SafeGroup
Linuks - główny temat. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Linux (https://safegroup.pl/forum-17.html)
+--- Wątek: Linuks - główny temat. (/thread-1041.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 24.08.2011

Kombinowałem, kombinowałem, aż wykombinowałem, że grub padł, to się wkurzyłem bo znów żadnego systemu nie było, i na pendrive wrzuciłem Fedorę 16 alpha, bo open Suse żaden z niego nie chciał zbotować, Winda nie chciała wejść, więc na całym HDD teraz jest Fedora 16, zobaczymy jak długo, bo jak będę chciał Windows''a dorzucić to wywali znów grub i Linuxa, a szkoda konfigurować i znowu się grzebać za chwilę, ile już czasu zmarnowałem tak, hoho...więc czas się uspokoić i raz a dobrze coś zapodać.


Re: Linuks - główny temat. - tommyklab - 25.08.2011

10 rzeczy, które nie istniałyby bez Linuksa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 25.08.2011

Dobre, dobre...jednak Linux też jest niezbędny.


Dodano: 25 sie 2011 10:31

No,w końcu ogarnąłem, Fedora jest spoko, ale coś wentyl za często się załącza, zrobiłem bootowalnego pendrive z Windows, którego walnę na HDD, a potem zacznę robić bootowalnego z open Suse 11.4 z KDE i zarzucę obok niej, wczoraj instalując ją obokWindy, coś było z Grubem i bootowaniem systemu, bo wyświetlało komunikat , żeby go zmienić, zmieniałem i nic z tego, do tej pory Kameleon się instalował obok Windy i było ok, wczoraj jednak nie dało rady i wszystko wywaliło,(dobrze, że wszystko mam na przenośnym HDD, bo bym się zarżnął) dzisiaj walka znowu, do końca, bo Suse mi pasuje i musi być obok Windowsa.


Re: Linuks - główny temat. - Plati - 25.08.2011

tommy504 napisał(a): 10 rzeczy, które nie istniałyby bez Linuksa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Mleko, dobre.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 26.08.2011

Teraz tylko wspomniany openSuse 11.4 z KDE 4.6 ,na całym HDD , może będzie później w wersji 4.7, były problemy z zainstalowaniem Windy(z pendrive, bo DVD zdechło w laptopie), więc sobie odpuściłem.Sam Linux na razierz ądzi.

Edit: KDE już w wersji 4.7.41


Re: Linuks - główny temat. - lanzone - 26.08.2011

Poszukują sprawdzonego sposobu na przywrócenie Grub po instalacji Windows. Tak wyszło, że muszę zrobić reinstalacje W7 na laptopie, bo już się strasznie wlecze, no i chciałbym przywrócić po instalacji linuksowy bootloader. Zawsze mam z tym problem.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 26.08.2011

Ty jesteś pclosuser, tak?
Załaduj livecd, w menu znajdziesz skrypt redombr który przywróci gruba.


Re: Linuks - główny temat. - Konto usunięte - 28.08.2011

Hm.. jak by to delikatnie ująć... a może bez owijania w bawełnę... po prostu, po raz kolejny przejechałem się na LinuksieNone2
Ostatnie 2-3 dni na nowym dysku (Crucial M4 128 GB SSD) obok Windowsa wrzucałem różne distra aby przekonać się, jakiego na tym systemie dało to kopa. Nawet bez ostatnio poczynionych przeze mnie poprawek, szybkość startu systemu czy kopiowania danych pod Windowsem po prostu miażdży to co zobaczyłem na Linuksie, niezależnie od dystrybucji, wersji kernela itd.
Na całe szczęście kernel obsługuje od dawien dawna (znacznie wcześniej niż Windows) np. TRIM, dzięki czemu skoro już ktoś musi tego używać, to przynajmniej nie zużyje sobie dysku. Ja tymczasem po przygodach z kartą i teraz z dyskiem mam wyrobione zdanie: miejsce Linuksa to serwery (przykład to serwer SG, na którym konfigurowałem kilka rzeczy i uważam, że działa to bajecznie), wirtualizacja i co najwyżej średnio-wiekowe i starsze komputery, wyłącznie typu desktop. W przeciwnym wypadku musimy dopasowywać sprzęt do systemu, a powinno być zupełnie odwrotnieWall
Jeżeli decydujemy się na na coś nowego, można się srodze zawieść... Może zabrzmi to wszystko jak jakieś żale fanatyka, ale naprawdę multum przetestowałem i widzę, że jest kiepsko.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 28.08.2011

lukasamd napisał(a):i co najwyżej średnio-wiekowe i starsze komputery,


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czytałeś to? Właśnie nie na wiekowe komputery, może na SSD tak sprawa się przedstawia z Linuxem, wiesz co piszesz bo testujesz, tak jak i ja, u mnie na zwykłym HDD ( Samsung MP4, 2.5 cala, 7200 rpm, 500GB)chodzi tak samo bajecznie distro ( w podpisie) jak na serwerach, oczywiście na laptopie , żadnym tam PC. Dlatego dobrze, że piszesz jaki typ dysku masz, bo to istotna sprawa.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 29.08.2011

Te karty wciąż będą działać na Linuksie, nie będzie tylko 3D.


Re: Linuks - główny temat. - PascalHP - 29.08.2011

lukasamd napisał(a):Hm.. jak by to delikatnie ująć... a może bez owijania w bawełnę... po prostu, po raz kolejny przejechałem się na LinuksieNone2
Ostatnie 2-3 dni na nowym dysku (Crucial M4 128 GB SSD) obok Windowsa wrzucałem różne distra aby przekonać się, jakiego na tym systemie dało to kopa. Nawet bez ostatnio poczynionych przeze mnie poprawek, szybkość startu systemu czy kopiowania danych pod Windowsem po prostu miażdży to co zobaczyłem na Linuksie, niezależnie od dystrybucji, wersji kernela itd.
Na całe szczęście kernel obsługuje od dawien dawna (znacznie wcześniej niż Windows) np. TRIM, dzięki czemu skoro już ktoś musi tego używać, to przynajmniej nie zużyje sobie dysku. Ja tymczasem po przygodach z kartą i teraz z dyskiem mam wyrobione zdanie: miejsce Linuksa to serwery (przykład to serwer SG, na którym konfigurowałem kilka rzeczy i uważam, że działa to bajecznie), wirtualizacja i co najwyżej średnio-wiekowe i starsze komputery, wyłącznie typu desktop. W przeciwnym wypadku musimy dopasowywać sprzęt do systemu, a powinno być zupełnie odwrotnieWall
Jeżeli decydujemy się na na coś nowego, można się srodze zawieść... Może zabrzmi to wszystko jak jakieś żale fanatyka, ale naprawdę multum przetestowałem i widzę, że jest kiepsko.

Ostatnio zauważyłem, że dystrybucje po "domyślnym" zainstalowaniu potrafią się uruchamiać dłużej niż Windows (jako przykład biorę Ubuntu i Fedorę) Chyba, że walnie się Archa z Fluxboxem albo czymś równie lekkim i zredukuje ilość usług ładowanych przy starcie, wtedy dopiero daje faktycznie zadowalający efekt.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 29.08.2011

Hmm ja mam stary dysk Toshiby (5400RPM, transfer może 25-30 MB/s?) PCLOS/Fedora w mniej niż minutę startują (od rozpoczęcia bootowania do pojawienia się pulpitu), w Ubuntu 11.04 .
Jak mi padnie PCLOS to zainstaluję sobie Ubuntu 10.04 - jego da się zainstalować z alternate z iso na partycji ntfs


Re: Linuks - główny temat. - PascalHP - 29.08.2011

Fedora z jakim środowiskiem, bo z domyślnym Gnome, to ciężko jej szło.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 03.09.2011

Zamiast Gnome czy KDE, ze środowiskiem Xfce lub LXDE :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 03.09.2011

Wysiadła strona live.gnome.org Sad
szkoda, chciałem poczytać o GNOME 3.2 w oficjalnych materiałach. Pozostaje jednak ten artykuł:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ekran logowania wygląda naprawdę dobrze, a ta szklista obwódka w podglądzie jest naprawdę elegancka. Poczekam do grudnia na Fedorę 16.
W ogóle nie rozumiem dlaczego ludziska tak krzyczą na projektantów GNOME. Najdziwniejsze jest to że głos zabierają użytkownicy Ubuntu lub KDE.

Gwoli ścisłości pragnę przypomnieć iż Ubuntu 11.10 to nic innego jak GNOME 3 w trybie fallback Wink, ale przecież użytkownicy Ubuntu o tym nie wspomną.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 03.09.2011

Eugeniusz napisał(a):Gwoli ścisłości pragnę przypomnieć iż Ubuntu 11.10 to nic innego jak GNOME 3 w trybie fallback , ale przecież użytkownicy Ubuntu o tym nie wspomną.


Bo oni nawet o tym nie wiedzą, to co mają wspominać, każdego distro używałem ze środowiskiem Gnome, i nigdy nie narzekałem, jest bardzo dobre, teraz jednak gości KDE u mnie, i też nie narzekam, jest wszystko ok., mimo, że zainstalowane z repozytoriów niestabilnych, chodzi wyśmienicie na openSuse 11.4.


Dodano: 03 wrz 2011 15:35

andrzej76 napisał(a):Poczekam do grudnia na Fedorę 16


Przecież jesteś fanem PCLinuxOS, czy Fedora też w gronie zainteresowań?Bo ostatnio skaczesz troszkę, nawet Ubuntu miałeś?Przecież to do Ciebie nie podobne!

Ja tam polubiłem zielony kolor i zielonego Kameleona, nie ma mowy o zmianach i basta.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 03.09.2011

andrzej76 napisał(a):andrzej76 piszeTongueoczekam do grudnia na Fedorę 16



Przecież jesteś fanem PCLinuxOS, czy Fedora też w gronie zainteresowań?Bo ostatnio skaczesz troszkę, nawet Ubuntu miałeś?Przecież to do Ciebie nie podobne!

?? Dlaczego przywłaszczasz sobie moje słowa Tongue??
Hmm czy gdzieś nie pisałem że dla mnie liczy się tylko PCLOS i Fedora? Lubię PCLOS''a, ale gdy trzeba czegoś więcej to wtedy Fedora.
Tak, miałem zainstalowane Ubuntu 3-4 dni temu, ale dotrwałem do aktualizacji. Potem już nie mogłem, niedobrze mi było :/.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 03.09.2011

Eugeniusz napisał(a):Ubuntu 3-4 dni temu


Tak myślałem, że nie udźwigniesz tego, bo to nie dla Ciebie i na Twoje nerwy, zresztą ja się też z niego już wyleczyłem może ina szczęście.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 17.09.2011

GDM w GNOME Shell 3.2:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nie mogę się doczekać Fedory 16 Smile


Re: Linuks - główny temat. - buri - 17.09.2011

Wyszło nowe LMDE 201109 właśnie ze środowiskiem Gnome i xfce. Kurde sporo się rozrosło, bo płyta instalacyjna zajmuje 1.1 GB. Wrócę do szybkiego neta to przetestuje chyba wersję xfce, a jak się nie spodoba to wrócę do gnome.