SafeGroup
Comodo, zablokowane próby włamań - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Comodo, zablokowane próby włamań (/thread-1555.html)

Strony: 1 2


Comodo, zablokowane próby włamań - fantom - 11.11.2009

Witam,

mam takie pytanie, używam utorrent''a i nie ustawiałem żadnych reguł tylko dałem jako aplikacja zaufana i przechodzi test portu. Ale w głównym okienku mam 16k+ zablokowanych prób włamań na svchost.exe dla protokołu UDP. Wszystko ładnie idzie w utorrencie ale czy to normalne?

Przy okazji zapytam czy jak ustawie proaktywną konfigurację to dodatkowo coś jeszcze zmieniać np. z forum COMODO są guide?

Pozdro~~


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - polak900 - 11.11.2009

były linki na tym forum do konfiguracji comodo, poszukaj a znajdziesz
myślę że te komunikaty to nic strasznego


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - fantom - 11.11.2009

Mam taki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i nie wiem który jest lepszy, bo na forum COMODO też jest. Czyli jeśli wszystko ładnie działa w utorrencie to nie muszę tworzyć tych specjalnych reguł? Bo troszkę się przeraziłem widząc 16k+ prób włamań Smile


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - Jurek - 11.11.2009

fantom napisał(a):Mam taki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i nie wiem który jest lepszy, bo na forum COMODO też jest. Czyli jeśli wszystko ładnie działa w utorrencie to nie muszę tworzyć tych specjalnych reguł? Bo troszkę się przeraziłem widząc 16k+ prób włamań Smile


U mnie czasem jest 160 Grin
Zapora po porostu bardzo dokładnie filtruje.


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - czullo - 11.11.2009

u mnie jest zawsze 0 ale to pewnie zasluga routera z firewallem sprzetowym Grin


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - fantom - 11.11.2009

Jurek napisał(a):
fantom napisał(a):Mam taki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i nie wiem który jest lepszy, bo na forum COMODO też jest. Czyli jeśli wszystko ładnie działa w utorrencie to nie muszę tworzyć tych specjalnych reguł? Bo troszkę się przeraziłem widząc 16k+ prób włamań Smile


U mnie czasem jest 160 Grin
Zapora po porostu bardzo dokładnie filtruje.


160 a 16 000 to różnica Grin Czy ten opis co dałem linka jest dobry? Czy lepszy jest ten z COMODO forum?


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - Jurek - 11.11.2009

czullo napisał(a):u mnie jest zawsze 0 ale to pewnie zasluga routera z firewallem sprzetowym Grin


Na pewno. Chyba, że wyłączyłeś Comodo Smile


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - czullo - 12.11.2009

Jurek napisał(a):
czullo napisał(a):u mnie jest zawsze 0 ale to pewnie zasluga routera z firewallem sprzetowym Grin


Na pewno. Chyba, że wyłączyłeś Comodo Smile


zainwestuj w router z firewallem to sam zobaczysz


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - Jurek - 12.11.2009

czullo napisał(a):
Jurek napisał(a):
czullo napisał(a):u mnie jest zawsze 0 ale to pewnie zasluga routera z firewallem sprzetowym Grin


Na pewno. Chyba, że wyłączyłeś Comodo Smile


zainwestuj w router z firewallem to sam zobaczysz


Miałem routery z firewallem. Firewall routera ogranicza oczywiście włamania ale gdy wyłączysz Comodo, to ilość włamań w jego odczycie będzie wynosić zero, dlatego że nie działa.
Nie zajarzyłeś Grin


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - lunaticdreams - 12.11.2009

nom router z FW fajna sprawa


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - zbyszek - 12.11.2009

lunaticdreams napisał(a):nom router z FW fajna sprawa


Mam taki sam lunatic Smile


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - Jurek - 12.11.2009

lunaticdreams napisał(a):nom router z FW fajna sprawa


Nie mam szczęścia do routerów. Dwa zostały spalone prze pioruny a ostatni przerywał połączenia. Teraz mam tylko zwykły modem i dlatego bardzo łatwo jest mi zobaczyć, która zapora sieciowa lepiej działa Smile


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - czullo - 12.11.2009

Jurek napisał(a):
czullo napisał(a):
Jurek napisał(a):
czullo napisał(a):u mnie jest zawsze 0 ale to pewnie zasluga routera z firewallem sprzetowym Grin


Na pewno. Chyba, że wyłączyłeś Comodo Smile


zainwestuj w router z firewallem to sam zobaczysz


Miałem routery z firewallem. Firewall routera ogranicza oczywiście włamania ale gdy wyłączysz Comodo, to ilość włamań w jego odczycie będzie wynosić zero, dlatego że nie działa.
Nie zajarzyłeś Grin


Przykro mi ze cie rozczaruje Firewall + D+ w comodo byluy wlaczone i ilosc atakow wynosila 0, poprostu firewall mi doskonale filtruje ruch przychodzacy Grin


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - Jurek - 12.11.2009

czullo napisał(a):Przykro mi ze cie rozczaruje Firewall + D+ w comodo byluy wlaczone i ilosc atakow wynosila 0, poprostu firewall mi doskonale filtruje ruch przychodzacy Grin


Właśnie to miałem na myśli i nie rozczarowałeś mnie Czullo tym stwierdzeniem, tylko bystrością swojego umysłu Grin


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - czullo - 13.11.2009

Tez mnie rozczarowales bystroscia swojego umyslu. Mądrości ci życzę


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - Jurek - 13.11.2009

czullo napisał(a):Tez mnie rozczarowales bystroscia swojego umyslu. Mądrości ci życzę


Co Ty Czullo! Mój umysł jestbystry jak rwący górski potok Tongue
Za życzeniamądrości jak najbardziej dziękuję! Tego nigdy mało Smile


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - martini - 13.11.2009

ale sobie czułości prawicie Smile
comodo pokazuje blokowanie ataków i to jest normalne. zwłaszcza jak ściągacie coś z torrentów. wszystko zależy od ustawienia CIS-a.


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - Jurek - 13.11.2009

martini napisał(a):ale sobie czułości prawicie Smile
comodo pokazuje blokowanie ataków i to jest normalne. zwłaszcza jak ściągacie coś z torrentów. wszystko zależy od ustawienia CIS-a.


Nic nie ściągam z torrentów. Mam goły modem w Neo i codziennie od 40 do 160 prób włamań.
W Outpoście 2009 Free nie ma żadnych prób włamań lub sporadycznie jedno na miesiąc. To jest dobra zapora ale tylko dla posiadaczy routerów z wbudowanymi firewallami Grin


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - martini - 13.11.2009

ja miałem około 20 dziennie.. net z aster ze stałym ip.
comodo w zablokowanych próbach pokazuje również każdą zmianę w sieci więc to jest norma.
a co do Outposta to wiesz.. można też pomysleć że nie blokował.. każdy fw pokazuje inaczej i to że coś masz w comodo a w innych nie to wcale nie znaczy że ten lepszy który nic nie pokazuje.. chyba lepiej jak coś blokuje??


Re: Comodo, zablokowane próby włamań - LikwidatoR - 13.11.2009

Jak miałem Comodo to miałem kilka do kilkunastu ataków dziennie. Neta mam radiowego, stałe Ip bez routera. Jak posiadałem pakiet KISA nie miałem żadnych ataków, czasem sporadycznie coś wyskakiwało, ataki z chin pewnie z komputerów zoombie. Teraz jak mam OA też cisza, każdy Fw reaguje inaczejSmile