. Do szkoły się było ciężko dostać , było mało uczelni i dużo chętnych na jedno miejsce teraz jest pryszcz, uczelni jak grzyby po deszczu, ja bez nauki zdałem maturę, poziom spadaSmile


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - Plati - 03.01.2010

Meir napisał(a):Pracę-tak...ale samochód i dom? Pierwszy raz słyszęSmile


Mieszkanie też. Komunalne lub socjalne, nie pamiętam. Ale było na pewno dla pracowników mp. huty.
LikwidatoR napisał(a):
Meir napisał(a):Nie bzdurkaj Eru...kiedyś był o wiele wyższy poziom w szkołach...


To samo mi rodzicemówili. Do szkoły się było ciężko dostać , było mało uczelni i dużo chętnych na jedno miejsce teraz jest pryszcz, uczelni jak grzyby po deszczu, ja bez nauki zdałem maturę, poziom spadaSmile


To musiałeś mieć słabą szkołę średnią Smile


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - Gnome - 03.01.2010

Panowie o czym tu dyskutować, co prawda kończyłem historię ale nauczycielem nie jestem, jednak w ramach wolontariatu douczam raz w tygodniu takiego jednego maturzystę co to chciał zdawać maturę z historii rozszerzonej a jak zapytałem gdzie rządzili Przemyślidzi to mi powiedział, że na Pomorzu (co ciekawe miasto w którym się uczy lokował nie kto inny jak Przemysł II).

Po maturze próbnej (otrzymał 11 punktów czyli 22%) postanowił pisać podstawą maturę, no i to jest ktoś to teoretycznie powinien się interesować chociaż trochę historią.

No ale mniejsza z tym, co do meritum tematu to po liceum nie masz zawodu i musisz iść na studia aby mieć jakiś papierek, weterynaria niezły kierunek (a gdzie chcesz iść?).

Co do studiów zaocznych i dziennych to zależy wszystko od uczelni, wiadomo, że na prywatnych bardziej patrzą na kasę (szczególnie teraz gdy dopadł ich kryzys), na państwowych wymagają więcej.


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - baldys15 - 03.01.2010

właśnie oto chodzi,że wybrałem sobie tak naprawdę nie to co powinienem tzn jest to za ciężki dla mnie zawód na elektronika idzie ktoś kto jest dobry z fizyki,lubi majsterkować,a ja taki nie jestem,elektronika to nie tylko układy scalone,ale liczenie itp,a to mi nie idzie za dobrze i chciałbym zmienić kierunek,zmienić Technikum na Liceum i pójść na weterynarza,jakoś mnie to interesuje,myślałem,że pójdę do Technikum jakoś będzie przez 4 lata i dostanę robotę,ale trzeba zdać egzamin końcowy,ogólnie pójście na ten kierunek było błędem i wolę teraz pójść do Liceum i póżniej na Studia zaocznie,bo jeśli jeszcze mam szansę,to nie chce jej zmarnować.
Jeśli gdzie chciałbym pójść na weterynarię to moim województwie,mieszkam na podlasiu,ale się nie rozglądałem,gdzie mógłbym pójść pewnie wypadnie na Białystok.


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - Gnome - 03.01.2010

A macie tam weterynarię bo np. Kraków jej nie ma (o ile wiem) ludzie muszą studiować albo w Lublinie albo we Wrocławiu.


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - LikwidatoR - 03.01.2010

weterynaria dość ciekawy kierunekWink


Re: Szkoła z Technikum do Liceum - baldys15 - 03.01.2010

dokładnie to nie wiem czy jest,ogólnie czytałem,że studia weterynaryjne są na wymarciuSadniby jest coś koło Wrocławia,ale to daleko jest,mieszkam na Podlasiu dokładnie w Łomży,jeśli chodzi o studia to nie chciałbym iść na takie gdzie jest wymagana fizyka,matemytyka itpSmilemówię tutaj o zawodach typu elektronik gdzie ważne są oceny z tych przedmiotów.
Może żle wybieram z tą weterynarią napewno bym nie wybrał studiów gdzie ważne są umiejętności z fizyki,matematyki ,może napiszecie swoje propozycje na jaki kierunek według was warto składać papiery,bo tak naprawdę się nie zdążę obejrzeć i będzie matura.