SafeGroup
Linuks - główny temat. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Linux (https://safegroup.pl/forum-17.html)
+--- Wątek: Linuks - główny temat. (/thread-1041.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


Re: Linuks - główny temat. - tommyklab - 25.07.2012

9250 to kastrat z wszystkiego co mozliwe z serii 9xxxx


Re: Linuks - główny temat. - McAlex - 26.07.2012

Jak mam znależć sterowniki do Epsona SXW235,( bo te ze strony mnie się pobrać nie chcą)?


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 26.07.2012

Sterownik

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

powinien wystarczyć (po prostu podłącz drukarkę, system powinien wykryć urządzenie)


Re: Linuks - główny temat. - McAlex - 26.07.2012

Nie działa .


Re: Linuks - główny temat. - McAlex - 30.07.2012

Są jeszcze może jakieś inne sterowniki do Chromium oprócz tych do pobrania z aplikacji "Centrum oprogramowania Lubuntu"? Mam niby FlashPlayera, ale non stop są awarie Youtuba. I nie działa.


Re: Linuks - główny temat. - Ratatui - 30.07.2012

Może spróbujesz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Linuks - główny temat. - buri - 30.07.2012

alex1155 napisał(a):Są jeszcze może jakieś inne sterowniki do Chromium oprócz tych do pobrania z aplikacji "Centrum oprogramowania Lubuntu"? Mam niby FlashPlayera, ale non stop są awarie Youtuba. I nie działa.

Dziwne, mi właśnie flash dobrze działa tylko pod Chromium. Jaką wersję flash posiadasz? - możesz sprawdzić w Chromium albo w konsoli dać "flash-player-properties".


Re: Linuks - główny temat. - buri - 02.08.2012

Skoro nasze forum jest o bezpieczeństwie to proszę bardzo dziura w sterach nvidii:
Cytat: Dave Airlie, deweloper jądra i X.Org upublicznił program, który potrafi wykorzystać lukę w sterownikach nVidia Linux Display Driver i uzyskać prawa administratora na danym systemie. Cała sprawa zaczęła się miesiąc wcześniej, kiedy owa podatność została odkryta i natychmiast zgłoszona do nVidia. Niestety, ale firma sprawę miała głęboko w poważaniu, zatem autor upublicznił kod, który potrafi ją wykorzystać.

Całość opiera się program, który wykorzystuje urządzenie /dev/nvidia0, do przesunięcia okna VGA, dopóki ono nie osiągnie regionu pamięci jądra w fizycznym RAMie. Następnie manipulując odpowiednio kodem, uzyskuje prawa roota dla zwykłego użytkownika.

źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

test z wykorzystania:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Szkoda, że napisali jak się przed tym zabezpieczyć, ale i tak pewnie trza coś odpalić pobranego z neta i tutaj już najbardziej zawodzi czynnik ludzki.


Re: Linuks - główny temat. - McAlex - 18.08.2012

Ostrzegam, że Dr.Web for Linux , którego zainstalowałem do testów podnosi zużycie procka do stu procentGrin


Re: Linuks - główny temat. - JarekMk - 19.08.2012

@Alex - jaki jest sens włączania skanera rezydentnego na końcówkach Linuksowych? Jedynie na żądanie.
Rezydetnie tylko na bramie / serwerze Smile

Nie zmienia faktu, że warto puścić maila do producenta Smile


Re: Linuks - główny temat. - SteFaN - 21.08.2012

Poszukuje nowej dystrybucji linuxa. Miałem ubuntu(gnome) na lapku pracował bardzo ładnie, a na słabszym pc''cie troszke mniej. Mimo tego byłem zadowolony. Tak więc poszukuje dystrybucji, środowiska które przedewszystkim byłoby lekkie dla systemu (porównywalne w jakimś stopniu z Windowsem eXPerience), konfigurowalne, nie koniecznie dla początkujących, może jakiś menadżer okien ?. Jeśli chodzi o linuxa to napewno macie większa wiedze w temacie. Acha najważniejsze linux na intela x86. Dzięki za pomocWink


Re: Linuks - główny temat. - McAlex - 21.08.2012

Jarek, w celu skanu paczekSmile Doktor ma identyczną detekcję na wszystkich systemach.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 21.08.2012

SteFaN napisał(a):Poszukuje nowej dystrybucji linuxa. Miałem ubuntu(gnome) na lapku pracował bardzo ładnie, a na słabszym pc''cie troszke mniej. Mimo tego byłem zadowolony. Tak więc poszukuje dystrybucji, środowiska które przedewszystkim byłoby lekkie dla systemu (porównywalne w jakimś stopniu z Windowsem eXPerience), konfigurowalne, nie koniecznie dla początkujących, może jakiś menadżer okien ?. Jeśli chodzi o linuxa to napewno macie większa wiedze w temacie. Acha najważniejsze linux na intela x86. Dzięki za pomocWink

Lubuntu, Xubuntu, PCLOS z LXDE. Podaj dokładniejszą konfigurację komputera.


Re: Linuks - główny temat. - buri - 21.08.2012

SteFaN napisał(a):Poszukuje nowej dystrybucji linuxa. Miałem ubuntu(gnome) na lapku pracował bardzo ładnie, a na słabszym pc''cie troszke mniej. Mimo tego byłem zadowolony. Tak więc poszukuje dystrybucji, środowiska które przedewszystkim byłoby lekkie dla systemu (porównywalne w jakimś stopniu z Windowsem eXPerience), konfigurowalne, nie koniecznie dla początkujących, może jakiś menadżer okien ?. Jeśli chodzi o linuxa to napewno macie większa wiedze w temacie. Acha najważniejsze linux na intela x86. Dzięki za pomocWink

Może coś z Archa - Archbang, BridgeArch (tutaj możesz zapodać Openbox, Fluxbox, Xfce), Xubuntu, Lubuntu (choć testowałem ostatnio i kobyła jak dla mnie), PCLOS jak wspomniałe @Eugeniusz, coś opartego na Debianie z lekkim środowiskiem - ja mam Crunchbang (można już próbować nowszą wersję Waldorf), inne kombinacje (pełno tego).
Linux Mint Debian Xfce lub Mate nie są aż tak ciężkie.


Re: Linuks - główny temat. - SteFaN - 21.08.2012

PIV 2.4 2x512 mb ram Geil, radek 9550 system ma być przedewszystkim szybki a służyć do przeglądania www, email, allegro, multimedia(filmy,mp3). System po moich skromnych testach trafi prawdopodobnie na laptop starszej siostry tak więc doradźcie jak najlepiej Tongue Z góry dzięki.

Ps. Laptop oczywiście będzie o kilka epok mocniejszy. Chodzi przedewszystkim o szybkość czyli system na stary i na nowy komputer.


Re: Linuks - główny temat. - McAlex - 24.08.2012

RAm 1 Gb ,
Ati Radeon 9550
Intel Pentium 4 3,0 GHz
Mam teraz Lubuntu, ale liczba ciągłych błędów i niedziałających programów tak mnie dobija....
Jest jeszcze coś lekkiego ( najlepiej lżejszego) niż to wydanie?


Re: Linuks - główny temat. - preter - 24.08.2012

Za kilka tygodni powinien wyjść nowy PCLinuxOS z Lxde, który jest zdecydowanie szybszy niż Lubuntu. Do tego czasu spróbuj na przykład Fedorę z Lxde/Xfce bądź OpenSuse z Xfce.


Re: Linuks - główny temat. - McAlex - 24.08.2012

Są one dostępne w jezyku polskim? Wink


Re: Linuks - główny temat. - preter - 24.08.2012

Instalując OpenSuse z płyty DVD system chyba automatycznie instaluje polonizację. Natomiast Fedorę chyba trzeba spolszczyć po instalacji przez menedżer pakietów.
Piszę chyba, bo zwyczajnie nie pamiętam. Od dłuższego czasu nie testowałem żadnego z tych systemów.
Może ktoś lepiej się orientuje w temacie polonizacji tych dystrybucji, to się wypowie.


Re: Linuks - główny temat. - ktośtam - 24.08.2012

Co do openSUSE, to się zgadza - instaluje się w jęz. polskim, ale tylko podczas instalacji z DVD.