SafeGroup
McAfee - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Dobór zestawu zabezpieczającego (https://safegroup.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: McAfee (/thread-12430.html)



McAfee - tuptus1958 - 12.12.2021

Witam. Znalazłem taki produkt McAfee Endpoint Security, nie znalazłem wielu opinii czy warto się z tym programem zaznajomić. Może ktoś już miał z nim doczynienia i podzieli się opinią na ten temat. Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź. Pozdrawiam.


RE: McAfee - dolar444 - 12.12.2021

Jest to oprogramowanie Enterprise. Stąd tak mało wspomnianych przez Ciebie opinii.


RE: McAfee - tuptus1958 - 12.12.2021

Domyślam się, że instalowac na jeden lapek sie nie kalkuluje, uruchomiłem go w wirtualu. Jest troszkę mięsożerny, popatrzyłem i dałem sobie spoko. Dzięki.


RE: McAfee - Quassar - 12.12.2021

ogólnie McAfee nie cieszy sie dobrą opinią jak nie gorszą od samego avasta..
Endpoint to bardziej zastosowanie serwerowo-firmowe gdzie masz kilkadziesiąt komputerów pod sobą i chcesz mieć wgląd w przebieg ochrony z jednego komputera na wszystkich pozostałych.

Lub też tak zwany punkt końcowy gdzie wszystkie zadania przebiegają w etapie końcowym przez ostatnią bramke gdzie są finalnie weryfikowane/przetwarzane.
Na przykład dobrym rozwiązaniem jest zapora endpoint czyli wbudowana w router zamiast systemowego dzięki czemu o wiele łatwiej wykryć i zablokować wirusa który próbuje łączyć się z twoim komputerem.

Czy instalowanie programu endpoint jest dobre na domowym komputerze to zależy jak bardzo ci zależy na dostępie, np jednym z ciekawych wyjść było posunięcie firmy Sophos który stworzył, dał taką możliwość w darmowej wersji antywirusa moduł endpoint dla przeciętnych użytkowników ,a podgląd w log swojego komputera można było zdalnie monitorować za pomocą panelu WEB.


RE: McAfee - tuptus1958 - 13.12.2021

Dzięki za wyjaśnienia. Ja jestem taki, że muszę spróbować. Spróbowałem i jednak zostanę przy tym co mam. Bardziej polegam na ShadowMode i Emsisoft, ale "jak się nie wywrócis to się nie naucys" , dzięki Wam mam już jakieś pojęcie co to jest i do czego służy.


RE: McAfee - Tazior102 - 05.12.2023

Ostatnio do zakupu nowego laptopa dostałem za 1 zł licencję na 1 rok na McAfee Internet Security. Szukałem informacji, a dokładniej testów tego programu na avtest czy avlab i powiem szczerze, że za bardzo nic nie znalazłem. Chciałbym zapytać czy warto ten program instalować? czy może pozostać przy systemowym Windows Defender? A może lepszą ochroną będzie Avast free?

Mój laptop działa pod windowsem 11. Używam go do pracy, i bankowości internetowej.

z góry dziękuję za wszelkie odp


RE: McAfee - Blade - 05.12.2023

Zainstalowałbym go skoro już go masz. Jeśli nie będzie Ci odpowiadał to po prostu go odinstalujesz.
Na pewno będzie lepszy niż Avast Free.
Ewentualnie zainwestowałbym w eseta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: McAfee - Quassar - 05.12.2023

A może by tak pójść z duchem czasu i nie ograniczać sie tylko do AV jak chodzi o ochronne cennych danych.


RE: McAfee - rogacz - 29.01.2024

Mam na służbowym laptopie wersję enterprise mcafee, jakie to dziadostwo jest. Wywal, defender lepszy.


RE: McAfee - moriattipl - 03.02.2024

McAfee bleeeeee. Wywalić to.