SafeGroup
Linuks - główny temat. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Linux (https://safegroup.pl/forum-17.html)
+--- Wątek: Linuks - główny temat. (/thread-1041.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


Re: Linuks - główny temat. - zord - 28.05.2011

zaznaczyłem ale wywala bład i nie da rady zainstalowaćWalla niby program ma działać pod Fedorą


Re: Linuks - główny temat. - mateusxzz - 28.05.2011

A przed uruchomieniem walnąłeś tą piękną komendę w terminalu ? Suspicious


Re: Linuks - główny temat. - zord - 28.05.2011

nie według instrukcji nie instaluje się tego z poziomu terminala tylko włącza możliwość wykonania i wystarczy kliknąć 2 razy


Re: Linuks - główny temat. - mateusxzz - 28.05.2011

ale tam przed wykonaniem na ubuntu kazali jakąś komendę wklepać Tongue


Re: Linuks - główny temat. - zord - 28.05.2011

nie trza komendy wstukiwać treść błedu wskazuje że coś nie tak jest z systememWink


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 28.05.2011

Nie tak z systemem, tylko SELinux dał o sobie znać.


Re: Linuks - główny temat. - zord - 29.05.2011

Jak to w końcu jest z tym linuxem wszędzie piszą że jest lżejszy szybszy itp od ostatnich windowsów ale z tego co zauważyłem to we wszystkich testach jakie robiłem jest wolniejszy mniej punktów w benchmarkach przeglądarek wolniejsze transfery na dysku dłuższe rozpakowywanie/pakowanie plików dłużej trzeba czekać na pierwszy start programu itp


Re: Linuks - główny temat. - Konto usunięte - 29.05.2011

Może na Debianie / Gentoo (acz tego drugiego nie używałem) by się zgadzało, ale w innych wypadkach mam takie uczucia jak Zord, Windows jest szybszy.
No i to ACPI... pewnie i jedno i drugie to fakt używania wolnych ideologicznie i wolnych wydajnościowo sterowników.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 30.05.2011

Mam teraz Linux Mint 11 i Ubuntu 11.04, co do tych dwóch, to widzę, że Mint jest szybszy od Ubuntu, co do Windowsa, chyba jest tak jak Adminpisze, na Debianie Linux jest szybszy trochę od Windowsa, nie używałem teraz obecnie distro na rpm,yum czy pacmanie, to nie wiem czy są wolniejsze,jednak Wy to zauważyliście, to tak zapewne jest.


Re: Linuks - główny temat. - Konto usunięte - 30.05.2011

Test wydajności Unity vs Compiz vs GNOME Shell vs KWin na różnych kartach i sterownikach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 30.05.2011

Po testach widać,że GNOME 3 jednak odstaje i jest nie dopracowany do końca, KDE jednak najszybsze, potem cała reszta - GNOME 2 , Unity, Compiz na wyrównanym mniej więcej poziomie szybkości.Na Mincie mam GNOME 2 + Compiz, na Ubuntu, Unity.


Re: Linuks - główny temat. - zord - 30.05.2011

ja dziś jednak wywaliłem linuxa wczoraj testowałem tam różne programy potem chciałem je odinstalować ale nie wiedziałem co bo mnóstwo tych dodatkowych pakietów się doinstalowało zauważyłem też że jako że te programy nie mają swoich własnych deinstalatorów to foldery gdzie trzymają konfiguracja cache itp zostają po deinstalacji


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 30.05.2011

Ja mam teraz Linux Mint 11,( siedzę teraz na nim i zaczynam go lubić, bo szybszy niż Ubu) Ubuntu 11.04, Windows 7, można coś jeszcze? Bo jestem chętny na 4 system, linuxowy także, tylko czy 4 będą się widziały, na to pytanie zapewne zna odpowiedź tylko Adam, bo to fachura od tych spraw.


Re: Linuks - główny temat. - buri - 30.05.2011

zord napisał(a):ja dziś jednak wywaliłem linuxa wczoraj testowałem tam różne programy potem chciałem je odinstalować ale nie wiedziałem co bo mnóstwo tych dodatkowych pakietów się doinstalowało zauważyłem też że jako że te programy nie mają swoich własnych deinstalatorów to foldery gdzie trzymają konfiguracja cache itp zostają po deinstalacji

Jest to jeden z powodów dla którego używam konsoli do instalowania programów oraz ich usuwania.


Re: Linuks - główny temat. - shinjiru - 13.06.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


dla tych co lubią ubuntu i chcą się doedukować Wink


Re: Linuks - główny temat. - JarekMk - 13.06.2011

shinjiru napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


dla tych co lubią ubuntu i chcą się doedukować Wink


Marna kopia

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 26.06.2011

Ma ktoś wyrobioną opinię o Magei i Pardusie?


Dodano: niedziela, 26 czerwca 2011, 18:11

LMDE szybszy od Ubuntu/Minta?
Szkoda że muszę korzystać z obrazów dystrybucji mniejszych od około 640MB :p.


Re: Linuks - główny temat. - buri - 26.06.2011

Eugeniusz napisał(a):LMDE szybszy od Ubuntu/Minta?

Tak jest szybszy w moim odczuci, lżejszy to na pewno. Można LMDE XFCE jeszcze wziąć to będzie jeszcze szybszy.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 26.06.2011

Niee, z Xfce dam sobie spokój.
No dobra, biorę go. Zobaczymy jak zadziała.


Re: Linuks - główny temat. - zord - 27.06.2011

testuje debiana i coś chyba jest nie tak nie ma dostępnych żadnych aktualizacji