SafeGroup
Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Prywatność danych (https://safegroup.pl/forum-14.html)
+--- Wątek: Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! (/thread-11740.html)

Strony: 1 2


RE: Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! - smq - 03.01.2019

@bluszcz No wiem że istnieją takie narzędzia jak Shodan, ale przecież chodzi o to by nie pokazać serwera produkcyjnego w tak łatwy sposób ...

No ale zmniejsza z tym, zdarzyło się w sumie nie pierwszy raz, hasła zostały złamane według niebezpiecznika i wypadało by zmienić wszędzie.


RE: Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! - bluszcz - 18.04.2019

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! - M'cin - 18.04.2019

Zdążył ktoś ściągnąć. Ciekawe, co tam o mnie jest Wink


RE: Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! - bluszcz - 18.04.2019

Cytat:W bazie znaleźć można za to:

   imię,
   nazwisko,
   adres e-mail,
   hash hasła,
   numer telefonu.

Warto zauważyć, że z Morele.net wykradziono więcej danych, więc może kiedyś pojawi się inna, bardziej szczegółowa baza.
W zasadzie chyba przestanę w sklepach internetowych podawać mój nr telefonu, bo i tak jeszcze nigdy sklep sam z siebie nie kontaktował się ze mną tą drogą. Możliwe, że idąc radą niebezpiecznik.pl po prostu kupię anonimowo kartę SIM i jej nie będę aktywował (podanie danych jest potrzebne do aktywacji nr telefonu, a nie samego kupna karty SIM).


RE: Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! - bluszcz - 21.09.2019

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! - Sillo - 21.09.2019

(18.04.2019, 21:11)bluszcz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat:W bazie znaleźć można za to:

   imię,
   nazwisko,
   adres e-mail,
   hash hasła,
   numer telefonu.

Warto zauważyć, że z Morele.net wykradziono więcej danych, więc może kiedyś pojawi się inna, bardziej szczegółowa baza.
W zasadzie chyba przestanę w sklepach internetowych podawać mój nr telefonu, bo i tak jeszcze nigdy sklep sam z siebie nie kontaktował się ze mną tą drogą. Możliwe, że idąc radą niebezpiecznik.pl po prostu kupię anonimowo kartę SIM i jej nie będę aktywował (podanie danych jest potrzebne do aktywacji nr telefonu, a nie samego kupna karty SIM).

+ karty kredytowe wyleciały , co nie którzy klienci podpinali


RE: Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! - TheShadow - 22.09.2019

dzięki wyciekowi, zaczęły przychodzić maile i sms próbujące wyłudzić pieniądze


RE: Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! - Tajny Współpracownik - 18.10.2019

Mi hakujo stare konto na Tibii Cool


RE: Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! - Sillo - 20.11.2019

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

yyy teraz allegro Smile

Obstawiam że haker nie może poznać liczb z dołączonej karty - tylko kupować przy użyciu innych kont których karta została dopięta , wskazuje na to że błąd po stronie systemu logowania ... Według mnie


RE: Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! - Tajny Współpracownik - 20.11.2019

Włamywacz logował się na konto ofiary, dodawał do koszyka produkty i opłacał je z karty podłączonej do tego konta. Nie musiał znać daty ważności ani kodu CVV, bo wszystko było już w systemie i nie ma żadnego błędu logowania poza tym, że ktoś inny poznał hasło do konta.


RE: Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! - Sillo - 20.11.2019

Aha czyli że niby Allegro wysyłało @ wiadomości a ci logowali się przy pomocy innego linku do Allegro


RE: Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! - Tajny Współpracownik - 20.11.2019

To jak włamywacz uzyskał hasło, nie wiadomo. Wiemy tylko, że to był żart bo towar przyszedł na adres właściciela konta.


RE: Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! - Sillo - 20.11.2019

To że włamywacze chcą rozgłosu to oczywiste czy tylko - coś czuję że tu może chodzić o szantaż Smile


RE: Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! - Tajny Współpracownik - 21.11.2019

Zwykły dowcip, właściciel konta będzie musiał się tłumaczyć i o sprawie można będzie zapomnieć.


RE: Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! - M'cin - 21.11.2019

Bo trollowanie to sztuka.