SafeGroup
Linuks - główny temat. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Linux (https://safegroup.pl/forum-17.html)
+--- Wątek: Linuks - główny temat. (/thread-1041.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


Re: Linuks - główny temat. - JarekMk - 31.05.2012

@buri - jakie dokładnie błędy?


Dodano: 31 maja 2012, 9:58

@buri - jakie dokładnie błędy?


Re: Linuks - główny temat. - buri - 31.05.2012

Znany jest problem na forum z gnome-keyring dla niektórych programów (wywala komunikat o błędzie, ale program działa - u mnie nie da się odpalić przez menu, trzeba z konsoli). Pulseaudio wyleciało u mnie bardzo szybko, gdyż jest to dla mnie jeden wielki problem, później trochę ustawień by alsa dobrze działała. Czcionki ustawione na wysoką ostrość! - bolą mnie strasznie oczy od tego, ale teraz w "User Interface Settings" można spokojnie przestawić bez bawienia się w plikach - szkoda, że po fakcie to odkryłem. Network-manager (kolejny program nieporozumienie) który na moim sprzęcie nie ma racji bytu - zrywa połączenie przy dużym obciążeniu łącza -> WiCD i po problemie. Coś mi nie pasuje montowanie dysków, nie działa to tak płynnie i szybko jak pod Stalter.

Testuje teraz SpaceFM zamiast Thunara i powiem, że szybko oraz bardzo fajnie można sobie go ustawić (ba opcja "custom mode" mówi wszystko). Tutaj montowanie dysków jest trochę inaczej rozwiązane więc jeszcze nie mam jak się wypowiedzieć.

Całość to Debian Testing więc jest ciekawie i nie narzekam. Dużo usług można wyłączyć na starcie jak się z nich nie korzysta. Nowy compositor o dziwo jakoś działa lepiej niż dwa starsze, jednak ja jeszcze z tego nie korzystałem pełną gębą. Ciągle też występuje u mnie lekkie przycinanie (w Stalter też to miałem) okien, programów - wydaje mi się, że to wina sterowników albo karty graficznej. Chodzi chyba o skok taktowania, ale jak ktoś używa większości okien z maksymalizowanych to nie ma problemu.

Powiedzmy sobie tak, to są pierdoły, które mi przeszkadzają, ale większość da się szybko załatwić Wink


Re: Linuks - główny temat. - buri - 03.06.2012

Kolejne dni zabawy przyniosły trochę zmian, ale wszystko na lepsze. System nabrał stabilności oraz wreszcie działa tak jak chcę.

Dokonałem trochę zmian w programach oraz ustawieniach:
- konsolę Terminator zastąpiłem urxvt i powiem tego szukałem, lekko, szybko oraz wygodnie (ostrzegam jednak, że bez przeczytania poradnika o konfiguracji jest okropna i odstrasza);
- ogarnąłem trochę konfigurację tint2 oraz ustawiłem wygląd pod siebie;
- musiałem przywrócić kopię raz, dlatego odradzam pełną aktualizację do testing (trochę za dużo ustawień zgubił), więc te parę pakietów z waldorf jednak musi pozostać. Jednak jak ktoś ogarnia dobrze system to z łatwością sobie poradzi, ja nie miałem tyle czasu,choć większość się udała;
- problem z gnome-keyring dalej nie rozwiązany i czasami jakieś smutne ostrzeżenia daje (widać tylko jak program odpalany z konsoli);
- Chromium to jednak twór nie dla mnie, więc jako alternatywę dla Opery mam Midori. W nowszej wersji wreszcie działa jakoś normalniej oraz działają mi mecze online, choć wtedy strasznie zwalnia komp (nie istotne jak dla mnie, ważne, że można oglądać!).

Teraz system to istna rakieta i nawet przeniosłem pisanie pracy magisterskiej pod Linuksa! Jak się skopie formatowanie to będę się tym martwił na koniec, choć w .doc tylko ja będę widział pracę, więc mała strataLol

Korci mnie instalacja Win8 aby porównać sobie na moim sprzęcie wydajność obu systemów, jednak nie mam tyle miejsca jak wygospodarować. Pod Linuksem nie mam menu start na pasku, ale nie wyobrażam sobie nie mieć go pod prawym przyciskiem myszki Lol


Re: Linuks - główny temat. - raider21 - 03.06.2012

Buri a masz dodane do autostartu openbox w pliku autostart.sh gnome-keyring:

Kod:
gnome-keyring-daemon --start -c pkcs11 &



Re: Linuks - główny temat. - buri - 03.06.2012

raider21 napisał(a):Buri a masz dodane do autostartu openbox w pliku autostart.sh gnome-keyring:

Kod:
gnome-keyring-daemon --start -c pkcs11 &


Standardowo dodane są wszystkie keye, ale to jest jakiś bug podobno więc na razie dałem sobie z tym spokój - szczególnie nie przeszkadza.


Re: Linuks - główny temat. - buri - 11.07.2012

Dzisiaj całkiem przypadkiem przypomniałem sobie o świetnej przeglądarce grafiki XnViewMP i okazało się, że wydano wersję 0.51 (ciągle rozwojowa),
a lista zmian zwaliła mnie z nógWow
Tutaj link do forum:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jest wersja .deb wreszcie dla bardziej leniwych, ale można spokojnie ściągnąć .bin i nie trzeba instalować. Dla mnie jeden z ciekawszych projektów ze względów na szybkość działania i dostosowanie pod siebie.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 11.07.2012

Czy to jest linuksowy port słynnej aplikacji XnView na Windows?


Re: Linuks - główny temat. - buri - 11.07.2012

Eugeniusz napisał(a):Czy to jest linuksowy port słynnej aplikacji XnView na Windows?

Tak i nie. Z tego co pamiętam miał być tylko w czasie rozwoju jakby zaczęto tworzyć nowy program.
Tutaj lista różnic:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Linuks - główny temat. - McAlex - 20.07.2012

Panowie:
-procesor Intel Pentium 4
-Ram 1 GB
- grafika AMD Ati Radeon 9550

Użytkownik;
nie ma zielonego pojęcia o Linuksie.

Bardzo proszę o wybranie mi systemuSmile


Odp: Linuks - główny temat. - Konto usunięte - 20.07.2012

Windows XP :-D
Opcjonalnie... W może Mint w LXDE?

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2


Re: Linuks - główny temat. - buri - 20.07.2012

Właśnie LXDE to chyba jedno z lepszych rozwiązań:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Możesz sprawdzić jak działa Mint MATE - pobrać LiveCD, ale może być trochę przymulone jak się nie powyłącza trochę usług.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 20.07.2012

PCLOS LXDE jest moim zdaniem najbardziej kompleksowym domowym Linuksem. Zawsze aktualne domowe programy (przeglądarki, odtwarzacze etc), jądro z planistą BFS no i ogólnie niezłe dopracowanie systemu.


Re: Linuks - główny temat. - McAlex - 20.07.2012

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- czyli mam pobrać toWink ?


Re: Linuks - główny temat. - buri - 20.07.2012

Eugeniusz napisał(a):PCLOS LXDE jest moim zdaniem najbardziej kompleksowym domowym Linuksem. Zawsze aktualne domowe programy (przeglądarki, odtwarzacze etc), jądro z planistą BFS no i ogólnie niezłe dopracowanie systemu.

Też dobra propozycja, wypadł mi z głowy całkowicie. Jak masz dobry internet to pobierz PCLOS oraz lubuntu i przetestuj na livecd (możesz na pendrive dać), który się lepiej sprawuje.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 21.07.2012

Ewentualnie Xubuntu - ładne, lekka alternatywa dla Unity, moim zdaniem lepiej dopracowane od Lubuntu.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 23.07.2012

Mageia 3. dystrybucją na DistrowatchWow


Re: Linuks - główny temat. - PascalHP - 23.07.2012

Już długo trzyma się w czołówce.


Re: Linuks - główny temat. - McAlex - 24.07.2012

ZepsułemGrin
Jeden pakiet nie chce się zaktualizować i cały Synaptic nie działa.
Jak w tym Lubuntu instaluje się programy?


Re: Linuks - główny temat. - buri - 24.07.2012

Konsola/terminal dawaj, a nie synaptica zaprzęgasz do roboty:
Kod:
sudo apt-get update

Kod:
sudo apt-get upgrade

jeśli coś zostanie to można dać
Kod:
sudo apt-get dist-upgrade

Choć jeśli lubisz mieć większy wybór możesz spróbować aptitude zamiast apt-get (daje więcej możliwości często). Wklepuj po kolei i zapodaj jak na czymś polegnie tutaj.

Instalacja wygląda podobnie:
Kod:
sudo apt-get install ###

### nazwa programu, klikając TAB dwa razy powinien dać podpowiedź lub starać się uzupełnić słowo.


Re: Linuks - główny temat. - McAlex - 24.07.2012

A gdzie jest ta konsola?:
Pragnę uzupełnić, że Linuxa mam od godziny.
Bardzo sympatycznie to wygląda.