SafeGroup
Linuks - główny temat. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Linux (https://safegroup.pl/forum-17.html)
+--- Wątek: Linuks - główny temat. (/thread-1041.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


RE: Linuks - główny temat. - heros1303 - 10.05.2015

Wie ktoś kiedy będzie można obadać tą nową plasme na Debianie 8?


RE: Linuks - główny temat. - nmarx - 11.05.2015

W domyślnych repozytoriach to pewnie nigdy ;] Niby można poprzez repo siduction ale z tego co czytałem działa średniawo.
Debian nie jest dystrybucją dla nowinek. Jak tak bardzo Ci zależy na Plasmie 5 to zainstaluj Kubuntu - pomimo drobnych bugów działa ok.

Moim zdaniem i tak jest jeszcze zbyt wcześnie na używanie plasmy 5.


RE: Linuks - główny temat. - heros1303 - 13.05.2015

Hmm.. spoko aż tak nie zbyt. Chociaż nie powiem ze z screenów całkiem fajnie się zapowiada.


RE: Linuks - główny temat. - zord - 28.06.2015

Heh chciałem sobie zainstalować Debiana i z usb nie idzie, instalator nie znajduje napędu CD...


RE: Linuks - główny temat. - Konto usunięte - 28.06.2015

Jak go na USB wrzucałeś?
Najlepiej zrobić to np. rufusem.


RE: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 28.06.2015

Tudzież dd.


RE: Linuks - główny temat. - preter - 29.06.2015

Unetbootin też będzie dobry do "wypalenia" obrazu iso na dysku USB


RE: Linuks - główny temat. - nikita - 29.06.2015

A nową Fedorą się już ktoś bawił? Zmiany nie są chyba jakieś bardzo wyraźne (w sensie widoczne)... Jakbym miał więcej czasu i jakiś testowy SSD pod ręką, to bardzo chętnie bym sobie ją sprawdził.


RE: Linuks - główny temat. - zord - 29.06.2015

Mam na penie Easy2Boot, odpala wszystko obrazy iso Windowsów i Linuxów, tylko Debian na tym nie idzie. Wolał bym nie zmieniać na nic innego bo mam tam też obrazy z płyt narzędziowych, i potem nie miał bym jak przywrócić z powrotem Windowsa.


RE: Linuks - główny temat. - heros1303 - 05.07.2015

Co prawda do końca nie wiem co to SElinux (jakieś restrykcje) ale czy ktoś wie o tym --> np tu -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 05.07.2015

SELinux rządzi na Fedorze Grin i jeśli chcesz korzystać z SELinuksa to właśnie najlepiej na fedorze.


RE: Linuks - główny temat. - heros1303 - 06.07.2015

Nie o to mi chodziło. Grin


RE: Linuks - główny temat. - heros1303 - 25.08.2015

Wszyscy sporo o Win10 a w Debian Testing zawitała nowa Plazma. (niestety obecnie problemy)

Swoją drogą mam taki problem o ile w Google Chrome, w roszerszeniach nie mam nic (mogę usunąć) że nic nie ma tak w Chromium mam na stałe trzy rzeczy i nie są te od google docs itp tylko Chromium PDF Viewer , Bookmark Manager i CryptotokenExtensions (to mnie zastanawia) ale poza tym mam te roszerszenia na stałe nie mogę ich usunąć . A dalej pod nimi piszę, że nie pochodzą z spoza google store web. Jedynie co mogę zmieniać to czy zezwalać w tryb incognito.

Próbowałem reinstalować, kasować configi chromium i nic


RE: Linuks - główny temat. - koxfx - 28.08.2015

heros1303 zainstaluj Firefox lub Opere.


RE: Linuks - główny temat. - heros1303 - 29.08.2015

Chyba się nie zrozumieliśmy.

Chrome i chromium mi działa. Tylko zastanawia mnie to, że w chromium w roszerszeniach mam trzy powyższe rzeczy? Zwłaszcza to Cryptotoken Extension (to mnie najbardziej zastanawia bo crypt Grin? Oraz to , że nie mogę tego usunąć (trzy rzeczy)?


RE: Linuks - główny temat. - koxfx - 09.09.2015

Przeglądarka dla użytkownika a nie użytkownik dla kasy(reklam).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Linuks - główny temat. - M'cin - 30.09.2015

Pytanie mam, ale już nic nie działa... pewnie wyjdę na imbecyla kodu, ale co tam Tongue Oczywiście doświadczenia w linux/unix czy bashu brak.

Na htg pojawił się fajny artykulik. Postanowiłem się pobawić.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zainstalowałem najnowszy Cygwin i odpaliłem. Do edycji kodu Notepad++, bo mam i po co coś jeszcze instalować. Pierwszy zgrzyt, odpalić z Cygwina pliq tekstowy przez notepad++, który nie jest w ścieżce systemowej. run "adresdoexeka" odpala program, sam adres ma spację w ścieżce. Metod notepad ~/ścieżka pliku działa, ale chce notepad ++. Dobra, ale to detal.

Drugi problem inny. Jest ten skrypt, i jakiś pusty plik txt do przekopiowania ze zmiana nazwy. Skrypt (3 linijki można już nazwać skryptem? Tongue) wyglda tak:

Kod:
#!/bin/bash
date_formatted=$(date +%m_%d_%y-%H.%M.%S)
cp –iv $1 $2.$date_formatted

uruchamiam kod i kiepski efekt:
Kod:
$ ~/bin/datecp ~/bin/new.txt ~/bin/newer.txt
cp: cel „/home/WIN/bin/newer.txt.09_30_15-21.29.19\r” nie jest katalogiem

Próbowałem rożnych wariantów inny edytor tekstu, inne kodowanie znaków, różne nazwy plików/katalogów, wskazywanie ścieżek po windosowemu \\ i po linuksowemu / - zawsze dodaje to \r... aha nie, zrobielm z tego jednolinijkowec, 10 sekund i działa:

Kod:
$ cp -iv d:\\bash\\datecp ~/bin/datecp$(date +%m_%d_%y-%H.%M.%S)
„d:\\bash\\datecp” -> „/home/WIN/bin/datecp09_30_15-21.05.47”

I o ile pierwsze to nawet mnie nie przejęło, to to drugie... hmmm... jakaś naleciałość przez pracę na nie-natywnym systemie czy mój błąd... nie wróży mi kariery kodera problem na tym etapie Tongue


PS sorki jak zły dział... niby robię na WinXP, ale jednak shell Tongue


RE: Linuks - główny temat. - nikita - 05.11.2015

Korzystał albo korzysta ktoś z Was z onedrive-d? Chciałem sobie przetestować Fedorę 23, ale jeśli miałbym zostawić ja na dłużej, to OneDrive jest mi niezbędny.


RE: Linuks - główny temat. - neon - 05.11.2015

(05.11.2015, 10:35)nikita napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Korzystał albo korzysta ktoś z Was z onedrive-d? Chciałem sobie przetestować Fedorę 23, ale jeśli miałbym zostawić ja na dłużej, to OneDrive jest mi niezbędny.

Jaki distro najlepsze do vmware player 12?
Jakieś konkretne przetestowane propozycje :Smile

pozdrawiam


RE: Linuks - główny temat. - nikita - 05.11.2015

neon, czemu mnie cytujesz, skoro mi nie odpowiadasz? Smile

(05.11.2015, 16:45)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jaki distro najlepsze do vmware player 12?

A spróbuj sobie z nową Fedorą. Sądzę, że warto.