SafeGroup
Dziwny start systemu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Dziwny start systemu (/thread-12007.html)

Strony: 1 2


Dziwny start systemu - jacek20a - 09.11.2019

Witam wszystkich,mam dziwny problem z laptopem,mianowicie podczas startu po wyswietleniu logo nie laduje sie system tylko wyskakuje cos takiego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.Towarzyszy temu kilka a czasami kilkanascie pikow,po wcisnieciu "enter"system zaczyna sie dopiero ladowac.Jakby tego bylo malo laptop zaczyna mi swirowac,wybierajac przykladowo obojetnie jaki program samoczynnie wyskakuje mi okienko o tresci"czy usunac skrot tego programu do kosza".Przeskanowalem system programami"adw cleaner"oraz "Malwarebytes",niestety niczego nie znalazly.Prosze o pomoc,sam sobie z tym nie poradze,wywale dziada przez okno.Przepraszam za brak polskich liter,tego rowniez nie mam.Komputer to Dell Inspiron 1545,system operacyjny Windows Home Premium.Pozdrawiam.


RE: Dziwny start systemu - Quassar - 09.11.2019

Normalna procedura systemu kiedy komputer nie został prawidłowo wyłączony lub się zawiesił, lub też jest burdel w systemowych plikach.
Ale można go też ręcznie włączyć lub wyłączyć ten menadżer, głównie przydaje sie jak ma sie kilka systemów.

Tu masz FAQ jak go wyłączyć.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Dziwny start systemu - witek21 - 09.11.2019

(09.11.2019, 12:47)jacek20a napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witam wszystkich,mam dziwny problem z laptopem,mianowicie podczas startu po wyswietleniu logo nie laduje sie system tylko wyskakuje cos takiego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.Towarzyszy temu kilka a czasami kilkanascie pikow,po wcisnieciu "enter"system zaczyna sie dopiero ladowac.Jakby tego bylo malo laptop zaczyna mi swirowac,wybierajac przykladowo obojetnie jaki program samoczynnie wyskakuje mi okienko o tresci"czy usunac skrot tego programu do kosza".Przeskanowalem system programami"adw cleaner"oraz "Malwarebytes",niestety niczego nie znalazly.Prosze o pomoc,sam sobie z tym nie poradze,wywale dziada przez okno.Przepraszam za brak polskich liter,tego rowniez nie mam.Komputer to Dell Inspiron 1545,system operacyjny Windows Home Premium.Pozdrawiam.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wpisz msconfig w uruchom i ustaw tej zakładce jak na foto (zakładka rozruch) śrdkowy przycisk - ustaw jako domyślny rozruch


RE: Dziwny start systemu - jacek20a - 09.11.2019

Laptop mi sie nigdy nie zawiesil,nie mialem z nim tego typu problemow,zawsze byl wylaczany przez"start".W msconfig mam dokladnie tak ustawione jak na obrazku,"biezacy system operacyjny,domyslny system operacyjny,srodkowy przycisk jest u mnie jak na obrazku.


RE: Dziwny start systemu - witek21 - 09.11.2019

(09.11.2019, 13:19)jacek20a napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Laptop mi sie nigdy nie zawiesil,nie mialem z nim tego typu problemow,zawsze byl wylaczany przez"start".W msconfig mam dokladnie tak ustawione jak na obrazku,"biezacy system operacyjny,domyslny system operacyjny,srodkowy przycisk jest u mnie jak na obrazku.
w msconfig masz do wyboru tylko jedną ścieżkę rozruchu (w zakładce rozruch)? jak u mnie na foto?


RE: Dziwny start systemu - jacek20a - 09.11.2019

Mam dokładnie tak jak jest na foto,tylko jedna ścieżka rozruchowa.


RE: Dziwny start systemu - jacek20a - 09.11.2019

Tak od wczoraj wyglada u mnie menedzer zadan 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

,da sie to w prosty sposob "reanimowac" czy trzeba bardziej poglowkowac?


RE: Dziwny start systemu - Sillo - 09.11.2019

Pytanie : czy wkładałeś DVD / pendive z oprogramowaniem microsoftu np Win 10 ? Wina może być po stronie optymalizacji systemu jakimś programem


RE: Dziwny start systemu - M'cin - 09.11.2019

Wygląda, jakbyś nie miał uprawnień Admina i wszystko poza klawiatura ekranową było ukryte przed zwykłym użytkownikiem.

Proponuję zajrzeć tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i przelecieć według instrukcji, bo objawy masz dziwne i ciężko po skrótowych opisać dać receptę.


RE: Dziwny start systemu - Sillo - 10.11.2019

Ja raz miałem taki problem , jak się pyta który system uruchomić to tak jak by kilka systemów było na jednym kompie lub coś popsuła optymalizacja systemu (program nie ze stajni Microsoft)


RE: Dziwny start systemu - Tajny Współpracownik - 10.11.2019

Wg mnie masz zwarcie na klawiaturze w okolicach klawiszy F8 i delete.

Moja droga dedukcji jest taka, że jeśli dwuklikiem uruchamiasz program z pulpitu, to przez ułamek sekundy masz zaznaczony skrót. Wtedy zwarcie na klawiszu delete wywołuje wyświetlenie okna dialogowego z potwierdzeniem usunięcia skrótu do programu, który właśnie uruchomił się. A ponieważ w głównym oknie przeglądarki klawisz delete nie spełnia żadnej funkcji, to problem jest zamaskowany.

Upewnić się, że to klawiatura wariuje można bardzo prosto.

Wystarczy uruchomić program z wciśniętym klawiszem shift. Jeśli jest zwarcie na klawiszu delete, to w kombinacji z shiftem wyświetli się nieco inny komunikat:
- bez shift: czy chcesz przenieść plik do kosza
- z shift: czy chcesz usunąć (bez przenoszenia do kosza)

Z F8 i oknem uruchamiania systemu jest podobnie.
I to, co widzisz to nie jest okno po awarii systemu. Po awarii systemu jest informacja że system nie został poprawnie zamknięty bla bla bla.


RE: Dziwny start systemu - jacek20a - 10.11.2019

Dziękuje koledze Quassar za linka,pomogło,obecnie system ładuje się automatycznie.Nie było u mnie ostatnio akcji z wkładaniem pendraiva z systemem do portu usb,jedynie przesyłałem ostatnio pliki z laptopa do telefonu przez usb.Może wina tego wyskakującego okna leży po stronie zwarcia w klawiaturze,sprawdze,dzięki za naprowadzenie mnie.Ten menedżer zadań nie chce się normalnie uruchomić,jest jakiś sposób na przywrócenie go do pełnej sprawności,ja nie daje rady z tym?


RE: Dziwny start systemu - Sillo - 10.11.2019

Cytat:Ten menedżer zadań nie chce się normalnie uruchomić,jest jakiś sposób na przywrócenie go do pełnej sprawności


O ile masz kopie zapasową / lub włóż płytę z systemem który masz zainstalowany w komputerze bądz w laptopie i spróbuj ,,napraw komputer,,


RE: Dziwny start systemu - jacek20a - 10.11.2019

Tak mam płyte z zainstalowanym systemem,tak zwaną bootowaną,czy taka ma być?Opcja napraw komputer,co tam trzeba wpisać?Wiem zadaje głupie pytania,nie chce systemu rozwalić kompletnie.


RE: Dziwny start systemu - Sillo - 10.11.2019

włóż płytę i zamknij szufladkę i zresetuj kompa - nacisknij f12 byle by płyta odpalila. Jest opcja ,,napraw system,, czy coś w tym stylu


RE: Dziwny start systemu - jacek20a - 11.11.2019

Już sam nie wiem co było przyczyną tego że laptop świrował,ale chyba stał się "cud",od wczorajszego popołudnia wszystko wróciło do normy.Menedżer zadań wyświetla się w prawidłowy sposób,okienko o treści"czy usunąć ten skrót do kosza"przestało się pojawiać,ba nawet polskie znaki już są tak jak być powinny.Sprawdziłem klawiature i żadnych zwarć nie stwierdziłem.Dziękuje wszystkim za wypowiedzi i pomoc w rozwiązaniu problemu.Prosze admina o nie zamykanie tematu,jak znowu będzie powtórka z historii to się odezwe.PozdrawiamSmile


RE: Dziwny start systemu - jacek20a - 15.11.2019

Za wcześnie się cieszyłem,ten piep...ny menedżer rozruchu znów powrócił i to pikanie doprowadza mnie do szału.Jest jakiś inny sposób na ten menedżer poza tym który podał kolega Quassar?Pomocy Sad


RE: Dziwny start systemu - Sillo - 15.11.2019

Hm jakie programy działają w ,,real time,, ?
Bo tu może być wina , odznacz programy które władują się z systemem automatycznie - sprawdzisz czy komp normalnie staje ...


RE: Dziwny start systemu - jacek20a - 16.11.2019

Witam,w zakładce uruchamianie jest tylko 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

,uruchomiłem system według 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

 ustawienia,niestety niczego to nie zmieniło.Dajmy na to,antywirusa uruchamiam dopiero podczas korzystania z Chrome.Czy stan dysku może mieć wpływ na to że system świruje zarówno podczas startu jak i póżniej podczas normalnej pracy?


RE: Dziwny start systemu - witek21 - 16.11.2019

(16.11.2019, 11:35)jacek20a napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witam,w zakładce uruchamianie jest tylko 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

,uruchomiłem system według 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

 ustawienia,niestety niczego to nie zmieniło.Dajmy na to,antywirusa uruchamiam dopiero podczas korzystania z Chrome.Czy stan dysku może mieć wpływ na to że system świruje zarówno podczas startu jak i póżniej podczas normalnej pracy?
Ja bym nie szukał źródła problemu bo nie wiadomo gdzie się czepiać, formta bym zrobił... gorzej jak to nie pomorze...