SafeGroup
Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Prywatność danych (https://safegroup.pl/forum-14.html)
+--- Wątek: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m (/thread-1075.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - Plati - 19.07.2009

o nie.. Nie ma czegos takiego VenomX jak prywatność w internecie. Jedynie mozna się"jakos" zabezpieczyc, ale to nie jest do konca skuteczne. Ten artykul co podales to czytalem kilka miesiecy temu w KŚ.

Nie mozna byc w internecie w pelni anonimowym, i takimi sposobami jakimi ty sie poslugujesz dalej bedziesz widoczny na wszystkich stronach www.

Jesli chcialbys by w pelni zabezpieczonym, to sa do tego specjalne programy, oprocz rzecz jasna: Antywirusa i Firewalla z HIPS:
1. Tryb prywatny w przegladarce
2. Lączenie sie przez trasowanie cebulowe (lub Freenet)
3. Wchodzenie tylko na szyfrowane strony
4. Wszystkie listy zaladowane do Peerguardiana (zwlaszcza te z Google Analitycs, wtedy ten program cie nie widzi)
5. Zmiany w configu przegladarki ktorej uzywasz (chodzi o to, że musisz sobie zmienić opis przegladarki widoczny na takich stronach jak dobrepgoramy.pl w komentarzach)

To wyglada na niezly bunkier, user jesli chce cos takiego zrobic na komputerze, to musi sie liczyc z utrata wygody korzystania z internetu.

Ja u siebie na komputerze nie mam supertajnych danych czy innych lamiajcych jakies prawa, wiec takie programy nie sa mi poitrzebne.


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - VenomX - 19.07.2009

Dlatego też napisałem , że jest ogromna różnica między wirtualnością a światem rzeczywistym...Jeśli osoba pobierze nielegalny plik muzyczny to ten wyczyn nie będzie zapisany w realu a w sieci...
Plati ja doskonale wiem , że nie masz czegoś takiego jak kompletna anonimowość, można jednak starać się o to aby choć trochę zatrzeć ślady, być bardziej anonimowym i o to mi chodzi . Chcę również przy tym korzystać z pełnej szybkości internetu dlatego też nie używam Tora czy nie działam przez Proxy .


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - zbyszek - 19.07.2009

Tak na marginesie Panowie - Jakie parametry ma skrzynka pocztowa na yahoo ? (pojemność, wielkość załącznika wysyłanego itp )


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - VenomX - 19.07.2009

A czy ktoś słyszał z was o

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

?


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - Plati - 19.07.2009

VenomX napisał(a):Dlatego też napisałem , że jest ogromna różnica między wirtualnością a światem rzeczywistym...Jeśli osoba pobierze nielegalny plik muzyczny to ten wyczyn nie będzie zapisany w realu a w sieci...
Plati ja doskonale wiem , że nie masz czegoś takiego jak kompletna anonimowość, można jednak starać się o to aby choć trochę zatrzeć ślady, być bardziej anonimowym i o to mi chodzi . Chcę również przy tym korzystać z pełnej szybkości internetu dlatego też nie używam Tora czy nie działam przez Proxy .


to jak chcesz.. ja jednak wolę jedną z tych dróg:
a) antywirus + firewall (patrz, mam Noda!)
b) bunkier jaki wczesniej napisalem

Posrednia ochrona jaos mi nie odpowiada. Albo dbać o prywatnośc, albo w ogole dać sobie spokój.


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - zord - 19.07.2009

ciekawe ilu z was ma ustawioną blokade przyjmowania cookie innych firm w przeglądarkach ?


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - Plati - 19.07.2009

VenomX napisał(a):A czy ktoś słyszał z was o

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

?


linki do stron wspierajacych piracywo nam podajesz? Tongue


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - VenomX - 19.07.2009

Tak jak już pisałem , chcę również mieć dobrą wydajność internetu, jeśli masz ochotę korzystać z wymienionych przez ciebie usług korzystaj mnie to nie odpowiada gdyż znacznie mi to spowolni sieć, poza tym nie myśl sobie , że stworzyłeś bunkier...


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - Plati - 19.07.2009

jasne że nie stworzylem napisalem tylko po krótce podstawowe zabezpieczenia (wlasciwie to juz wchodzimy na droge hakerską).
dla mnie tez takie rozwiazanie jest niepotrzebne, poczte na Gmailu też mam i mi nie przeszkadza. Jesli az tak bardzo zalezaloby mi na pywatnosci to nie moglbym korzystać z wszystkich uslug google, w tym Youtube itd itp.


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - Konto usunięte - 19.07.2009

Tracenie wygody i blokowanie sobie możliwości w imię ochrony "prywatności" to moim zdaniem bezsens.
BTW, wątek cholernie inspirujący, postanowiłem więc nieco skrobnąć na ten temat na devBlogu, wypada więc podziękować autorowi za jego założenie Smile


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - adam_993 - 19.07.2009

Plati napisał(a):5. Zmiany w configu przegladarki ktorej uzywasz (chodzi o to, że musisz sobie zmienić opis przegladarki widoczny na takich stronach jak dobrepgoramy.pl w komentarzach)

To wyglada na niezly bunkier, user jesli chce cos takiego zrobic na komputerze, to musi sie liczyc z utrata wygody korzystania z internetu.


Konqeror w łatwy sposób umożliwia zmianę UserAgenta. Dlatego prosiłem o włączenie UA na forum.


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - zord - 19.07.2009

W operze tez da się zmienić na jeden z zdefiniowanych identyfikatorów w firefoxie można wpisać dowolny text w ie też :p


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - ichito - 20.07.2009

A tu takie coś znalazłem...zainstalowałem, ale ciekawy jestem, jak to działa w praktyce.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - krzysiekx - 22.11.2009

Mam pytanie: czy jest możliwe zabezpieczenie przeglądarki Opera 10 przed inwigilacją Google?Jeśli jak to jakimi sposobami?Na podanej stronie są tylko sposoby do Firefoxa.


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - zord - 22.11.2009

w operze ustawiasz przyjmowanie ciasteczek na tylko z odwiedzanej witryny

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


w pliku hosts wpisujesz

127.0.0.1 pagead2.googlesyndication.com
127.0.0.1 googleads.g.doubleclick.net
127.0.0.1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

127.0.0.1 clients1.google.pl
127.0.0.1 clients1.google.com


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - krzysiekx - 22.11.2009

A gdzie znajduje się plik hosts?


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - zord - 22.11.2009

c:\Windows\System32\drivers\etc\hosts i otwierasz go notatmikiem


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - Creer - 22.11.2009

Dobra praktyka jest rowniez zaznaczenie opcji: usuwaj nowe ciasteczka podczas zamykania Opery.
Jedyna niedogodnosc - bedziesz musial za kazdym razem gdy uruchomisz przegladarke i wejdziesz na dana witryne - wpisywac login i haslo w celu zalogowania sie np na forum.... no ale od czego sa menadzery hasel...


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - qrczak - 22.11.2009

Cytat: ciekawe ilu z was ma ustawioną blokade przyjmowania cookie innych firm w przeglądarkach ?

Jak w Firefoksie je (innych firm) zablokować?

Można wpisywać tworząc listę stron którym zezwalamy na ciasteczka a pozostałym zabronić. Opcja automatycznego blokowania ciastek innych niż z przeglądanej strony była by wygodniejsza ale nie ma jej w ustawieniach, może jest w rejestrze Firefoksa?


Re: Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m - zord - 22.11.2009

a tak Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]