SafeGroup
DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne (/thread-1636.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - zord - 21.02.2010

u mnie teraz działa O&O bez kombinowania


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - trance - 21.02.2010

Czy uruchamiasz o&o jako zaufany czy niezaufany?


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - zord - 21.02.2010

jako zaufany musi działać w trybie niezaufaanym by nie miał dostępu do dysku

edit
w trybie niezaufanym działa kiedyś nie działał

a jak nie działa to musisz pokombinować bo jak u mnie działa to u Ciebie tez musi


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - trance - 21.02.2010

Jak uruchamiam go jako niezaufany to pyta się czy zezwolić na połączenie z netem, daję na tak i nie działa, a teoretycznie powinien śmigać. Nie mam już pomysłów.


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - zord - 21.02.2010

bo tam co najmniej 2 pliki się łączą z netem oodag.exe i oodcnt.exe
spróbuj tak dodaj oodag.exe do niezaufanych z dostępem do internetu i sprawdź czy działa
jak zadziała to usuń go z listy niezaufanych i zrestartuj komputer


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - trance - 21.02.2010

niestety nie działa.


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - zord - 21.02.2010

no to niestety musisz wyłączać firewall podczas defragmentacji albo zmienić program


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - polak900 - 21.02.2010

wytłumacz cie mi dlaczego taki program instalujecie jako niezaufany, według mnie to jest głupota


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - baldys15 - 21.02.2010

po cholerę uruchamiać O&O jako niezaufany........Cool


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - zbycho - 21.02.2010

Cytat: no to niestety musisz wyłączać firewall podczas defragmentacji albo zmienić program

Myśle ze prościej zainstalować normalny firewall,zrobiony przez fachowców którzy w tym temacie siedza od lat.


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - zord - 21.02.2010

on nie jest niezaufany chodzi o to ze DWFW zamyka porty z których O&O korzysta i nie możne poprawnie się uruchomić
jak w DWFW można by otworzyć port nie było by problemu


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - trance - 21.02.2010

Poszperałem trochę w opcjach i znalazłem zakładkę Inbound. Tam da się otwierać porty, tylko najpierw trzeba zmienić tryb ochrony na ręczny. Wyświetla się lista portów z zielonymi ptaszkami. Na początku myślałem, że zielony ptaszek oznacza, że porty są otwarte i dodałem do listy ten, z którego korzysta o&o. Jednak jest odwrotnie, usunąłem port i teraz program działa. Pozostał tylko jeden problem - który z profili wybrać dla neostrady z modemem usb? Direct Internet connection profile czy Home/Work LAN profile?


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - zord - 21.02.2010

a teraz widze tez się tym bawiłem i dlatego u mnie działa O&O ale to jest idiotyczne rozwiązanie wszystkie porty sa teraz otwarte oprócz tych z listy...


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - zbycho - 22.02.2010

No nie.Ktos ma problemy z badziewiem a wy mu odradzacie uzywanie programu z którym to badziewie nie wie jak sobie poradzić.
Paranoja.


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - Jurek - 22.02.2010

zbycho napisał(a):No nie.Ktos ma problemy z badziewiem a wy mu odradzacie uzywanie programu z którym to badziewie nie wie jak sobie poradzić.
Paranoja.


Przypuszczam Zbycho że pisząc badziew, masz na myśli DWPF? Coby nie pisać, to jednak jeden z najlepszych hipsów i firewalli.


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - LikwidatoR - 22.02.2010

Skąd wiesz,że DWPF ma dobrego Fw jak jeszcze nie został poddany testom, znowu zgadywanka??


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - Meir - 22.02.2010

Likwi...ja używam DWPF i jest gitSmile


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - Jurek - 22.02.2010

LikwidatoR napisał(a):Skąd wiesz,że DWPF ma dobrego Fw jak jeszcze nie został poddany testom, znowu zgadywanka??


DWPF brał już nieoficjalnie udział w teście Matouseca i wypadł znakomicie. Za pewne gdy ukaże się wersja stabilna, przekonamy się o tym. Poza tym CLT i test: \\127.0.0.1\C$ bardzo dobrze zalicza. Porty również zamyka i blokuje połączenia.


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - polak900 - 22.02.2010

ja nie będę tak stanowczy jak jurek ale istnieje możliwość że ten fw będzie bardzo dobry.


Re: DefenseWall Personal Firewall v3 - wersje niestabilne - zbycho - 23.02.2010

Cytat: Przypuszczam Zbycho że pisząc badziew, masz na myśli DWPF? Coby nie pisać, to jednak jeden z najlepszych hipsów i firewalli.

Naprawdę.
Jurek.Jeśli do poprawnego działania....,co ja piszę?jakiego poprawnego...,do tego by jakis program w ogóle dzialał,trzeba inbundowac porty które wykorzystuje,to ja dziekuje za taki firewall.Jesli zajrzysz na oficjalne forum tego firewalla składajace sie z parudziesięciu stron,z których wiekszość zawiera posty w stylu "nie mam sieci,nie moge uruchomic tego lub tego programu" to stwierdzenie ze jest to jeden z najlepszych firewalli jest grubo przesadzone.
Ja pozostane przy Outpoście bo od jedynki,jako firewall jest nie do przebicia.Cały czas mam na myśli firewall a nie dodatki w stylu Hips czy Spy.A tym bardziej AV.
Agnitum zabrało sie za spy i av a w tym jest do dupy,podobnie jak Returnil.
SoftSphere Technologies przez bardzo długi czas tworzyło DW i jak juz doszło do czegoś...to zabrało sie za cos w czym tez jest do dupy.