SafeGroup
Linuks - główny temat. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Linux (https://safegroup.pl/forum-17.html)
+--- Wątek: Linuks - główny temat. (/thread-1041.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


Re: Linuks - główny temat. - JarekMk - 13.04.2012

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czas wracać do tego co proste, stabilne i przepiękne Smile


Re: Linuks - główny temat. - buri - 13.04.2012

Ja właśnie jestem w trakcie poszukiwań (za dużo problemów/błędów sobie narobiłem na systemie) i chyba wrócę do testowanego kiedyś Crunchbang (stable+backports). Sam debian to dla mnie za dużo mordęgi aby go ustawić tak jak trza.


Re: Linuks - główny temat. - buri - 14.04.2012

Jest więc Crunchbang x64 BP. Początek był straszny bo coś się nie spodobało .. ale każdy kolejny krok to droga do stabilizacji. Co mogę powiedzieć? Stabilny a jak przecież bazuje na Debian Stable. Lekki był na początku, a po dorzuceniu 2 programów ze startem doszło 100 MB (spideroak, kadu robią swoje), ale dalej piórko w porównaniu do tego co miałem. Mniej śmieci to co chciałem od samego początku, a teraz widzę, że pewnie parę programów co miałem nawet nie zainstaluje ponownie - bo po co, albo aż do momentu jak będzie potrzebne.

Trochę mi szkoda, że nie mogę sobie od tak zainstalować vlc nowego (2.0) bo pociąga za sobą całą górę zależności, ale to może uda się rozwiązać.


Re: Linuks - główny temat. - JarekMk - 15.04.2012

@buri - pokaż parę ss Smile
VLC 1.1.4 daje radę Smile


Re: Linuks - główny temat. - buri - 15.04.2012

Tak na szybko bo mało co w nim zmieniałem. Obecnie dostosowuje go pod siebie, ale to takie malutkie optymalizacje ... hdparm, dpms, odpowiedni start oraz instaluje programy z jakich korzystam. Najważniejsze to nie wali błędami/ostrzeżeniami jak mój wysłużony lmde/testingm który już miał za sobą sporo kombinacji. Polonizacja to trochę moja ręczna robota, ale szybko idzie.

Po starcie zjada 202 MB, a bez spideroak schodził do koło 100-120 MB. Trochę mu wyłączyłem usług, ale jeszcze sporo do wyłączenia (nie korzystam wyłączam - taka zasada).


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 15.04.2012

A to jest na Debianie?


Re: Linuks - główny temat. - buri - 15.04.2012

Tak Debian Stable+Backporty.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 15.04.2012

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



GNOME już w wersji 3.4.1 zaktualizowane.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Też niewiele w Gnome 3. Sam Compiz zabiera około 120Mb, bez niego byłoby 195Mbramu.


Re: Linuks - główny temat. - buri - 15.04.2012

Kolejne spostrzeżenia odnośnie mojego nowego głównego systemu. Brak błędów, brak błędów, aż sam się dziwię bo wszystko mi działa za idealnie. Jestem w lekkim szoku bo wreszcie normalnie działa mi dysk zewnętrzny - zamontuj/odmontuj. Uruchamia się jak burza nawet bez e4rat, zamykanie to już raptem 2-3 sekundy.

Teraz najważniejsza zmiana, czyli środowisko graficzne jakim jest Openbox. Przyznam, że początek i plik konfiguracyjny mnie przeraził, ale pierwsze podejście było złudne. Drugi atak na opcje i programy uruchamiają się jak chcę (bez dekoracji, maksymalizacja). Ustawianie wyglądu pod siebie to będzie chwila natchnienia.

Dziwnie Thunar działa mi jak rakieta ... pytanie co ja popsułem pod LMDE, że tak nie działał - nie zamula.

Kopia systemu z /home razem zajmuje mi 1.8 GB skompresowane. Jeszcze jeden plus, a mianowicie nowa wiedza jak uprzyjemnić sobie pracę na plikach - zmiana plików graficznych do określonej wielkości oraz rozszerzenia. klik na plik i już jestWow


Re: Linuks - główny temat. - JarekMk - 15.04.2012

@buri - przekonałeś mnie do testów, jak uda się jeszcze podnieść stable do testing to będzie bardzo ciekawie.


Re: Linuks - główny temat. - buri - 15.04.2012

Myślałem nad tym, bo czytałem sobie tematy na ich forum. Poszukaj jest opisane jak dokładnie zrobić oraz porażki i sukcesy. Zrezygnowałem z tego, bo nie widzę potrzeby, a pojedyncze programy można zawsze z testing zainstalować - tak mam z sterownikami do grafiki. Jedyne co mi nie podchodzi to vlc, tak chore zależności, że sobie darowałem.

Możesz też pójść inną drogą, a mianowicie zainstalować debian netinstall testing, a później pociągnąć metapakiet crunchbang i zamienić go - też opisane nawet na głównej stronie, a ludzie to na forum robili z stable/testing/sid, więc musi działać.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 15.04.2012

buri napisał(a):Brak błędów, brak błędów, aż sam się dziwię bo wszystko mi działa za idealnie


No i pięknie , tylko jak długo? Myślę że wcześniej czy później coś zostanie skopane i coś nie będzie działać jak należy , ale życzę jak najlepiej. Też teraz napociłem się przez 4 dni nad wszelkimi disto Linuksa............i jednak po staremu.........openSuse z jajkiem 3.1.9 i KDE 4.8.2 - śmiga jak rakieta i nie będę kombinował już, bo i po co.


Re: Linuks - główny temat. - buri - 15.04.2012

Jak długo, kwestia jak będę psuł. Planuję jednak robić więcej kopi bezpieczeństwa na nim. Druga sprawa to stable+backports więc mniej aktualizacja, czyli mniej szans na popsucie.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 15.04.2012

Jakie jajko i środowisko Buri posiadasz - napiszesz?


Re: Linuks - główny temat. - JarekMk - 15.04.2012

andrzej76 napisał(a):Jakie jajko i środowisko Buri posiadasz - napiszesz?

Pewnie tak jak w podpisie... 3.2.x i openboks


Re: Linuks - główny temat. - buri - 15.04.2012

JarekMk napisał(a):
andrzej76 napisał(a):Jakie jajko i środowisko Buri posiadasz - napiszesz?

Pewnie tak jak w podpisie... 3.2.x i openboks

Dobrze prawi polać mu!Beer


Re: Linuks - główny temat. - Plati - 21.04.2012

Działa wam pod Mintem/Ubuntu to ? Oczywiscie zainstalowalem Moonlight i kodeki, ale nadal jest tam napisane "Material jest niedostepny". Pod Win7 działa prawidlowo.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Linuks - główny temat. - zord - 21.04.2012

to DRMem zabezpieczone a Moonlight sobie podobno z tym nie radzi


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 21.04.2012

Zainstalowany plugin Moonlight 4 Preview i musi być wtyczka Media Player( wyskoczyło okno bym zainstalował więc to zrobiłem) i wszystko działa jak należy , odcinki normalnie mogę oglądać.

Oprócz tego w systemie zainstalowane wszystkie wtyczki gstreamer i dodatkowe wtyczki gstreamer tzw. extras ( dwa różne pakiety) i Fluendo.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 21.04.2012

Kiedy będzie aktualizacja LMDE z Xfce? Od września minęło sporo czasu - może się coś posypać.