SafeGroup
Facebook - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Inne (https://safegroup.pl/forum-15.html)
+--- Wątek: Facebook (/thread-11448.html)



Facebook - Tibu 11 - 14.05.2018

Witam, o co chodzi z tymi wiadomościami na fb ?  :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Taką wiadomość dostałem od znajomego, o co chodzi w tym ?
Na ten link wszedłem i to była taka sama strona logowania do fb tylko pod innym linkiem i bez zielonej kłódki - oczywiście że nic nie wpisałem Smile

Wygląda na to że ktoś z hackował tą osobę czy osoba za taką wiadomość ma coś ?


RE: Facebook - zord - 14.05.2018

Ta osoba pewnie sama podała swój login i hasło na tej stronie.


RE: Facebook - M'cin - 14.05.2018

Powiedz kumplowi, że pewnie ktoś ukradł mu dane logowania. Niech zmieni hasło, odwirusuje kompa, zresetuje Andka i zgłosi sprawę do FB.


RE: Facebook - Tibu 11 - 14.05.2018

Cytat:Proszę nie otwierać korespondencji bo prawdopodobnie jest to włamanie na konto !!!


Pewnie Anonymous Grin (ochrona weryfikacja dwuetapową - chyba wyłączona)


RE: Facebook - wredniak - 15.05.2018

Kolejny scam na FB. Ktoś się jeszcze na to nabiera, że czołowy portal próbuje logować użytkownika z innej domeny o egzotycznej nazwie? Pasek adresowy wam ukradli w przeglądarce?


RE: Facebook - Quassar - 15.05.2018

Mógł też wejść na jakaś śmieciowa apke i ja przypisać do profilu dając jej możliwość wysyłania spamu z twojego konta tak często mają gry na FB znajomy zdobył coś tam w grze wejdź i zobacz i już leci na stronie głównej click bait.


--
To jest test na spostrzegawczość poziom przedszkole a frajerów nadal nie brakuje skoro widać że tak amatorskie chwyty zbierają takie żniwa Grin


RE: Facebook - M'cin - 16.05.2018

(15.05.2018, 12:35)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mógł też wejść na jakaś śmieciowa apke i ja przypisać do profilu dając jej możliwość wysyłania spamu z twojego konta tak często mają gry na FB znajomy zdobył coś tam w grze wejdź i zobacz i już leci na stronie głównej click bait.


--
To jest test na spostrzegawczość poziom przedszkole a frajerów nadal nie brakuje skoro widać że tak amatorskie chwyty zbierają takie żniwa Grin

Gdybym był złośliwy, powiedziałbym, że interpunkcja też... No dobra, jestem! Tongue


RE: Facebook - M'cin - 17.02.2020

Taka śmieszna sprawa... Od kilku miesięcy od czasu do czasu FB każe mi podać kod z e-maila do zalogowania... pewnie kwestia Canvas Blocker w przeglądarce, ale mniejsza o to czemu.

Kodu nie wpisałem ani razu. Wystarczy wejść jeszce raz i się zalogować, o kod drugi raz nie zapyta... ot, zabezpieczenia...


RE: Facebook - Łukasz S - 17.02.2020

Jakiś czas temu podobna sytuacja...
W sieci znalazłem, że należy:
- zmienić hasło do poczty, która jest zarejestrowane konto na facebook
- przejść do: ustawienia konta > aplikacje i witryny - I sprawdzić czy niema czegoś niepożądanego.
- następnie: ustawienia > bezpieczeństwo i logowanie > zobacz więcej ( po prawej gdzie są sesje logowania, pod nimi ten napis) > wylogować się ze wszystkich sesji i zmienić hasło do konta na fb

Czy wiarygodne i skuteczne? Tego nie wiem. W każdym bądź razie po wykonaniu tych czynności, komunikat ten przestał się pojawiać.


RE: Facebook - Quassar - 18.02.2020

@Łukasz S
Możesz włączyć weryfikacje 2fa dla bezpieczeństwa w FB oraz poczcie..za pomocą m.in. aplikacji Authy
Do ochrony przed keylogerami można zainstalować SpyShelter który posiada szyfrowanie klawiszy.

Dla bezpiecznego przetrzymywania haseł zamiast używać wbudowanego menedżera w przeglądarce można skorzystać z bezpieczniejszej formy czyli trzymanie haseł w programie KeePass


RE: Facebook - Konto usunięte - 18.02.2020

Odnośnie FB jako takiego - ja ostatnio widzę coraz mniejszą jego użyteczność.
Bo nie będę ukrywał, był czas, że był dla mnie stosunkowo użyteczny: do komunikacji przede wszystkim, ale nie tylko.
No a teraz to tak:
  • Komunikacja: niby tak, ale obserwując mogę powiedziec, że z Messengera i tak niewiele korzystam, znajomi też coraz mniej
  • Grupy tematyczne: jeden wielki bajzel, śmietnik itd. Wolę po staremu tj. fora (a specjalistyczna mają się dobrze) oraz niepokonanego Redita
  • Marketplace: niby dużo ludzi używa, a w ostatnich 3-4 miesiącach niemal nic mi tam nie poszło, na OLX i owszem

Jedyne co mnie tam jeszcze trzyma to wydarzenia, bo tu i owszem, czasami łatwiej dowiedzieć się o czymś z okolic (a choćby jakichś sportowych wydarzeniach) niż kopać opo internetach w sumie nie widząc, czego się szuka.

Taka garść przemyśleń moich.


RE: Facebook - bluszcz - 18.02.2020

(18.02.2020, 09:36)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odnośnie FB jako takiego - ja ostatnio widzę coraz mniejszą jego użyteczność.
Bo nie będę ukrywał, był czas, że był dla mnie stosunkowo użyteczny: do komunikacji przede wszystkim, ale nie tylko.
No a teraz to tak:
  • Komunikacja: niby tak, ale obserwując mogę powiedziec, że z Messengera i tak niewiele korzystam, znajomi też coraz mniej
  • Grupy tematyczne: jeden wielki bajzel, śmietnik itd. Wolę po staremu tj. fora (a specjalistyczna mają się dobrze) oraz niepokonanego Redita
  • Marketplace: niby dużo ludzi używa, a w ostatnich 3-4 miesiącach niemal nic mi tam nie poszło, na OLX i owszem

Jedyne co mnie tam jeszcze trzyma to wydarzenia, bo tu i owszem, czasami łatwiej dowiedzieć się o czymś z okolic (a choćby jakichś sportowych wydarzeniach) niż kopać opo internetach w sumie nie widząc, czego się szuka.

Taka garść przemyśleń moich.
Z czego korzystają znajomi zamiast Messengera? Moja pesymistyczna intuicja podpowiada mi, że z czegoś nie lepszego.
Co do grup tematycznych to zawsze wolałem fora, ale jednak niektóre fora o niektórych tematach świecą pustkami. W FB jest fajne to, że można wrzucić od razu filmik w poście, a na forach raczej właściciele nie udostępniają takiej opcji, bo filmy zabierają sporo MB + jest szansa, że ktoś wrzuci coś pirackiego. Na forach co najwyżej można wrzucić link do YouTube albo innego Vimeo i niektóre udostępniają wtedy możliwość wrzucenie filmu z zewnętrznego serwisu w post na zasadzie embedded, ale i tak trzeba łączyć się wtedy z zewnętrzną usługą...


RE: Facebook - Konto usunięte - 18.02.2020

(18.02.2020, 10:05)bluszcz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z czego korzystają znajomi zamiast Messengera?

Tu ciekawostka: sms i telefon. Serio.
Kilka osób używa whatsappa, ale to na palcach jednej ręki mogę policzyć. Do tego raczej nie do komunikacji jakiejś częstej, ale tylko w bardzo wąskim gronie.

Co do filmów, nie ma się co dziwić. Zwyczajne forum najczęściej na siebie nie zarabia, a wrzucanie video na jego serwery to jednak rzecz wymagająca i dużo miejsca i transferu. FB z tym problemu nie ma, ale to moloch.


RE: Facebook - M'cin - 18.02.2020

(18.02.2020, 09:36)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jedyne co mnie tam jeszcze trzyma to wydarzenia, bo tu i owszem, czasami łatwiej dowiedzieć się o czymś z okolic (a choćby jakichś sportowych wydarzeniach) niż kopać opo internetach w sumie nie widząc, czego się szuka.
Koncerty. Mam gust jaki mam, a wiele kapel nie informuje się w necie poza social media. Czasy dedykowanych stron z RSS... Ech... Tongue
(18.02.2020, 10:05)bluszcz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z czego korzystają znajomi zamiast Messengera? Moja pesymistyczna intuicja podpowiada mi, że z czegoś nie lepszego.
U mnie coraz częściej Discord. Oczywiście, jak już staną się wrednym monopolistą będą ciurlać ludzi jako i fejsbuk ciurla, ale na chwilę obecną to chyba najsprawniej działający komunikator.


RE: Facebook - bluszcz - 18.02.2020

(18.02.2020, 14:06)M\cin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(18.02.2020, 10:05)bluszcz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z czego korzystają znajomi zamiast Messengera? Moja pesymistyczna intuicja podpowiada mi, że z czegoś nie lepszego.
U mnie coraz częściej Discord. Oczywiście, jak już staną się wrednym monopolistą będą ciurlać ludzi jako i fejsbuk ciurla, ale na chwilę obecną to chyba najsprawniej działający komunikator.
Przypominam sobie awarie Discorda. Poza tym to i tak darmowy komunikator bez szyfrowania end-to-end, więc nici z prywatności, na pewno będą chcieli zmonetyzować te dane.


RE: Facebook - M'cin - 18.02.2020

Czyli powiela wady Fejsa/Messengera, ale za to jest wygodniejszy. Przypominam, ze pytałeś o alternatywę Tongue


RE: Facebook - Konto usunięte - 19.02.2020

(18.02.2020, 14:06)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Koncerty. Mam gust jaki mam, a wiele kapel nie informuje się w necie poza social media.

Żeby to dotyczyło tylko takich spraw... z tego co zauważyłem, nawet różne organy administracji publicznej potrafią robić istotne z punktu widzenia działań ankiety na FB... Takie coś to już chyba tylko do prokuratury Wink