SafeGroup
Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Backup danych (https://safegroup.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? (/thread-11213.html)

Strony: 1 2


Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - ichito - 28.10.2017

Tak bardzo się przyzwyczaiłem do Kerivera 1-Click używając go przez lata na XP, Viście i Win7...tak bardzo nie interesowałem się, co obecnie jest na rynku, że teraz obudziłem się lekko zaniepokojony, że nie bardzo wiem, co zainstalować na Win 8.1 (64-bit)? Ostatnia wersja tego programu 3.01obsługuje co prawda Win8, ale na Win8.1 nie tworzy konsoli i pokazuje błędy podczas wstępnej konfiguracji.
Może macie jakieś propozycje na program do backupu systemu, który spełniałby te wymagania:
- kopie/migawki systemu w postaci skompresowanych plików
- przechowywanie kopii na dysku lokalnym
- instalowanie konsoli (jak w Keriver) na dysku lokalnym, co daje możliwość przywracania systemu bez dodatkowych napędów
- najlepiej jeśli niekoniecznie trzeba instalować ratunkowy CD/USB...nie korzystałem z tego i nie bardzo mi się chce w to bawić  Cool
I pytanie jeszcze na koniec...czy w przypadku takich programów ma znaczenie tzw. szybki start? Wydaje mi się, że tak, bo gdzieś mi się obił taki temat przy okazji Shadow Defendera, ale nie mam pewności.


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - Quassar - 28.10.2017

Może Rollback RX ?! tylko nie wiem jak z konsolą


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - Tajny Współpracownik - 28.10.2017

(28.10.2017, 16:18)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak bardzo się przyzwyczaiłem do Kerivera 1-Click używając go przez lata na XP, Viście i Win7...tak bardzo nie interesowałem się, co obecnie jest na rynku, że teraz obudziłem się lekko zaniepokojony, że nie bardzo wiem, co zainstalować na Win 8.1 (64-bit)? Ostatnia wersja tego programu 3.01obsługuje co prawda Win8, ale na Win8.1 nie tworzy konsoli i pokazuje błędy podczas wstępnej konfiguracji.
Może macie jakieś propozycje na program do backupu systemu, który spełniałby te wymagania:
- kopie/migawki systemu w postaci skompresowanych plików
- przechowywanie kopii na dysku lokalnym
- instalowanie konsoli (jak w Keriver) na dysku lokalnym, co daje możliwość przywracania systemu bez dodatkowych napędów
- najlepiej jeśli niekoniecznie trzeba instalować ratunkowy CD/USB...nie korzystałem z tego i nie bardzo mi się chce w to bawić  Cool
I pytanie jeszcze na koniec...czy w przypadku takich programów ma znaczenie tzw. szybki start? Wydaje mi się, że tak, bo gdzieś mi się obił taki temat przy okazji Shadow Defendera, ale nie mam pewności.
Jak z Macrium stoimy Panie Kolego?


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - Krixos - 28.10.2017

Około dwóch miesięcy temu zakupiłem laptopa z W10. Od jakiegoś czasu tylko z tym systemem sprzedają, także wyboru nie było.
Ja także przyzwyczaiłem się do Keriver'a, którego używałem na W7. Na Windows 10 niestety nie działa i myślałem, że to wina partycji GPT, którą utworzyłem pod SSD, jak widać nie... I tak siedziałem z prawie te dwa miesiące bez żadnego backup'u i przypomniało mi się, że wygrałem tutaj (chyba) licencję na "AOMEI Backupper Professional". Naprawdę ciekawy program, godny polecenia, ale z tym minusem, że nie ma konsoli. Myślę, że gdyby napisał do producenta o uwzględnienie takiej opcji przy następnej wersji, mogłoby się udać, ale czy w Pro czy Standard...

Standard:
*All-in-one data protection and disaster recovery solutions for PCs and Laptops.
*Automatic, full, incremental and differential backups simplify your backup tasks.
*Real-time sync files and folders from source to target path without delay.
*Clone HDD to SSD, HDD to HDD, or SSD to SSD for disk upgrade and data migration.
*Create a WinPE or Linux bootable disc for bare metal or unbootable computer.
*Support Windows 10, Windows 8.1/8, Windows 7, Vista and XP (all editions, 32/64-bit).


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - neon - 29.10.2017

Ichito przetestuj Macrium Reflect może będzie Ci odpowiadał.


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - M'cin - 29.10.2017

Konsoli? w sensie odpalania komend z CMD? Jest w AOMEI, opisane dopiero w manualu w pdf. Na stronie 46.


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - Tajny Współpracownik - 29.10.2017

(29.10.2017, 11:17)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Konsoli? w sensie odpalania komend z CMD? Jest w AOMEI, opisane dopiero w manualu w pdf. Na stronie 46.
Nie. Keriver instaluje w MBR kod GRUB4DOS-a i do listy systemów operacyjnych dopisuje własny, ratunkowy system do przywracania obrazu.


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - M'cin - 29.10.2017

Ok dzięki za info.


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - zeno06 - 30.10.2017

Wydaje mi się, że najbardziej zbliżony będzie Rollback Rx.
W Macrium  można w opcjach programu dodać sobie pozycję do biosu (poza tym posiada fajną funkcję technologię Rapid Delta Restore, która przywraca tylko zmienione bloki danych).
W AOMEI OneKey Recovery OneKey też możesz ustawić konsolę odzyskiwania (ma możliwość utworzenia kopii systemu na osobnej lub na osobnej, utworzonej w tym celu partycji dysku, jest to zapewne partycja ukryta, niewidoczna dla systemu, a w Keriver - tylko na osobnej partycji).
Poza tym konsole odzyskiwania były/są w Sysrestore, Eassos System Restore  i Acronis True Image.
Oczywiście nie śledzę wszystkich bieżących wersji tych programów i może zdarzyć się, że w jakiejś bieżącej wersji funkcja konsoli mogła wypaść.


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - oldblues - 30.10.2017

(30.10.2017, 08:06)zeno06 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wydaje mi się, że najbardziej zbliżony będzie Rollback Rx.
W Macrium  można w opcjach programu dodać sobie pozycję do biosu (poza tym posiada fajną funkcję technologię Rapid Delta Restore, która przywraca tylko zmienione bloki danych).

RDR jest tylko w wersji płatnej. Mimo wszystko, z darmowych Macrium wydaje się najpewniejszym rozwiązaniem. Konsolkę można tam sobie ustawić.


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - neon - 30.10.2017

Moglibyście napisać czy jest sens ustawiania tej konsoli w Macrium ? Jak ustawia się taką konsolę?
pozdrawiam


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - ichito - 30.10.2017

Dzięki za sugestie...przyglądam się Macrium Reflect, z którego starszych wersji kiedyś korzystałem...nie wiem, czy potrzebuję aż tyle "wypaśnych" funkcji, bo w zasadzie interesujące dla mnie jest postawienie zapisanego stanu systemu tylko...dane mam na dysku niesystemowym.

@neon
Konsola taka jest ładowana przed uruchomieniem systemu i pozwala na wgranie jego zapisanej wcześniej wersji...to istotne bo system niesprawny, z błędami czy zainfekowany może powodować kolejne błędy i utratę kolejnych danych. To samo robi się z dysku ratunkowego, ale konsola wg mnie jest szybsza i wygodniejsza, ponadto czasem oferuje dodatkowe funkcje bez otwierania systemu.


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - oldblues - 30.10.2017

(30.10.2017, 10:17)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Moglibyście napisać czy jest sens ustawiania tej konsoli w Macrium ? Jak ustawia się taką konsolę?
pozdrawiam

[Obrazek: mGVXNCI.jpg]

Other Tasks > Add Recovery Boot Menu Option


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - neon - 30.10.2017

dzięki Ichito, to muszę się bardziej przyjrzeć tej konsoli bo zawsze robiłem uruchomienia z usb. Racja nie jest to zawsze wygodne.
dzięki OldBlues Smile


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - ichito - 30.10.2017

W zasadzie powinienem dodać, że konsola pozwala odtworzyć system w pierwszej kolejności dlatego, że system jest uszkodzony tak, że nie może się uruchomić...a tu potem dodać ewentualne powody Smile


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - oldblues - 30.10.2017

Dodałbym jeszcze o Macrium, że niedawno wprowadzona funkcja "Macrium Image Guardian Settings" działa niestety tylko w wersji płatnej, a szkoda bo chroni folder z backupem przed np. ransomware.


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - zeno06 - 30.10.2017

(30.10.2017, 11:23)oldblues napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dodałbym jeszcze o Macrium, że niedawno wprowadzona funkcja "Macrium Image Guardian Settings" działa niestety tylko w wersji płatnej, a szkoda bo chroni folder z backupem przed np. ransomware.
W Windows 10 spokojnie można sobie z tym poradzić o ile korzysta się z Windows Defendera. Wystarczy odpowiednio skonfigurować dostępną od FC Update'u funkcję Controlled Folder Access. Pozwala ona na wybranie katalogów, które będą dodatkowo chronione przed nieuprawnioną modyfikacją ich zawartości. Można określić w wyjątkach, które aplikacje będą miały dostęp do chronionego folderu. Należy przejść do Ustawienia → Aktualizacje i Zabezpieczenia → Windows Defender  → Windows Defender Security Center  →Ochrona przed wirusami i zagrożeniami → Ustawienia ochrony przed wirusami i zagrożeniami → Wybieramy katalogi, które mają być chronione.


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - ichito - 07.04.2021

Ok...wracam do tematu. Pisałem jakiś czas temu o awarii mojego laptoka z Vistą, parę miesięcy temu szlag trafił dysk w laptoku syna z Win7, którego potem używałem. Po wymianie dysku nie mogę zainstalować Kerivera Free, bo mam zablokowany dostęp do MBR. Nie wiem, o co chodzi...być może to jakieś ustawienie w nowym dysku blokuje mi utworzenie konsoli Kerivera. Macie jakieś pomysły, czy da sie to obejść?
A może jakaś alternatywa, bo nie śledzę specjalnie rozwoju tego typu aplikacji.


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - Quassar - 07.04.2021

Może masz GPT a nie mbr... nie możesz całego obrazu przywrócić razem z sektorem MBR albo pominięciem ?!


RE: Co na Windows 8.1 zamiast Keriver 1-Click? - ichito - 07.04.2021

Mogę zainstalować program i mógłbym utworzyć migawkę, ale nie mogę utworzyć konsoli, żeby migawkę przywrócić...podczas próby utworzenia środowiska rozruchowego mam ten błąd. Wydaje mi się, że to MBR...zerknij
[attachment=1562]