SafeGroup
Linuks - główny temat. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Linux (https://safegroup.pl/forum-17.html)
+--- Wątek: Linuks - główny temat. (/thread-1041.html)



Re: Linuks - główny temat. - VenomX - 24.04.2011

W moim przypadku:

Firefox ( podrasowany pod wydajność jak i prywatność )
- VLC
- Audacious
- K3B
- Brasero
- Sound Juicer
- Open Office
- Gnome Subtitles
- Gnome-screenshot

Wiele innych...

EDIT

Są jakieś różnice w wydajności między x86 a x64 Ubuntu ?


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 24.04.2011

Pewnie są, ale niewielkie.


Re: Linuks - główny temat. - buri - 24.04.2011

Eugeniusz napisał(a):Pewnie są, ale niewielkie.

Ja od razu uderzyłem w x64, ale na początek nie polecam bo więcej kłopotów czasami jest, choć ja tam radzęsobie z nimi dobrze.
Aplikacje?
- Opera / Midori
- DeadBeef / VLC
- gthumb / gimp
- pidgin / xchat
- LO / gedit / nano
- Filezilla / Dropbox
- keepassx
- rtorrent
zresztą czasami zmieniam jak mi się coś nie spodoba.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 24.04.2011

Z tego co słyszałem to najwięcej problemów jest z Flashem.


Re: Linuks - główny temat. - buri - 24.04.2011

Eee korzystam z jednej wtyczki i działa dobrze, czasami coś potrafi za szwankować, ale odśwież bądź reset przeglądarki wystarcza spokojnie - rzadko mi się zdarza, jakieś gierki tylko.


Re: Linuks - główny temat. - mateusxzz - 24.04.2011

Niestety jak na razie brak pełnego wsparcia silverlight dla vod.onet.pl nie pozwala mi oglądać tam niektórych programów.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 24.04.2011

shinjiru napisał(a):aha no i co z tymi wirusami na winde z poziomu linuxa? Znaczy... ponoć istnieje ryzyko infekcji windy podczas korzystania z linuxa? jak się przed tym zabezpieczyć poza anty wirusem na linuxie?

Jeśli w Wine uruchomisz wirusa, to prawdopodobnie jedynie katalogi Wine zostaną zaśmiecone plikami infekcji. Wtedy można przeskanować katalog .Wine Avastem for Linux czy Clam av.

Hmm ciekawe jak zachowałby się SELinux w obecności TDSS''a albo Stuxneta.


Re: Linuks - główny temat. - raider21 - 24.04.2011

dla mnie najlepszy odtwarzacz do muzyki to MOC - music on console

program do nagrywania k3b a do filmów vlc


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 25.04.2011

Zainstalowałem openSUSE 11.4 z DVD z GNOME 2.32.
Zaktualizuję do GNOME 3, bo na zrzutach wygląda bardzo ładnie i elegancko.


Re: Linuks - główny temat. - VenomX - 25.04.2011

Jakie wrażenia ?


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 25.04.2011

Jak na razie całkiem, całkiem. Trochę czcionki się rozsypały, ale mogę mu wybaczyć. Aktualizuje się. Jak GNOME 3 niewypali przeskoczę na KDE.

Ładnie zrobili GNOME, efekty Compiza na start (podgląd okien, kostka, efekty minimalizacji).


Re: Linuks - główny temat. - VenomX - 25.04.2011

Cytat: efekty minimalizacji

Co do efektów ? Nie znoszę żadnych efektów minimalizacjiTongue Preferuję zwykłe, szybkie zamknięcie ( minimalizacje ) okna .


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 25.04.2011

GNOME 3 - dziękuję... pełne GNOME 3 się nie uruchamia, za słaba karta. A Compiz śmiga bardzo szybko i sprawnie. Instaluję wersję z KDE.
Jak KDE będzie za wolne, biorę Xfce lub GNOME 2.x


Re: Linuks - główny temat. - VenomX - 25.04.2011

Można było się tego spodziewać...Każde nowsze środowisko graficzne/wisualne niesie za sobą większe zapotrzebowanie na pamięć .
Na pewno przetestuje GNOME 3...

EDIT

Ubuntu 11 będzie wraz z Gnome 3 ?


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 25.04.2011

Mój 11.04 beta 2 ma Gnome 2.32.1


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 25.04.2011

Ubuntu 11.04 nie będzie miało GNOME 3.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 25.04.2011

"Jak wiemy najnowsza wersja systemu Ubuntu znajduje się już w sumie w końcowej fazie testów już tylko Beta1, RC i 28 kwietnia będzie można się cieszyć z finalnej wersji. Ale nie o tym dzisiaj.
Wiele było szumu i hałasu o środowisku graficznym w tejże edycji. Ostatecznie po tym jak po raz kolejny przekładane były daty premiery Gnome 3 Canonical zdecydował się wejść w projekt Unity, czy to dobry krok czas pokaże. A dla tym co mimo wszystko chcieli by mieć na swoim pokładzie Gnome3 pokaże jak łatwo bez zbednego bawienia sie w kompilacje zainstalować najnowsze Gnome.
Wpisujemy w Terminalu:

sudo add-apt-repository ppa:gnome3-team/gnome3
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install gnome-shell gnome-control-center gnome-settings-daemon gnome-screensaver
Ostrzegam nie jest to jeszcze finalna wersja lecz testowałam ją i jest zdecydowanie stabilna lecz na wszelki wypadek podam jak przywrócić stan macierzysty
sudo apt-get install ppa-purge
sudo ppa-purge ppa:gnome3-team/gnome3


i w razie konieczności wciskamy Y zamiast wskazywane T.
W sumie w owy sposób możemy usunąć każde oprogramowanie zainstalowane z dowolnego repozytorium (Wyczyścić śmieci)"

Można zainstalować Gnome 3 w Ubuntu 11.04 , właśnie to zaraz spróbuję zrobić.


Re: Linuks - główny temat. - Konto usunięte - 25.04.2011

U mnie po instalacji (acz robiłem to z Ubuntu Tweak) niestety rozsypało się Gnome, przełączenie na classic nie pomagało :/
Jak wyjdzie stabilne Ubuntu to wypróbuję, acz chyba będę się skłaniał ku nowemu Mintowi, również z nowym Gnome "w standardzie". Ciekawe kiedy pojawi się jakaś beta.


Re: Linuks - główny temat. - VenomX - 25.04.2011

Eugeniusz napisał(a):GNOME 3 - dziękuję... pełne GNOME 3 się nie uruchamia, za słaba karta. A Compiz śmiga bardzo szybko i sprawnie. Instaluję wersję z KDE.
Jak KDE będzie za wolne, biorę Xfce lub GNOME 2.x

OpenSuse GNOME 3 - Ściągnąłem wypaliłem,uruchomiłem. Jak dla mnie bez rewelacji. Standardowa czcionka mało czytelna, okna mało ciekawe, ikony w menu-programy wyświetlają się błędnie - bugGnome 3 ? Nie znalazłem ustawień dotyczących zmian czcionki jak i samych parametrówwizualnych ,czyżby źle szukałem ? Ogólnie słabo .


Re: Linuks - główny temat. - raider21 - 25.04.2011

gnome tweak tool potrzebny do zmiany wyglądu i czcionek