SafeGroup
Linuks - główny temat. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Linux (https://safegroup.pl/forum-17.html)
+--- Wątek: Linuks - główny temat. (/thread-1041.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 26.07.2014

Jak chcecie pisać o BSD to stwórzcie sobie nowy temat Suspicious


Re: Linuks - główny temat. - JarekMk - 27.07.2014

Gienek - jak się sprawuje Linux?


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 27.07.2014

Bardzo dobrze Craze


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 30.07.2014

Zainstalowałem miętówkę z MATE Smile


Re: Linuks - główny temat. - heros1303 - 13.08.2014

Próbował ktoś Elementary OS?


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 13.08.2014

Z elementary OS jest taka lipa, że skończyło się wsparcie dla bazowego Ubuntu 13.04, więc nie działają repozytoria, albo przynajmniej nie ma już aktualizacji bezpieczeństwa.

Napisane z Fedory, LOL Grin


Re: Linuks - główny temat. - heros1303 - 13.08.2014

No to rzeczywiście lipa. Ponoć w sumie ten elementary OS to beta. No nic trza czegoś innego.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 13.08.2014

Jedyny plus Elementary to wygląd, jest perfekcyjny - tak przynajmniej wynika z zrzutów ekranowych.

Inną piękną dystrybucją jest na przykład ROSA lub openMandriva, która jest forkiem ROSY, o ile dobrze myślę.

Wróciłem do Fedory. Pójdę na studia, prowadzący zapyta się z jakiej dystrybucji korzystam i co mam powiedzieć? Że z pryszczatego Ubuntu? RED HAT ROCKS!


Re: Linuks - główny temat. - Konto usunięte - 13.08.2014

Ale przecież zaraz wychodzi nowa wersja elementary bazująca na Ubuntu LTS. Wsparcie będzie na kilka lat.

Wysłane z telefonu


Re: Linuks - główny temat. - sopel69 - 14.08.2014

Cóż, ja na lapku korzystam z elementary od 6 miesięcy.


Re: Linuks - główny temat. - heros1303 - 15.08.2014

Ten Peppermint OS jest lekki i aż tak dobry, że ich serwery są tak obciążone? Czy po prostu mają słabe serwery? Zamiast isć porządnie ok 1,2mb czy tam 700kb/s idzie ok 100kb/s :/ O każdej porze.


Re: Linuks - główny temat. - preter - 19.09.2014

Właśnie testuję manjaro. Dystrybucja świetna, polskie znaki już działają - zmiana ustawień klawiatury w ustawieniach KDE. Dziwi mnie, że nie zostało to automatycznie ustawione.
Jak zgłębię system w większym stopniu, to napiszę jakąś mini recenzję.


Re: Linuks - główny temat. - preter - 28.09.2014

Miała być mini-recenzja manjaro linux, ale z uwagi na fakt, że nie jestem zbyt dobry w te klocki, po prostu wypiszę wady i zalety.

Manjaro - Arch Linux dla leniwych. Tak można krótko scharakteryzować tę dystrybucję linuksa. Instalując ją na swoim laptopie liczyłem na szybki, dobrze skonfigurowany system operacyjny.

Wady:
- problem z polskimi znakami - w ustawieniach KDE była zainstalowana tylko klawiatura US, mimo wybrania w instalatorze polskiej lokalizacji; nie wiem czy tak jest we wszystkich edycjach Manjaro
- przeładowanie aplikacjami - zdecydowanie za dużo tego
- mimo dużej ilości aplikacji - brak sensownej przeglądarki internetowej (Firefox, Chromium, Midori) - rekonq słabo się spisuje
- średnio udany motyw okien
- za to motyw plasmy mi się podoba

Zalety:
- szybkość systemu
- kreator pierwszego uruchomienia po instalacji - dobry krok, ale wymaga dalszego rozwoju
- łatwy wybór wersji kernela i sterownika graficznego oraz ich instalacja
- oparty o Arch Linux

Przyjemnie korzysta się z Manjaro mimo kilku wad. Jeśli ktoś lubi Archa ale nie lubi go konfigurować, to powinien się Manjaro zainteresować Smile

PS. Obecnie korzystam z Minta 17 z KDE. Chciałem zobaczyć jak dużo dają skrypty APM oraz kernele przygotowywane przez netext73 (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

). I... samo korzystanie z dodatkowych wpisów w GRUB i skrypty APM pozwalają wydłużyć pracę na baterii laptopa o 2 godziny !!! Jestem ciekaw efektów skorzystania z kernela. Jak podziałam na nim, to podzielę się wrażeniami.


Re: Linuks - główny temat. - heros1303 - 23.10.2014

Ktoś korzysta z głównego Ubuntu? Jak to tam z nią jest? W sensie czy prywatność jest czy jest nie pewna. Wiem że są stronki naprawiające, ale mi chodzi czy ktoś korzysta z tego na co dzień? Czy te zmiany o których się słyszy m.in zmiana grafiki na ich jakiś tam (nie xorg) itp ?

Zastanawiam się czy te Unity można robnąć w każdej dystrybucji? OpenSuse itp?


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 23.10.2014

heros1303 napisał(a):Zastanawiam się czy te Unity można robnąć w każdej dystrybucji? OpenSuse itp?
Nie.


Re: Linuks - główny temat. - Wokulski - 23.10.2014

Unity działa tylko na Ubuntu i Archlinux''ie.


Re: Linuks - główny temat. - heros1303 - 27.10.2014

A widziałem w repo ~ubu pochodnych tj min, ale coś nie działały,

A co tam odnośnie ubuntu? Jak tam sprawa z nim jest? Można korzystać normalnie czy są jakieś kontrowersyjne rzeczy w nim? (prywatność itp)


Re: Linuks - główny temat. - Konto usunięte - 27.10.2014

Można śmiało używać. Co prawda dash z podstawowego Ubuntu (z Unity) jest zintegrowany z Amazonem, ale można to łatwo wyłaczyć.
Wystarczy zainstalować pakiet unity-tweak-tool i pobawić się w nim ustawieniami, bardzo przyjemny konfigurator środowiska.


Re: Linuks - główny temat. - politan - 01.11.2014

heros1303 napisał(a):W sensie czy prywatność jest czy jest nie pewna
Polecam lekturę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeśli chodzio o prywatność to system nie ma wiele do gadania. Pozbiera dane takie jak w wyżej podanym poście. Głównie raczej jesteś narażony na zagrożenia webowe, ale wiadomo - chesz mieć prywatność, nie korzystaj z internetu.


Re: Linuks - główny temat. - tommyklab - 02.11.2014

Spokojnie, można śmiało używać.