SafeGroup
Linuks - główny temat. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Linux (https://safegroup.pl/forum-17.html)
+--- Wątek: Linuks - główny temat. (/thread-1041.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


Re: Linuks - główny temat. - Konto usunięte - 05.05.2011

Kupa kupa kupa kupa kupa - chciałem nowego Minta z nowym GNOME, może by w końcu było trafne dla mnie distro :/


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 05.05.2011

Fedora będzie z GNOME 3.


Re: Linuks - główny temat. - Plati - 05.05.2011

Nieciekawie.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 05.05.2011

Przecież było to wiadome już wcześniej, Lefevbre o tym chyba pisał.
GNOME 3 z Shell można testować, pobierając z gnome3.org obraz snapshota openSUSE z tym środowiskiem lub testową Fedorę.


Re: Linuks - główny temat. - buri - 05.05.2011

Pisałem o tym chyba nawet sam tutaj iż nie będzie gnome3. Osobiście bardziej się zmartwiłem, że może nie być za szybko lub nawet wcale mint fluxbox. Tyle co mi się udało zrozumieć z forum minta odszedł chyba główny programista i mało chętnych dokończyć z braku czasu (choć nadzieje są) ... szkoda straszna.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 05.05.2011

Nie leży mi ten Gnome 3,wolę Gnome 2.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 06.05.2011

Co do problemów z formatowaniem pendrive. Podpiąłem dzisiaj swojego Goodrama, wybrałem w Fedorze Formatuj (z menu kontekstowego ikony urządzenia na pulpicie). Sformatował się w FAT bez zająknięcia.


Dodano: piątek, 6 maja 2011, 13:49

Przygotowałem kilka zrzutów z preview GNOME Shell. Jeśli GNOME 3 z GNOME Shell zadziała na moim sprzęcie, chętnie z niego skorzystam. Według mnie jest bardzo wygodne.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Linuks - główny temat. - raider21 - 06.05.2011

ja z fedory 15 beta przesiadłem się na arch i kde 4.6.2


Re: Linuks - główny temat. - VenomX - 07.05.2011

Ubuntu 11 nie zawiera polskiego języka ? Trzeba czekać na polski remix ?


Re: Linuks - główny temat. - Konto usunięte - 07.05.2011

Zawiera.


Re: Linuks - główny temat. - VenomX - 07.05.2011

Myślałem, że nie zawieraTongueTak więc niebawem zainstaluje wersje 64Bit


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 07.05.2011

Na płycie jest tylko podstawowy pakiet lokalizacyjny (instalator?).


Re: Linuks - główny temat. - JarekMk - 07.05.2011

Kurcze też mnie korci ten Arch, w Ubuntu wkurza mnie brak ciągłości ;/ Albo powrót na stare śmieci Sid''a.


Re: Linuks - główny temat. - prz3m3k - 07.05.2011

Wszystkie distro non rolling release IMO sux. Często jest tak, że czekasz np. na najnowszego Firefoxa aż do czasu wyjścia nowej wersji distro:/ Chyba, że korzystasz z jakiś innych repo.
Dla mnie Arch najlepszym distroSmile
A co mogę powiedzieć o Ubuntu? Dobre distro dla totalnych newbie. Można się nauczyć podstaw, po tym lepiej jest się przesiąść na coś bardziej profesjnonalnegoSmile

Btw. Każda dystrybucja teoretycznie ma język polski. Teoretycznie, ponieważ nawet po dociągnięciu pakietów lokalizacyjnych, spolszczenie softu, czy elementów środowiska czasami pozostawia pewne wątpliwości:/ Niby to nic, ale to serio psuje estetykę, gdy w jakimś menu czy oknie widzisz pozycję po angielsku:/

"Na płycie jest tylko podstawowy pakiet lokalizacyjny (instalator?)." W przypadku Ubuntu tak. Jeśli instalator nawiąże połączenie, to podczas instalki system dociągnie Ci brakujące pliki spolszczenia i już po pierwszym zalogowaniu będziesz miał "wszystko" po polskuSmile


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 07.05.2011

Jak ktoś chce mieć łatwe rolling release niech weźmie PCLinuxOSa.


Re: Linuks - główny temat. - prz3m3k - 07.05.2011

Albo openSUSE z TumbleweedSmile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Linuks - główny temat. - Konto usunięte - 07.05.2011

Eugeniusz napisał(a):Jak ktoś chce mieć łatwe rolling release niech weźmie PCLinuxOSa.


Ostatnio u siebie instalowałem (wersja standardowa KDE) i dziwna sprawa, bo przy próbie aktualizacji, zarówno zgodnie z zaleceniami przez synaptica jak i ręcznymi próbami apt-get po prostu nic nowego nie wynalazł... od opublikowania nieco już minęło, a żadnych aktualek nie ma? Dziwnie to wygląda...


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 07.05.2011

Są prace techniczne na domyślnym mirrorze Grin, wystarczyło zmienić repozytorium (pobrać skrypt albo ręcznie).


Re: Linuks - główny temat. - Konto usunięte - 07.05.2011

Zmienić po prostu na inne repo w synaptic?


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 07.05.2011

Wpisz po prostu to polecenie
Kod:
apt-sources-update.sh -w -s http://distro.ibiblio.org/pclinuxos/synaptic/sources.list

I uruchom Synaptica, wciśnij reload.