SafeGroup
Internet LTE - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Internet LTE (/thread-11670.html)



Internet LTE - UnitedHardcore91 - 30.10.2018

Hej.

Chciałbym ogarnąć sobie jakiś internet LTE do telefonu i laptopa i mam kilka pytań bo nigdy z tego nie korzystałem.Wiem oczywiście,że ten cały ''internet bez limitu'' to ściema.

1.Jak mam telefon na kartę i wykupię pakiet internetu np na miesiąc i wykorzystam limit np te 15 Gb to internet nadal będzie działał tylko zmniejszą szybkość tak? 
2.Jaka oferta jest najlepsza na tą chwilę ze względu na jakość samego internetu i ceny?(mieszkam na podlasiu)
3.Jaka jest mniej więcej najmniejsza szybkość przy przekroczeniu limitu?
4.Czy taki internet jest w miarę ''używalny''? Spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami,że po przekroczeniu limitu to prędkość tak zwalnia,że nie da się korzystać.

Dzięki za pomoc z góry.


RE: Internet LTE - Sillo - 30.10.2018

Heyka
internet bez limitu'' to ściema --- 50/50  

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(po wykorzystaniu x internet zwalnia ale jest)
Chyba że

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Sam mam neta z a2mobile i jest dobrze Smile


RE: Internet LTE - zord - 30.10.2018

A2 ma najwyższą szybkość lejka całe 512 Kb/s. Tongue w innych ofertach jest 32 lub 64Kb/s


RE: Internet LTE - UnitedHardcore91 - 30.10.2018

wiem,ze to ściema a co a2mobile to nie korzysta przypadkiem z Aero2?


RE: Internet LTE - zord - 30.10.2018

Korzysta z nadajników Aero2 lub Plusa zależnie od lokalizacji w sumie Plus i a2 to ta sama firma.


RE: Internet LTE - wojek - 30.10.2018

Abonament bez limitu internetu ma np. T-Mobile,
za 50 zł (bez telefonu) umowa na 24 miesiące.
Oferty Premium Mobile i Plusha (obie sieci w/na Plusie)
też są interesujące.


RE: Internet LTE - UnitedHardcore91 - 31.10.2018

a na kartę jest coś wartego uwagi?


RE: Internet LTE - Konto usunięte - 31.10.2018

@wojek trzeba by sprawdzić w regulaminie, ale na 99% to nie jest "bez limitu", tylko coś typu max. 100-200 GB/miech, potem możliwy (acz niekonieczny) lejek.

@UnitedHardcore91 Najlepiej jak skoczysz np. na pocztę i kupisz z najpopularniejszych sieci startery za piątkę, aby sprawdzić, jak dana sieć w Twoim regionie działa (mówię o poczcie, bo karty musisz zarejestrować). To ma duże znaczenie, bo w jednym miejscu będzie ok, a 3-4 km dalej już tragedia. Na allegro są natomiast do kupienia w atrakcyjnych cenach karty bez żadnego abo np. 5-6 miesięcy Play/Orange z limitami 150-250 GB za około 50-60 zł. Moim zdaniem to się opłaca i sam obecnie z tego korzystam.

A jak wychodzi.. na przyzwoitym modemie u mnie w małej miejscowości Play normalnie ma około 70 Mb/s, w porywach widziałem do 130 Mb/s, mowa oczywiscie o LTE+.
Inna sprawa, że w ostatnim czasie zdarzały im się też 3-4 pady dziennie na kilka/kilkanaście minut.


RE: Internet LTE - Quassar - 07.11.2018

mi pad zdarza sie raz na rok może pół ale zwykle trwa to 2-3 min./
Ale używam prywatnego dostawcy internetu 20/10 MB/s


RE: Internet LTE - UnitedHardcore91 - 10.11.2018

W przypadku tych kart z limitami przykładowo Play-240 GB po wykorzystaniu danych załącza się ''lejek'' ? Czy blokują wg korzystanie z neta i trzeba doładować?