SafeGroup
Porównanie DW, GW i Sandboxie. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: Porównanie DW, GW i Sandboxie. (/thread-1181.html)

Strony: 1 2 3 4


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - zbyszek - 15.08.2009

No to chyba dobrze ze nie sypie Smile


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - LikwidatoR - 15.08.2009

Tak jest mi na rękę i lepsza ochrona w Kasprze na maksa all i w Comodo i jest dobrzeSmile


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - Dozamet1 - 15.08.2009

czy takie ustawienie daje b.dobrą ochronę?


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - LikwidatoR - 15.08.2009

Tryb paranoiczny w D+ jest najwieksszym poziomem bezpieczenstwa jaki widze, w ustawioeniach monitorowania mam wszytko zaznaczone jak leci, ustawienia kontroli obrazow mam na poziomie agresywnym na maksa, w Firewallu mam na tryb bezpieczny optymalny , w Kasprze mam tez wszystko co najwazniejsze pozaznaczone, heurystyka na maksa i czuje sie bezpiecznieSmile


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - Dozamet1 - 15.08.2009

OK dzięki sprawdzę to u siebie


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - Jurek - 15.08.2009

LikwidatoR napisał(a):ani jednego nie dosrałemWink Mam tak od tyg utswione i żadnego alertu nie dostałem aż dziwnie jakby nie działal nic nie sygnalizujeSmile


Nie opowiadaj LikwidatoR bajek Smile
Na pewno czasem się odzywa a podczas instalacji programów gdybyś go nie wyłączył, to byś się nabawił kontuzji palca wskazującego od klikania Grin


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - LikwidatoR - 15.08.2009

ale ja nic teraz nie instaluje po prostu sobie na kompie siedze sciagam tylkotestuje wirusy i zadnych alertow nie mam jak sie instaluje program nawet na srednim poziomie daje komunikat ale to jest normalne. A tak bez powodu nie zadaje zadaje zadnych alertow podczas standardowego uzytkowaniapo prostu ciszaSmile


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - Jurek - 15.08.2009

LikwidatoR napisał(a):ale ja nic teraz nie instaluje po prostu sobie na kompie siedze sciagam tylkotestuje wirusy i zadnych alertow nie mam jak sie instaluje program nawet na srednim poziomie daje komunikat ale to jest normalne. A tak bez powodu nie zadaje zadaje zadnych alertow podczas standardowego uzytkowaniapo prostu ciszaSmile


Gdybyś uruchamiał ściągnięte wirusy, nie wykrywane przez AV, to D+ na pewno by się odezwał Smile


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - LikwidatoR - 15.08.2009

Ściagam i sam wiesz ,że wiele razy musiałem wyplewiać innymi skanerami wspomagajacych Kaspra a D+ nie informowal o zmianach w rejestrze, systemie nic, wiry siedziały w przywracaniu systemu i w temp mozilliWink
Jakby informował to bym zablokował, widocznie wiry nie dostały się głebiej w system więc nie wywalał alertówWink


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - Creer - 15.08.2009

Alerty D+ sa bardzo mylace vide Conflicker, HIPS mimo ze klasyczny nie informuje o wszystkim m.in. o tym co pod danymi zaufanymi procesami typu rundll32 sie kryje.


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - LikwidatoR - 15.08.2009

Creer napisał(a):Alerty D+ sa bardzo mylace vide Conflicker, HIPS mimo ze klasyczny nie informuje o wszystkim m.in. o tym co pod danymi zaufanymi procesami typu rundll32 sie kryje.


oo proszęto jest problem a powinien chronić zwłaszcza najlepszej półki czyli m.in. D+ Comodo


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - Creer - 15.08.2009

LikwidatoR napisał(a):
Creer napisał(a):Alerty D+ sa bardzo mylace vide Conflicker, HIPS mimo ze klasyczny nie informuje o wszystkim m.in. o tym co pod danymi zaufanymi procesami typu rundll32 sie kryje.


oo proszęto jest problem a powinien chronić zwłaszcza najlepszej półki czyli m.in. D+ Comodo


Problem ten jest znany od dawna firmie Comodo, poki co nie widac zeby cos w tym kierunku robili.


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - LikwidatoR - 15.08.2009

Więc wypada zmienic Firewalla z Hipsem, ale nie ma na co, OA muli neta, Outpost zrywal mi palaczenia co jakis czas hehe, chyba, żezainstaluje Kisa musze pomyslec. Trzyma mnie Comodo jeszcze bo mam dodatkowy skaner na żądaniedodatkowy plusikWink


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - Dozamet1 - 15.08.2009

Comodo ci się dobrze sprawował więc po co zmieniać?


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - Pablosss - 15.08.2009

LikwidatoR napisał(a):OA muli neta


Widzę że Kolegi się żarty dziś trzymają Smile


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - LikwidatoR - 15.08.2009

Dobrze się sprawował ,ale to Creer napsiał w sprawie: Alerty D+ sa bardzo mylace vide Conflicker, HIPS mimo ze klasyczny nie informuje o wszystkim m.in. o tym co pod danymi zaufanymi procesami typu rundll32 sie kryje. to jest troche niepokojące nawet to jest według mnie poważny bład, nie wiadomoco się może na jakiego wirusa przytrafić, pomyśle jeszcze bo porządnej alternatywy nie ma za bardzo mały wybór , aby mieć mocnego Firewalla z Hipsem jednocześnieSmile


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - Pablosss - 15.08.2009

Zainstaluj OA a będziesz zadowolony.


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - LikwidatoR - 15.08.2009

Pablosss napisał(a):
LikwidatoR napisał(a):OA muli neta


Widzę że Kolegi się żarty dziś trzymają Smile


Nie ja mam radiówke 512 kb/s i mi OA przymulalo neta bez powodu bym go nie wyrzycał. Na radiowke sie nie sprawdził a Comodo sparwdza sie na kazdym neciemi lajtowo chodzi kolegoSmile


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - Pablosss - 15.08.2009

A skoro tak to ok Smile


Re: Porównanie DW, GW i Sandboxie. - Dozamet1 - 15.08.2009

a ja wyboru zbytniego nie mam bo OA i Outpost Free nie śmigają na 7 i pozostaje mi tylko Comodo bądż zmiana na jakiś pakiet